www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

FLCR 630501F

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
zhAba
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Okt 2010 12:19
Prispevkov: 50
Aktiv.: 0.30
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 22, 2013 7:14 pm    Naslov sporočila:  FLCR 630501F Odgovori s citatom

Živjo!
Doma se mi je pokvaril pralni stroj Candy CLD 135 (7let), Pumpe delujejo saj mi polni in prazni vodo. Ne zažene mi pa motorja. Ko stroj opravi svoj cikel polnjenja se sliši kako uklaplja relejčke (predvidevam da ima nek svoj proces Rolling Eyes ), nato naj bi zagnal vrtenje bobna, vendar se ne zgodi nič. Ko sem mu malce ročno pomagal se je zavrtel za cca pol obrata nato se je zopet ustavil. Sam nekako laično sumim da je šel kondenzator, ki pomaga zagnati motor ali pa krtačke v motorju. Ker je pri tem stroju cel podvig, da pridem do motorja sem odstranil kondenzator, pa me zanima če se da nekako preverit če je dober (ni napihnjen, nitti nima nekih vidnih poškodb.

Na tem linku se vidijo podatki http://2.static-hood.de/img1/full/3123/31238540.jpg
To pa je meter ki ga imam na voljo. http://www.conrad-uk.com/medias/global/ce/1000_1999/1200/1240/1244/124403_BB_02_FB.EPS_1000.jpg

PS: voltmeter uporabljam samo za osnovna merjenja tako da nisem prav teoretično podkovan Sad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.52
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 22, 2013 7:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To kar je na sliki ni navaden kondezartor ampak RSO filter proti motnjam omrežja, če ti drugo dela je ta element v redu. Zakaj ti pa ne zažene motorja so pa velike možnosti, da so se krtačke že izrabile ali pa je tudi kaj drugega vzrok naprimer tahogenerator. Very Happy Very Happy

Lp Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zhAba
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Okt 2010 12:19
Prispevkov: 50
Aktiv.: 0.30
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 22, 2013 7:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm hvala lepa Smile
Sepravi sem odstranil napačni element d'oh!
Iz spleta sem si potegnil načrt in opis kosov, pa je bil ta del res omenjen kot ''Anti jamming filter radio'' nato sem nahitro preveril, kaj naj bi to bilo, pa je bilo nekje omenjeno kot kondenzator. Pa ker je bil lahko dostopen sem ga odstranil.
Je možno, da je v popisu elementov tahogenerator opisan kot '' Tach.coil''
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.95
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 22, 2013 10:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot že napisano najprej preveri krtačke, ker za to ne potrebuješ nekega hudega znanja. Ko boš prišel do motorja jih ne boš mogel zgrešit.
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
zhAba
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Okt 2010 12:19
Prispevkov: 50
Aktiv.: 0.30
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 23, 2013 7:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eto sedaj sem odstranil krtačke. Ena ima še cca 4mm mesa, druga pa cca.2mm. pri tadrugi se na sredini že vidi bakren krogec, kot nek pin na katerega je nataknjen ''karbon''. Mislite da je ta krtačka, ki jo je manj že preveč obrabljena?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.52
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 23, 2013 7:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa si le našel krivca, če pa gleda ven že priključek pa sploh ne sprašuj ali je za zamenjat, boš videl koliko so nove dolge. Brick wall Very Happy

LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.39
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 23, 2013 8:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tisti pin je zaščita, do tam poje krtačko, potem pa ustavi delovanje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zhAba
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Okt 2010 12:19
Prispevkov: 50
Aktiv.: 0.30
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 23, 2013 8:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najlepša vam hvala za pomoč. Sem izredno vesel, da mi po vsej verjetnosti ne bo treba kupit novega stroja Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group