www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nekdo, ki meni, da zna lepo risati ali ma smisel za oblikova
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2013 12:13 am    Naslov sporočila:  Nekdo, ki meni, da zna lepo risati ali ma smisel za oblikova Odgovori s citatom

Naj se oglasi, da začnemo soustvarjati serijo člankov za začetnike.

Prosim za kontakt tule ali na ZS.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
skapin
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Dec 2010 23:28
Prispevkov: 39
Aktiv.: 0.24

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2013 11:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A to bi risali vezja in razložili za kaj se bo uporabljalo?
Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2013 12:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

skapin je napisal/a:
A to bi risali vezja in razložili za kaj se bo uporabljalo?
Very Happy

Tudi to ja. Zraven bo kaka animacija.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2013 2:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

eee ... hmmm ... koliko pa imaš tega v mislih ? in kaj saj okvirno ??
Saj poznaš tisto o prstu in roki.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2013 3:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:
eee ... hmmm ... koliko pa imaš tega v mislih ? in kaj saj okvirno ??
Saj poznaš tisto o prstu in roki.

Ne ne rabim prsta, rabim roko, glavo ti pa pustim.

Gre se za malo bolj dolgoročno sodelovanje. Rubrika bi bila v naslednjih številkah revije. Ne eni temveč v naslednjih,...

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2013 4:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oglasil sem se, ker si omenjal animacije (enostavne izdelujem za moje popotniške filme, n.pr. prikaz potovanja po zemljevidu i.p.), sedaj sem pa spet zmeden, kako pa boš to strpal v revijo?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2013 4:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:
Oglasil sem se, ker si omenjal animacije (enostavne izdelujem za moje popotniške filme, n.pr. prikaz potovanja po zemljevidu i.p.), sedaj sem pa spet zmeden, kako pa boš to strpal v revijo?

Nisem mislil gibajoče slike ampak bolj posamezne risane slike.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2013 5:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če boš poslal "gradivo" in specifikacijo zahtev sem tudi pripravljen pomagat.
_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lado
Član
Član



Pridružen-a: Pon 09 Feb 2004 13:22
Prispevkov: 987
Aktiv.: 4.44
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2013 8:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:
Oglasil sem se, ker si omenjal animacije (enostavne izdelujem za moje popotniške filme, n.pr. prikaz potovanja po zemljevidu i.p.), sedaj sem pa spet zmeden, kako pa boš to strpal v revijo?


A mi lahko poveš kaj več o tem animiranju?
Mene zanima ker bi rad izdelal podobne animacije po zemljevidu-popotovanja z motorjem...
lp

lado
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2013 10:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na to, da je revija v elektronski obliki in v .pdf formatu je lahko brez težav v njej tudi gibajoča slika. Sam sem enkrat v pdf integriral celi filmček. Za prikazovanje je pač potreben flash player, ki pa je tako ali tako potreben tudi za gledanje youtube vsebin.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2013 10:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarkoM je napisal/a:
Glede na to, da je revija v elektronski obliki in v .pdf formatu je lahko brez težav v njej tudi gibajoča slika. Sam sem enkrat v pdf integriral celi filmček. Za prikazovanje je pač potreben flash player, ki pa je tako ali tako potreben tudi za gledanje youtube vsebin.

V to obliko po vsej verjetnosti še ne bomo šli. Bo revija ostala bolj kot ne klasične oblike, ki jo lahko izpišeš na printer pa zato ne izgubi na vsebini.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2013 12:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lado je napisal/a:
A mi lahko poveš kaj več o tem animiranju?
Mene zanima ker bi rad izdelal podobne animacije po zemljevidu-popotovanja z motorjem...

Obstaja več metod kako priti do cilja.

Prva je izdelava s programom za animacijo:
http://anime.smithmicro.com/buy.html
Program omogoča izdelavo dokaj kompleksnih zadev in je relativno enostaven za uporabo.

Druga možnost (jaz uporabljam Sony Vegas) je da si izrišeš dve sliki,
prva (spodnja) predstavlja zemljevid, druga (zgornja) pa narisano cesto s kraji na modri ali zeleni podlagi, ki jo odstraniš z "croma key" FX-om, tako da postane ozadje vidno (torej zemljevid na prvi sliki).
Cesto nato skriješ z maskiranjem in jo nato postopoma odkrivaš. Posledica je cesta, ki raste v smeri naslednje destinacije.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KlavdijC
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Avg 2009 16:26
Prispevkov: 1519
Aktiv.: 8.53
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 23, 2014 1:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali v takem stilu..ta je quick stil. To je hiter pljunek na papir okoli 10..15minut..že dolgo nisem nič risal.
Hmm karikaturski stil bi dal pridih seveda lepši preprostejši stripstil (malo čičkarije)..Ponavadi imam raje črnobel z malenkostmi zasenčenji.
Very Happy



img060.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  4.01 MB
 Pogledana:  27 krat

img060.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krko
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2012 22:19
Prispevkov: 451
Aktiv.: 3.21
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 23, 2014 5:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm......sicer sem tudi sam začetnik, a če se gre za neke tehniške slike, napol skice, za lažjo predstavo opisanega postopka in da se jih dostavi v .jpg datoteki, sem lahko tudi jaz zraven.

Časa pa nimam na pretek (šola in podobne reči), zato bi jih lahko narisal recimo 2 do 3 na teden.
V kolikor pa je kaj bolj zahtevnega, pa na žalost nimam dovolj znanja iz multimedije.

Kontakt na ZS.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KlavdijC
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Avg 2009 16:26
Prispevkov: 1519
Aktiv.: 8.53
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 23, 2014 6:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni odpre link. Kar je sumljivo pa ne.. Poznam seveda tega umetnika. Seveda ne osebno ampak njegovo delo.
Vsak naj kaj prispeva. Darko ter organizatorji se sami odločijo kaj gre naprej kaj ne.
Reviji damo malo pridiha s ščepcom humorja tu pa tam ob članku ob bok tehniškim ,el shemam fotografijam,načrtom,grafom in podobno..izvleček iz teme članka. Mislil sem nekako tako.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group