www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

CNC rezkalni stroj
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 145, 146, 147  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 02, 2006 5:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko pa bi bilo boljše,da bi na okrogla vodila profil enakokraki in na profil priviti 4 kos ležaji.In to 2 kos priviješ za mizico.Je pa veliko ideje na spletni strani za cnc.
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dingo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Dec 2005 21:52
Prispevkov: 274
Aktiv.: 1.23
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 02, 2006 6:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj si lahko pogledaš kako bi naredil CNC iz mdf in vodil od predalov.Tukaj sem si sposodil tudi en programček.
Glej pod temo "My new Wooden
CNC Engraving machine"


Lp B

_________________
Vedno me kaj zanima....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 02, 2006 7:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi ta ideja je zanimiva Andrej, ampak je potrebno veliko natančnosti, ki pa jo z običajnim domačim orodjem težko dosežeš. Pa tudi ležajev gre veliko. Za eno takšno vodilo gredo 4 ležaji. Rabiš pa 4 taka vodila za eno mizico. Na koncu to znese 16 ležajev. Jaz sem jih za X os porabil 8. Izvedel pa sem ga tako da sem en pravokotni profil obrnil v črko \/ in na oba kraka privijačil dva ležaja. Za "tirnico pa sem uporabil enak kotni profil in sem ga obrnil /\ tako. Ker pa se mi je pri tej izvedbi mizica dvigovala, sem vse skupaj obrnil za 90 stopinj. Sicer sem pa spodaj pripel izrezek iz načrta.

Dingo hvala za URL. Našel sem kar nekaj zanimivih idej.



vodilo.JPG
 Opis:
vodilo
 Velikost datoteke:  38.9 KB
 Pogledana:  470 krat

vodilo.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozL
Član
Član



Pridružen-a: Tor 21 Mar 2006 10:55
Prispevkov: 404
Aktiv.: 1.84
Kraj: okolica Vipave

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 06, 2006 2:42 pm    Naslov sporočila:  Se splača lastna izdelava? Odgovori s citatom

Tukaj
http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?t=10736&sid=2268634b7f729530b67d1b838df173d3
sem našel kratko preglednico cen.

- pozna kdo kvaliteto teh strojev?

- se glede na vložen čas, tekanje do mojstrov s primernimi orodji za natančen odrez, vrtanje, rezkanje, ... splača lastna izdelava?


LP Primož.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
madzi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Sep 2003 10:46
Prispevkov: 315
Aktiv.: 1.42
Kraj: Pragersko, Dragonja vas, Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 13, 2006 10:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Mam eno vprašanje. Katere kontrolerje za korčne motorje ste vgredili v svoje cnc mašine? Sam tudi izdelujem cnc sicer iz lesa ampak za prvič je to čisto vredu. Konstrukcija je že skoraj končana. Zataknilo se mi je pri elektroniki ker nevem kaj izbrati za krmilje. No uporabil pa bom Mach2 ali pa Mach3. Torej mora biti krmiljeno z STEP/DIRECTION.

Hvala in lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.14
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 16, 2006 9:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, tukaj sem se malo pomatral in moj stroj izrisal.Sicer ni risba še končana, pa vseeno lahko vidite, na kak način se bom lotil "namiznega" cnc -ja.
LP
Boco


p.s. pa če sem čisto odkrit, priznam, da bi brez te risbe že malce zaj.... zadeve Wink



cnc_sestava.jpg
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  cnc_sestava.jpg
 Velikost datoteke:  84.31 KB
 Downloadano:  612 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dingo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Dec 2005 21:52
Prispevkov: 274
Aktiv.: 1.23
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 17, 2006 12:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

boco je napisal/a:
No, tukaj sem se malo pomatral in moj stroj izrisal.Sicer ni risba še končana, pa vseeno lahko vidite, na kak način se bom lotil "namiznega" cnc -ja.
LP
Boco


p.s. pa če sem čisto odkrit, priznam, da bi brez te risbe že malce zaj.... zadeve Wink


Lepo zrisano Very Happy . Jaz bi vodila podvojil. Še posebno na X osi kjer je samo eno vodilo in vreteno (pod vreteno bi dodal še eno vodilo). Wink


