www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

LINUXI
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
walchunus
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Dec 2010 17:32
Prispevkov: 22
Aktiv.: 0.14
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2011 11:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

R33D3M33R je napisal/a:
Zakaj bi bil Gnome toliko boljši od KDE? Morda je to držalo v času KDE 4.0, ampak s piljenjem je KDE 4 postal superiorno namizno okolje.


Ne morem rečt, da se čist strinjam s tabo. KDE 1 in 2 sem imel raje kot GNOME, ker se mi je GNOME zdel počasen. Potem sem poskusil Ximian in sem imel raje GNOME. Potem je bil itak GNOME 2, ki se ga je dalo skonfigurirat, da je zgledal bolj resno kot KDE in je torej zame zmagal. Potem je prišel KDE 4, ki je zgledal total bizarno in neresno in itak ni nič delalo, GNOME je zame spet zmagal. KDE 4 so od takrat dobro izpilili, tako da je zdaj vsaj pogojno uporaben. In gotovo ga bodo še izpilili z leti. Z vmesnikom za GNOME 3 pa ga spet nekaj serjejo. Ubuntu je pa z Unity itak naredil eno kozlarijo, če mene vprašaš. In zdaj bodo, tako kot pri KDE 4, rabili enih pet let, da bodo iz škrpucala naredili oziroma ga popravili v vmesnik, ki bo pogojno uporaben. No... to je moje mnenje.

_________________
Tomaž
-------------------------------------
http://serverway.wordpress.com/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2011 4:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pravzaprav sem tudi jaz moje Linux izlete pričel ravno z Gnome in takrat se mi je zdel fantastičen, nato pa sem v roke dobil Kubuntu z KDE 3, ki mi je še bolj pisan na kožo, najbolj pa so me navdušila neverjetno zmogljiva vgrajena orodja (Kate, Krusader, k3B). Zatem je prišlo obdobje KDE 4.x, ki sem ga večinoma preskočil in me je res razočaralo. Izginilo je na tisoče zadev, samo namizje pa je bilo obupno počasno. Ščasoma so zadevo izpilili, a sem kljub temu hotel preizkusiti Gnome in pričeti uporabljati le Ubuntu. Izlet se ni dobro končal, saj so Gnome in njegova orodja preveč popreproščena za moje pojme. Nastavitve in napredne funkcije so uporabniku skrite, ravno to pa najbolj potrebujem. Gnome 2 ima pa tudi nekaj tako bizarnih hroščev, da enostavno ne moreš verjeti, da jih v vseh teh letih niso odpravili. Tako sem pristal nazaj na Debian-u in KDE 4.5 in moram priznati, da so se časi KDE 3.5 (že skoraj) vrnili Smile.

Če povzamem, še moj pogled na obe okolji (Gnome 3/Shell še nisem preizkusil):
Gnome 2: hiter, ne porabi veliko sistemskih sredstev, zelo preprost za uporabo
KDE 4: zadovoljivo hiter na močnejših računalnikih, izjemna orodja, težaven za začetnika
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
stromarpepi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Jun 2011 0:30
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.64
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2012 6:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni, nekaj se trudim z enim starim prenosnikom...preiskusil sem LinuxMint in sem bil zadovoljen z njim..sedaj pa sem si potegnil novo različico Nadio in jo zapekel na dvd... A sem zasledil da bi ga moral zapečti na dvd-R...sam sem ga na +R... a mi ga za to ne zažene?? Kolikor sem nekje zasledil obrazložitev tega +R in -R je razlika v tem od kje prične pekač z zapisom...torej od znotraj navzven ali od zunaj proti sredini..je to sploh res? In zakaj bi bil v tem problem za zagon??
L.P.

_________________
L.P.Samo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S56RGA
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Sep 2008 13:33
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.72
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2012 6:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej preveri katere formate tvoj DVD čitalnik podpira.
Starejše dvd enote ne podpirajo +R.

