www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pertinax ploščice

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mercury
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Nov 2003 19:40
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2003 7:43 pm    Naslov sporočila:  Pertinax ploščice Odgovori s citatom

Živjo fantje?
Mene zanima, kje vi kupujete navadne dvostranske pertinax ploščice za tiskano vezje ( neoslojene )? Nikjer jih ne uspem dobiti.

Lep dan,
Mercury
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2003 7:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A mora biti ravno pertinaks ? Desno spodaj na forumu je ažuren cenik HTE ter IC išči po ključu "vitroplast" le tega sem ravno danes tudi videl v HTE v Mariboru.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mercury
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Nov 2003 19:40
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2003 9:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S vitroplastom imam nekako slabe izkušnje. Nobena žagca mi ni hotela razžagat ploščice. Baje pa da je pri vitroplastu tudi to problem da ti vse svedre skrha... Tako da bi res rad pertinax...

Vseeno pa bi tu vprašal, s čim razrežete vitroplast in s kakšnimi svedri ga vrtate?

L.P.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.29
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2003 9:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za razres je v vsakem primeru najboljši vitroplast. Najbolje se reže z škarjami za pločevino - z tistimi za ravni rez. Vrtanje pa je druga pesem Sad HSS je zelo hitro top - sam vrtam v stebernem vrtalnem stroju tako, da gre vrtati tudi s topim svedrom. Le da izvrtine potem niso več lepe. Reber je nekoč omenil vidia svedre. Sam sem jih brez uspeha iskal.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2003 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam vitro brez težav režem z običajnim olfa nožem. Parkrat potegnem ob ravnilu na vsaki strani, nato pa se lepo odlomi po zarezani liniji. Problem so sicer razni izrezi in eventuelni koti, za ravne robove pa gre lepo. Je pa res da je problematičen pri vrtanju.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.71
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2003 10:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravno včeraj sem malo listal po reviji Elekronika in bral o Proxxon orodju kjer pa so omenjeni tudi profesionalni vidia svedri firme HAM. Prodaja pa jih pri nas BMR Trade, Stegne 21 v Ljubljani tel: 01 511 20 72(po navedbi urednika Branka Badrljice).Revijo sem dobil na sejmu elekronike zastonj.
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomaz
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 26 Apr 2003 23:34
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2004 7:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pozdravljeni,
da ne bom odpiral nove teme:
Do zdaj sem kupoval pertinaks 200*300mm v naših trgovinah z elektroniko, pa se mi zdi cena kar visoka - še posebej ker moj izkoristek pri izdelavi ni ravno 100% Embarassed . Vprašanje za večje porabnike tiv-a (pertinax ali vitroplast): Kje nabavljate večje količine ? (>0.5m^2)
lp
tomaz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2322
Aktiv.: 10.42
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2004 7:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tomaž, pertinaks je najlažje dobiti pri firmah ki izdelujejo vezja. Če velikost ne igra vloge in ti je vseeno kakšna osnova je (FR3, CEM1 ali FR4) potem jih za hobi potrebe skoraj zagotovo dobiš zastonj. Sam ti lahko svetujem za gorenjsko regijo, dobiš jih v firmi AKA Lesce.
Vedeti moraš da so plošče v osnovi velike 1m2, nato pa jih firme režejo na manjše kose, ostanke teh razrezov se potem da dobiti zastonj.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
G-Lab
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2003 9:44
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2004 1:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zanima me kakšna je sploh razlika pertinaks in vitroplast po videzu mislim skozi ene se lahko po jedkanju vidi vezice eden pa je neprosojen in me zanima kateri je prosojen?
Pri tistem, ki se vidijo vezice ponavadi po jedkanju postavim zjedkano ploščico ob luč in pogledam ali je kje kakšna prekinitev in podobno.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2322
Aktiv.: 10.42
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2004 8:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po kvaliteti grejo takole:
- FR3 oz. pertinaks, ki je neprosojen in lomljiv
- CEM1, ki je prav tako neprosojen, vendar z dodanimi steklenimi vlakni tako da ni tako krhek (nekaj med FR3 in FR4)
- FR4 oz. vitroplast, ki je prosojen in popolnoma grajen iz steklenih vlaken

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group