www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

SuperCap Battery

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2004 11:23 am    Naslov sporočila:  SuperCap Battery Odgovori s citatom

Zanimiva ter uporabna ideja. Sploh nap. za napajanje nap. merilnega instrumenta kateri se dostikrat pozabi vključen.

Vir priloge Elektor 10/03 - FREE projekt z njihove strani.



030109uk.pdf
 Opis:
9V baterija izvedena z gold kondenzatorjem

Download
 Ime datoteke:  030109uk.pdf
 Velikost datoteke:  136.22 KB
 Downloadano:  99 krat


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
G-Lab
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2003 9:44
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2004 3:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimiva izvedba. Samo nekaj me moti kondenzatorji se čez čas spraznijo sami od sebe. Ali mogoče veš kako je s tem goldcap? Mislim da bodo za daljši čas uporabe še vedno na 1. mestu ostale baterije dokler samopraznenja kondenzatorjev ne bodo odpravili.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2004 4:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

G-Lab prehitel si me z vprašanjem ,drugače pa Silvo ,dal si mi odlično idejo ,namreč imam multimeter na 9V in ga večkrat pozabim vklopljenega tako ,da se mi zdi projekt zelo v redu .
_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2004 4:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam seveda tega nisem poskusil. V načrtu je narisano stikalo- tako da lahko kondenzator izključiš. V kakem času se le ta izprazni nimam pojma. Sem pa te kondenzatorje že videl v aplikacijah kjer služijo kot backup baterija. Zdi se mi, da so celo na nekaterih PC osnovnih ploščah. Fora je pa ravno v tem, da tako "baterijo" -kondenzator zelo hitro napolniš. (v PDF -ju piše 20sec) Vir naprave pa sploh ni kritičen, avto akumolator, gsm polnilec baterija ...) Predstavljaj si praktičnost, ko si nekje na terenu ter ti v multimetru crkne baterija, pa si pomagaš kar z baterijo z GSM-a Wink

P.S.
Teh Gold kondenzatorjev v prodajnem ceniku HTE nisem našel v IC-ju pa so a manjše kapacitete. V conradovem katalogu pa stane 10F okrog 8 eur.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group