_________________
Agar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mobwap
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Mar 2012 9:42
Prispevkov: 326
Aktiv.: 2.22
Kraj: Doma

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2012 6:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem zakaj bi nadgrajeval preko DVD-ja če je že instaliran sistem in tudi v +/-R se nebom spuščal.
Predlagam ti nadgradnjo kar preko apt-get ki ti prenese nameščene pakete in posodobi na novejšo različico.

Uredi sources.list
Koda:
sudo gedit /etc/apt/sources.list


Not prilepi kodo in odkomentiraj # če rabiš games ali apps pakete
Koda:

deb http://packages.linuxmint.com/ nadia main upstream import
deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ quantal main restricted universe multiverse
deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ quantal-updates main restricted universe multiverse
deb http://security.ubuntu.com/ubuntu/ quantal-security main restricted universe multiverse
deb http://archive.canonical.com/ubuntu/ quantal partner
deb http://packages.medibuntu.org/ quantal free non-free

#deb http://archive.getdeb.net/ubuntu quantal-getdeb apps
#deb http://archive.getdeb.net/ubuntu quantal-getdeb games


Posodobi apt-get
Koda:
sudo apt-get update


Posodobi sistem
Koda:
sudo apt-get dist-upgrade


Sledi navodilom med posodobitvijo (načeloma so privzete nastavitve vredu)
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1137
Aktiv.: 5.58
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2012 9:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno ga bi rad preizkusil pred namestitvijo, zato ga je zapekel??

Zaženi Mayo in poglej če so datoteke na CD ju.
Lahko si zapekel s preveliko hitrostjo in ti ga zato ne prebere.

Sam imam za take zadeve RW medije, da lahko večkrat zapečem zadevo.

(Sam sem tudi migriral iz Ubuntu na Mint( Maya ) in sem ultra zadovoljen.)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stromarpepi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Jun 2011 0:30
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.64
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2012 10:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hja verjetno bo to da ne podpira +R.... namestil sem ubunta...ampak mi je na glavo obrnjen... uspešno sem tudi namestil nadio na usb in s pomočjo usbja na en starejši stacionarni pc(zagnal sem jo s svojim stacionarnim pcjem)... zadeva deluje odlično... prav tako je zelo podoben mint win. katerega sem uporabnik... Linux me je enostavno navdušil zaradi njegove skromnosti Smile enostavno dela Smile.....
Hja @mobwap ....lepo napisano ampak mi še ne leži delo z linuxi... kam prilepim kodo? odpre se mi ene vrste notepad.... tam jo prilepi? in kaj potem?....

_________________
L.P.Samo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 11:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšna je razlika med Ubuntu in Mint, da ste s slednjim bolj zadovoljni? Sam se še zmeraj ne morem odoločiti katero distirbucijo naj inštaliram. Na mizi sem že imel openSuse, Lubuntu, xUbuntu, kUbuntu, običen ubuntu. Mogoče se mi je od vsega še najbolj dopadel openSuse (KDE) in kUbuntu, ker sem jih imel največ časa v uporabi sedaj pa razmišljam, da bi si inštaliral kar Debian. Kolikor sem seznanjen vse prej omenjene različice Ubuntu in Mint temelijo na Debianu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mobwap
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Mar 2012 9:42
Prispevkov: 326
Aktiv.: 2.22
Kraj: Doma

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 12:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@stromarpepi
Vse napisane ukaze izvedeš v shell-u oz Terminalu. Dolgoročno brez tega nebo šlo na linux-u, in ko se enkrat tega navadiš je tudi hitreje kot v grafičnem vmesniku.
Na internetu je veliko navodil za linux začetnike, tudi v slovenščini če je angleščina problematična.

@kobranka
Vse kar si napisal drži.
Kolikor opažam ti bolj leži KDE namizje, torej izbereš distribucijo ki ima dobro KDE podporo. Mint je več ali manj fork ubunt-a brez vsega komercialnega balasta ki ga pri ubuntu dodajajo in unity desktopa, ki je za moje pojme čisto mimo za namizne računalnike. Prav unity desktop je krivec da je veliko uporabnikov prešlo na Mint distribucijo.
Namig za KDE distro -> Mageia Smile Bivša Mandriva oz Mandrake linux. Več kot 10 let KDE integracije se pri tej distribuciji pozna precej.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 1:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozabil sem napisat, da bi poskušal tudi kreacijo RAID polja izvesti preko navadne inštalacije sistema in sem nekako zaradi stabilnosti prepričan, da bi bil Debian dokaj dober izbor.

