www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Android -- težave z baterijo
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2013 4:59 pm    Naslov sporočila:  Android -- težave z baterijo Odgovori s citatom

Glede na to, da je Android postavljen na Linux-u, bom kar tu vprasal Smile

Imam dva tedna star Samsung Galaxy Tab, ki se mu je vtrgalo.
Po 15 minutah uporabe, po polnjenju na 100%, javi, da je baterija na 1%. Merilnik napetosti pa pravi 3,95 V, kar je povsem polna baterija.
Aplikacij, ki pobrišejo neko .bin datoteko je vse polno, bojda naj bi pomagalo, pa še root dostop rabi. S tem se ne bi igral, če ni res nujno potrebno.
Obstaja kak normalen način kako napravo spraviti k pameti?

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.98
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2013 5:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
So after reading many of the topics, many people are having issues with there battery. please follow the instructions exactly in order for proper battery calibration.

Disclaimer** I am not responsible for your phone if anything goes wrong

This is something known in the Rooted world and is not to be done constintantly.

1. Once your phone dies plug it into your HTC charger, (DO NOT TURN IT ON)
2. Let it charger fully (about 3 hours) until you see the light turn green, unplug the phone
3. Turn on the phone on but do not mess with it. (no checking email, messages, etc) let it sit for about 20 to 30 min
4. then plug it in again but let it continue to sleep (about 30 min)
5. once the light is green, unplug and your finished.

this is called a jump charge (DO NOT DO THIS ALL THE TIME)
the phone knows what your doing and it should re-calibrate any phone.

Hope this helps you all


Ali pa;
http://androidforums.com/triumph-all-things-root/475947-correct-ways-recalibrate-battery-better-accurate-batttery-life.html

_________________
If you're in control, you aren't going fast enough
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aljoš
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03
Prispevkov: 3132
Aktiv.: 14.11
Kraj: Škofja loka-poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2013 6:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem imel isto težavo, sedaj je pa tablica fuč... Sad

No, ko jo prižgem, mi ostane v boot-u, vidim samo androideka, kako se mi reži v fris, naprej ne gre... Tudi hard reset ne dela...

_________________
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2013 8:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@aly: mogoče bi znali tukaj pomagati.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1137
Aktiv.: 5.58
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2013 8:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aljoš je napisal/a:
Sem imel isto težavo, sedaj je pa tablica fuč... Sad

No, ko jo prižgem, mi ostane v boot-u, vidim samo androideka, kako se mi reži v fris, naprej ne gre... Tudi hard reset ne dela...


Katero imaš??
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Maj 2010 20:12
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 6.12

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2013 9:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aljoš je napisal/a:
Sem imel isto težavo, sedaj je pa tablica fuč... Sad

No, ko jo prižgem, mi ostane v boot-u, vidim samo androideka, kako se mi reži v fris, naprej ne gre... Tudi hard reset ne dela...


Zaflashal si jo, nič hujšega dokler ti ne pokaže računalnik in telefon vmes pa rumen trikotnik.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljoš
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03
Prispevkov: 3132
Aktiv.: 14.11
Kraj: Škofja loka-poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2013 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Morem se spravit nanjo in jo popravit... ima kdo od vas kak primeren firmware, da vtaknem SD kartico notri in jo na novo boot-am?

P.S: Je pa kitajc Ipad2 Confused

_________________
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Maj 2010 20:12
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 6.12

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 11, 2013 3:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uf, tole bo pa precej težje. Poskusi najti svojo tu:
http://forum.xda-developers.com/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 11, 2013 8:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moja tablica sedajle izgleda da je oživljena nazaj (trkam na les).
Delno sem sledil navodilom, in sicer sem jo izpraznil do konca, potem pa izklopljeno polnil do konca. Sedaj izgleda, da bo, kazalec izpraznjenosti približno normalno deluje.
Seveda se morajo take neumnosti dogajat ravno takrat, ko si vsaj 1000 km od doma.. Confused