Lp Blaž

_________________
Vedno me kaj zanima....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 17, 2006 3:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz bi tako naredil. Pri tvoji izvedbi bi bile na navojna vretena X osi delovale precejšnje sile ob premiku po Y osi. Povečalo bi se trenje med matico in vretenom. Če bi bila vretena tanjša, pa bi se le-ta zvijala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.14
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 17, 2006 10:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmmmm, tudi sam sem že razmišljal v tej smeri. Sicer sem dimenzioniral vodila na Fi 14mm navojno vreteno pa je trapezno T12 tako, da do zvijanja skoraj ne bi smelo priti. Delovna površina bo cca 350mm x 350mm, tako, da dolžine skoraj ne bi smele biti problematične. Malo me daje prostorska stiska, saj kot sem napisal naj bi bil to čisto namizni CNC, rezkar pa tudi naj ne bi presegal premera 5mm.
Priznam, malo ste me spravili v dvome Rolling Eyes , sicer pa hvala za komentarje.
LP
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
podboj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Maj 2005 11:48
Prispevkov: 1251
Aktiv.: 5.63
Kraj: Postojna, Sežana, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 17, 2006 9:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če kdo rabi, lahko dobi pri meni 4 enaka okrogla vodila premera 10mm (mogoče 12mm nisem siguren), so iz starih A3 printerjev. Puš nimam. Info na zasebna sporočila. Našlo bi se še kakšno vodilo iz A4 printerja in manjši koračni motorji
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.14
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 17, 2006 10:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podboj, če so premera 12mm, koliko so pa dolga ?
LP
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
podboj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Maj 2005 11:48
Prispevkov: 1251
Aktiv.: 5.63
Kraj: Postojna, Sežana, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 18, 2006 12:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj sem skoraj siguren, da so 12mm, žal jih nimam pri sebi (v študentskem domu v LJ) in bodo dosegljiva šele proti koncu meseca (28.). Dolžina je okrog 45cm

Glede prevzema ipd mi piši na zasebna sporočila, da ne smetiva foruma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 19, 2006 3:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Boco
Podvoji vodila vsaj za "X"! One vretena ne bodo popolnoma nic pripomogla pri trdnosti!

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozL
Član
Član



Pridružen-a: Tor 21 Mar 2006 10:55
Prispevkov: 404
Aktiv.: 1.84
Kraj: okolica Vipave

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 20, 2006 9:44 am    Naslov sporočila:  Re: Se splača lastna izdelava? Odgovori s citatom

PrimozL je napisal/a:
Tukaj
h**p://forum.modelarji.com/viewtopic.php?t=10736&sid=2268634b7f729530b67d1b838df173d3
sem našel kratko preglednico cen.

- pozna kdo kvaliteto teh strojev?

- se glede na vložen čas, tekanje do mojstrov s primernimi orodji za natančen odrez, vrtanje, rezkanje, ... splača lastna izdelava?


LP Primož.


Ni bilo nikakršnega komentarja na moj prispevek, sklepam, da ste vsi zagreti za domačo izdelavo iz nule. Na sejmu v Pordenonu sem namreč videl en ročni rezkar opremljen s koračnimi motorji in elektroniko in videti je bil prav OK. Sem pa elektronik in ne morem sodit o kvaliteti mehanike. No našel sem še nekaj kadidatov za predelavo v CNC:

http://www.wd-tehnik.si/xj_9510.htm

Zunaj stane tak strojček 500 USD:
http://www.mini-lathe.com/Mini_mill/Versions/versions.htm

Ima kdo kaj izkušenj s predelavo takega strojčka?


LP Primož.
[/list]
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.14
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 21, 2006 4:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Primoz, mislim, da je ravno v te problem. Vsi ki smo začeli z lastno izdelavo CNC mašine nimamo "govorim iz lastnih izskušenj" kar 500 USD naenkrat za ven dat. Moj CNC bo verjetno končna cena (materialno) 200 USD, pa še to sem kupoval po delih in lepo počasi. Ja najlažje je kupit takle strojček namestit koračne moteorje, dodat elektroniko in gremo Wink .
LP
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 145, 146, 147  Naslednja
Stran 3 od 147

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group