Mandrake sem tudi imel ja(pozabil dopisat), ampak, ko sem ga želel inštalirat na računalnik z več enakimi diski se mu je nekaj bledlo(pač en velik hrošček, ki bi ga morali sanirat)se mi je zataknilo pri inštalaciji saj normalno iz grafičnega inštalacijskega vmesnika ni šlo. Mogoče bi šlo če bi se poslušil načina kreacije RAID polja v navadnem načinu inštalacije, ampak se nisem naprej vbadal z njim, ker sem znorel, že pri tej inštalaciji. Navaden način s kreacijo RAID polja ki bi mi mogoče uspel: http://www.youtube.com/watch?v=19mqWyGidVY
Ja velik telovatbe, ker mi linux terminologija ne gre najbolje.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko-x
Član
Član



Pridružen-a: Tor 02 Nov 2004 14:21
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: prekmurje

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 4:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Puppy imam nameščen na SD kartico 16Mb le to pa vstavljeno v adapter za priklop na IDE vodilo.
Zadeva dela dobro (za stari prenosnik).

Na drugem pa je nameščen Ubunto 10.10 (prenosnik verzija), katerega večino uporabljata oče in mama - seveda v slovenskem jeziku in je za osnovno uporabo zadosti (podpora pa je vzorna).
V zbirnem središču za programe je vse kaj rabiš (še Eagle se najde) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stromarpepi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Jun 2011 0:30
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.64
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 3:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni, zadnje dneve ugotavljam da je linux res prijetna zadeva za delo Smile S pomočjo spleta mi je uspelo razrešiti že kar nekaj mojih vprašanj...sedaj pa se mi je pojavilo novo vprašanje...torej live USB...
Rabim live USB kateri bo deloval normalno, ko naložim flash playerja itd... Kot sem že dobil en odgovor je potrebno nekje nastaviti da bo to inštalacijo linux zapisal na svoj podatkovni disk torej usb, in bo ob ponovnem zagonu iz njega ta stvar spet delovala... Torej prosim za to pomoč..
Preiskusil sem papy linuxa, kateri ob izklopu pcja vpraša če shrani vse spremembe..ampak mi ne odgovarja...najraje bi LMint...
L.P.Samo

_________________
L.P.Samo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Maj 2010 20:12
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 6.12

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 4:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole je rešitev: http://www.pendrivelinux.com/what-is-persistent-linux/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 8:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če prav razumem mora za to biti prvo izpolnjen naslednji pogoj. Matična plošča mora biti sposobn boot-at preko USBja in pri starejših se jih ne sanja kaj to sploh je.

Nekje sem videl lep tutorial za inštalcijo Androida 4.0(PC verzija) na USB ključek. Uporabil je dva ključka, enega za razpakirat ISO sliko, drugega pa, da je nanj potem inštaliral sistem. Pri ponovnem zagonu v biosu je izbral bootanje iz ključkov in najprej izbral tistega na katerem je imel razpakirano ISO sliko. Iz tega je potem izbral drugi ključek na katerega je potem inštaliral sistem. Po končanju je ključek z ISO sliko odstranil in ponovno zagnal računalnik s ključkom na katerem je inštaliral sistem. Poskusi tako narediti z LinuxMint.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mobwap
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Mar 2012 9:42
Prispevkov: 326
Aktiv.: 2.22
Kraj: Doma

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 11:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj je link na phoronix članek kjer avtor slax distribucije podrobno opiše kako je shranjevanje podatkov v USB boot sistemu narejeno na slax distribucji. Jedro + KDE okrog 200M, vse kar dodajaš se avtomatsko shrani na ključek in ostane ob naslednjem zagonu.
Zanimivo branje in razlaga v članku, katerih ni veliko, ker ponavadi od naprednih uporabnikov dobiš odgovor RTFM...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group