In ja, kolegici se je z enako tablico dogajalo podobno. 15 minut po tem, ko jo odklopiš od polnilca, pade na 1% in se izklopi. Po ponovnem vklopu na 1% dela še en cel dan al dva.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
cerovac_i
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Apr 2010 10:34
Prispevkov: 559
Aktiv.: 3.29
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 12, 2013 9:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že 2 leti imam HTC Wildfire. Dobil sem ga za darilo skupaj z novim avtom. Pravzaprav so mi ga na lep način vsilili, saj si sam prostovoljno nikoli ne bi kupil takega telefona.
Potem ko sem ga razpakiral, vložil baterijo in jo napolnil, sem imel že naslednjo noč (nenaročeno) bujenje ob 2 zjutraj, ker je telefon začel na ves glas piskati in zahtevati "dudo" (ponovno polnjenje!). Sama sreča da so bila v sobi vsa okna zaprta, drugače bi novi "pametni" telefon takoj letel ven na ulico brez dosti komplimentov. Po 100% polnjenju se je enako ponovilo tudi naslednjo noč.
Mislil sem da so mi pri darilu podtaknili slabo baterijo (zanjo ni garancije!). Hotel sem poskusiti z novo, ne originalno ampak najcenejšo. Odprl sem telefon in še enkrat pogledal kakšna batreija je notri, jo vrnil na mesto in jo ponovno napolnil. In glej ga zlomka, baterija je potem zdržala cela 2 dneva! Če sem jo polnil vsak drugi dan, predno se je pojavilo rumeno polje, ni bilo problema, drugače se je po 100% polnjenju naslednjo noč ponovilo nepričakovano bujenje. V takem primeru sem odprl telefon, vzel baterijo ven, jo vrnil nazaj na mesto, napolnil in pazil da ne izpraznim več kot 1/3. Tako sem uporabljal telefon približno še 1/2 leta. Takrat sem imel priložnost nabaviti novo ceneno baterijo. Po zamenjavi baterije je bil problem rešen, lahko sem jo izpraznil do konca (8 dni), jo napolnil in je normalno delovala. Tako je zdržalo še približno 1/2 leta, ko se je z novo baterijo ponovila stara bolezen.
Tokrat sem poskusil pred polnjenjem dobro počistiti z izopropanolom vse kontakte na bateriji in na telefonu. To je pomagalo, zato sem izvlekel iz furde staro "zanič" baterijo in tudi z njo ponovil enak postopek čiščenja. Potem se je tudi stara originalna baterija normalno obnašala skoraj še 1/2 leta. Question
Pred parimi dnevi se je problem ponovil. Tokrat samo čiščenje vseh kontaktov z izopropanolom ni pomagalo, zato sem še izvedel podoben postopek kot ga je opisal xsyt, samo ga po vklopu nisem več dal na polnjenje. Trenutno opazujem in pričakujem dober rezultat.
aly je napisal/a:
Merilnik napetosti pa pravi 3,95 V, kar je povsem polna baterija.
Tega še nisem poskusil. Ali si to izmeril z zunanjim voltmetrom potem ko si odstranil baterijo iz telefona? Baterija ima 4 kontakte, kje se meri napetost?
_________________
Iščem zadovoljne avdiofile.


Nazadnje urejal/a cerovac_i Pet Apr 12, 2013 11:41 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 12, 2013 10:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Obstaja kup aplikacij v Google Play, ki ti prikazujejo napetost baterije.
Poišči pod "battery voltage".
Samsung tablice se sploh ne da na enostaven način odpreti, da bi prišel z multimetrom blizu.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 12, 2013 6:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moji je pomagal tovarniški reset. Dela bolje kot nova. Mr. Green
_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
cerovac_i
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Apr 2010 10:34
Prispevkov: 559
Aktiv.: 3.29
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 21, 2014 8:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedaj oba akumulatorja (starejši in novejši) za moj HTC že kažeta znake ostarelosti, zato sem se odločil za nakup še enega, tretjega.
Med kolegi v firmi se je vnela razprava o polnjenju in polnilnikih za novejše telefone z USB priključkom. Kako ga najhitreje napolniti? Z originalnim polnilnikom ali s priklopom na namizni računalnik? Question Mnenja so bila seveda različna. Računalniški USB priključki naj ne bi imeli dovolj moči za normalno polnjenje, tega problema pa naj ne bi imel ločeni (originalni) polnilnik. Eni so celo trdili da ni vseeno če priklopiš polnilni kabel v USB na sprednji ali na zadnji strani računalnika (sprednji priključki naj bi dali le 3V napajalne napetosti). Ker navadni USB kabli ne omogočajo dostopa do posameznih žil (vodnikov), sem naredil par vmesnih konektorjev (M - Ž) brez kabla in se lotil meritev.
Prvotni namen je bil izmeriti napajalno napetost med samim polnjenjem pri različnih virih. Meritve so pokazale da je pri vseh USB priključkih vedno prisotna napajalna napetost 5V od začetka do konca polnjenja telefona. Telefon torej ne more ločiti različnih virov napajanja in zato mu je čisto vseeno kam ga priklopiš.
Meritev toka po priloženi shemi je bila dosti bolj zanimiva. Nisem mogel ugotoviti razlike med vklopljenim in izklopljenim telefonom. Ali je poraba samega telefona tako zanemarljivo majhna napram toku polnjenja ali pa si telefon sam vzame iz akumulatorja potreben tok zase. Zato sem opravil vse meritve pri vklopljenem telefonu da bom vedno dosegljiv.
Akumulator se je polnil naprej tudi potem ko je oranžna lučka spremenila barvo v zeleno, kar naj bi pomenilo da je 100% poln. Očitno to ni bilo res. Ko sem naprej opazoval kaj se dogaja, je tok najprej hitro upadel na približno 110mA, potem je nekaj časa ostal pri taki vrednosti in je na koncu spet hitro padel na nič. Naprej ni imelo več smisla vztrajati ker se ni nič dogajalo. Potek polnjenja je približno prikazan na priloženem diagramu. Pri oranžnem delu krivulje je gorela oranžna lučka, pri zelenem pa zelena.
Po takem polnjenju ni bilo več treba paziti da se akumulator popolnoma ne izprazni ali odpirati telefona in dajati akumulator ven in nazaj noter pred naslednjim polnjenjem. Trajnost akumulatorja se je bistveno povečala.
Na koncu sem vstavil v telefon tudi oba stara že izločena akumulatorja in oba polnil toliko časa da je tok padel na nič. Me prav zanima kako se bosta sedaj obnašala.
Zaključek: Problem prehitrega praznjenja akumulatorja ni v previsoki porabi, ampak v napačni signalizaciji napolnjenosti akumulatorja med samim polnjenjem. Ko telefon pokaže da je akumulator prazen, je zares prazen, ko pa pokaže da je poln pa to ne drži vedno.
Sedaj bom vedno polnil mobitel vsaj 5 ali raje 6 ur namesto prejšnjih 3-3,5 ne glede na barvo opozorilne lučke, ali bom spremljal tok polnjenja z ampermetrom in izklopil šele potem ko ta pade na nič.



