www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Programiranje 18Fxxx PIC-ov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dipsi111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2003 21:17
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.56
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2003 11:41 am    Naslov sporočila:  Programiranje 18Fxxx PIC-ov Odgovori s citatom

Zanima me s katerim programatorjem lahko programiramo PIC18Fxxx družino (ali se da z Willemom) ? Če ko ve bi se priporočil za kakšen link do načrtov za samogradnjo.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.25
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2003 11:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Embarassed Nisem prepričan, če nova verzija Willem-a že vsebuje družino 18X...
stara ga še ne. Sam uporabljam PICALLW

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trully1
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2003 20:20
Prispevkov: 216
Aktiv.: 0.97
Kraj: Železniki

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2003 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oj
Jest uporabljam programator z imenom K149B. Najdeš ga na strani http://www.kitsrus.com. Je podoben kot PICALL, vendar imas vse zastonj tako kodo, ki jo vpišeš v PIC16F628, kot softver za programiranje. Oboje vsake toliko časa osvežijo. Je pa verzija za USB in COM port, sam sem PCB priredil samo za COM port. Če te zanima povej pa ti pošljem. Seveda pa podpira tudi skoraj vse ostale PIC-e.
LP Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bferlic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 09 Dec 2003 17:28
Prispevkov: 99
Aktiv.: 0.44
Kraj: Brezula, Rače

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 25, 2004 11:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

trully1: lahko prosim napišeš če si slučajno poskušal programirati PIC18F458 ali PIC18F452, ki imata 16k spomina? Kako dolgo približno traja programiranje?

Jaz sem se že odločil, da bom naredil ta programator, sedaj pa ugotovil, da se te PIC-e sprogramira tudi z JDM programatorjem, vendar je zelo počasno. Programiranje z IC-prog(ki vedno vpisuje cel program, ne glede na to, če imaš zapolnjenih le nekaj začetnih lokacij) traja 48 sekund, skupaj s pregledom kode pa 75 sekund, kar je občutno predolgo za normalno delo. Upam, da je z k149B kaj hitreje, ker drugače nima smisla, da ga sestavljam.

LP Boštjan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
trully1
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2003 20:20
Prispevkov: 216
Aktiv.: 0.97
Kraj: Železniki

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 25, 2004 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo
Pravkar sem snel program za PIC18F458 iz Microchipove strani in ga v serijskem načinu (ICSP) vpisal v PIC. Celoten postopek (brisanje, vpisovanje in preverjanje) je trajal približno 20s. Od tega je najpočasnejše preverjanje(95% časa). Nato sem prebral in nato še zbrisal vsebino. Oboje ni trajalo dalj kot 10s. Prilagam program s katerim sem preizkusil hitrost, da boš lahko ocenil kako hitra je zadeva.

LP Matjaž



CANBoot.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  CANBoot.zip
 Velikost datoteke:  691 Bytov
 Downloadano:  15 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
matej
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Okt 2003 14:00
Prispevkov: 270
Aktiv.: 1.21
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 26, 2004 12:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No naj se jaz povem nekaj o k149b.
Prej sem imel s programatorji velike probleme a ta me je res presenetil.Nic ne rabis nastavit in nic se ne rabis jezit.Stvar mi dela zanesljivo in hitro(ni primerjave z jdm)
Skratka lahko priporocam
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group