Diagram polnjenja tlf shema.jpg
 Opis:
Merilno območje je 500mA.
 Velikost datoteke:  167.35 KB
 Pogledana:  0 krat

Diagram polnjenja tlf shema.jpg



Diagram polnjenja tlf1.JPG
 Opis:
Diagram je le približen. Občasno sem odčitaval vrednosti toka in si jih zapisoval le pri lomnih točkah.
 Velikost datoteke:  255.49 KB
 Pogledana:  2 krat

Diagram polnjenja tlf1.JPG



_________________
Iščem zadovoljne avdiofile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 22, 2014 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri mojem Samsung Xcover2 je tok polnenja tudi do ali malo čez 1A.
Tok je zelo odvisen od tega, kam ga vklopiš ter tudi od kvalitete kontaktov na konektorjih Exclamation
Pri nekaterih polnilcih sem videl, da imajo na USB data pinih nekakšne upore. Povsem možno je, da telefon "potipa" vrednosti teh uporov in s tem določi, kolikšen tok si lahko vzame iz polnilca, da ga ne vrže v "overcurrent protection".

(Podobno je bil pri Garminih uporabljen N.C. pin na mini-usb konektorjih za identifikacijo originalnega polnilca.)

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
cerovac_i
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Apr 2010 10:34
Prispevkov: 559
Aktiv.: 3.29
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 22, 2014 3:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Razprava okrog polnjenja telefonov se je začela po ogledu tegale projekta. Le kako mu uspe prepričati telefon da pospeši polnjenje do 92% pri enaki napetosti 5V? Verjetno pošlje ustrezne zahteve skozi DATA linije. Question
Zgoraj opisane meritve sem opravil z izklopljenima DATA kontaktoma, povezal sem le napajalni liniji. Telefon ni imel nobenih možnosti da bi izvedel od kod vleče tok. Zgornji diagram je rezultat le ene same meritve ker je merjenje precej dolgotrajno in ni bilo časa da bi ponavljal in izračunal povprečje. Rezultati se verjetno nekoliko razlikujejo od primera do primera, vendar mislim, na podlagi prejšnjih izkušenj, da se stvar v principu podobno ponavlja in so odstopanja minimalna.
Zaenkrat nimam nobene ideje kako bi lahko odprl originalni polnilnik in pogledal kaj je notri. Dokler bo deloval, ga bom pustil pri miru.
Najprej bom še nekajkrat ponovil polnjenje in praznjenje telefona na prej opisan način. Zaenkrat sem zelo zadovoljen z rezultatom. Very Happy Če bo šlo tako naprej, bom potem poskusil polniti z originalnim kablom brez priklopa ampermetra, samo bom podaljšal čas polnjenja na približno 6 ur. Na barvo signalne lučke se itak ne bom več oziral. Lepo bi bilo poskusiti tudi s kakim drugim tipom telefona, samo ga trenutno nimam.
Mislim da pri meni ni problem kontaktov na priključkih. Poskusil sem jih malo premikati med polnjenjem in nisem opazil nobene spremembe toka zaradi tega.

_________________
Iščem zadovoljne avdiofile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group