www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Alternativa Fotopositivu
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2004 7:45 pm    Naslov sporočila: icon_idea  Odgovori s citatom

Tole bi bilo za poskusit. Če bo kdo naj napiše rezultate na forum.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2004 9:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem kje dobivaš pozitiv 20 po 2000sit 200ml? saj so cene kar bistveno višje.
Kar se pa tiče razvijalca, ga za pozitiv 20 narediš skoraj zastonj.
Splačalo bi se poskusiti. Ali lahko navedeš malo več podatkov. Jaz bi se v Celje kar zapeljal, lahko greva skupaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lagrange
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Okt 2003 10:07
Prispevkov: 164
Aktiv.: 0.74
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2004 9:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bi bilo za pogledat na steklenico od razvijalca. Se mi zdi, da je prav tako Natrijev hidroksid. Nisem pa ziher.

G-Lab: A so v odgovoru kaj omenjali rok trajanja?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piki
Član
Član



Pridružen-a: Tor 09 Dec 2003 0:53
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.27

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2004 12:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A ni G-Lab napisal da se za razvijalec uporablja P-73, ki pride okoli 1200 SIT za 5L.

Mene pa zanima kako mislite to nanašati na ploščice, saj bi bilo najboljše da se nanaša v čim tanjšem sloju, da je tudi poraba manjša. Jaz sem mislil, da bi uporabil od sprejev dozo, noter naredil luknjo v katero bi zalotal ventilček od kolesa. Potem tu notri naliješ pač ta lak, napumpaš s pumpo na primeren tlak in imaš lak v obliki spreja in lahko potem delaš enako kot s positiv 20.

Zanimajo me še vaša mnenja?

Lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2318
Aktiv.: 10.44
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2004 2:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S tem lakom od Cinkarne sem se sam srečal na začetku izdelave vezij po fotopostopku. Lak smo nanašali s čopičem in je bilo vse OK. Važno je samo da je čopič mehek (da ne puščaš sledi) in da mu ne izpadajo kocine (da ne zasvinjaš ploščice). Poraba pa je zagotovo bolj ekonomična kot pri Positiv20.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.14
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2004 5:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj ima pa še jaz eno vprašanje.
Kaj pa osvetlitev, ali tale lak nanašaš v temnici, oziroma, kakšno osvetlitev lahko imaš?Kako ga potem spraviš v pečico ali prostor kjer ga segreješ na 100 Celzija?
LP
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2004 8:16 pm    Naslov sporočila:  nanašanje laka Odgovori s citatom

meni se je nanašanje laka zaenkrat pozitiva 20 najbolje obneslo na rotirajoči plošči

( laboratorijska polirka za pripravo vzorcev , da plošča ni zdrsela sem na njej pustil kar zelo fin brusni papir in Al obroč v katerega je ravno pasala evro format ploščica )

ploščo sem zavrtel na cca 300 obratov film se je razlezel zelo lepo in nato posušil v pečici na 60° / 30min. Na robu se nabere malo debelejši sloj cca 3mm odvečnega laka pač kar ga centrifuga ne spravi čez rob


sicer se tako nanaša lak tudi na silicijeve rezine seveda za tanjši sloj pri višjih obratih , pa tudi Contact Chemie (Pozitiv 20) ta način priporoča

za doma pa bi uporabil okroglo ploščo star gramofon in spodaj motorček z regulacijo obratov , da pa ne bi ploščica zdrsnila uporabi košček dvostranskega lepilnega traku (bolj šibkega) in ploščico zalepiš samo v centru vrtenja.

Zdi se mi da tisti fotolak uporabljajo tiskarji za alminijaste foto plošče (matrice)
za tiskanje časopisov , ker sem videl kako osvetljujejo to zadevo ko je tako delal kolega ,samo nisem vedel da se dobi tudi samo lak. Mora pa bit res zelo dober ker če tisti lak zdrži toliko barve in topil in še mehanske obrabe bi bilo to res
osvetlitev je totalno ista (razbita cestna UV ) ali pa neonke UV kakor komu Boco dobro in tudi zdi se mi da je tisti razvijalec P-501 NaOH torej enak onemu za pozitiv . Piki splača se ti kupit eden srednje dober air brush nastavek -čopič v modelarski trgovini ali Conradu Twisted Evil pa en kompresorček za gume pumpat ali kaj podobnega vedbno čisto in lepo se dela s tem Idea Razz

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
G-Lab
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2003 9:44
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.81
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2004 9:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Reber hja lahko bi se kar zapeljala tja, glede na to da si z Bleda (relativno blizu)
cena pozitiv 20 po 2000 hm sem kar v katalog IC-elektronike pogledal (1-2 leti star) , ker na netu nisem našel cene pri njih (je pa res da ima ponavadi IC to ceno, ki je napisana +še DDV)

Lagrange: rok trajanja. Nič ni rekel glede tega ga bom pa vprašal je kar pametno vprašanje, ker verjetno 1l ne bom porabil tako hitro.

Piki: Na ploščico imam namen nanašati lak kar s čopičem, čeprav tisto s centrifugo sploh ni slaba ideja 3000 obratov/min pa tudi ni problem dobiti.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2004 9:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če prav razumem za izdelavo rabiš negativ film torej na tiskanini ostane osvetljeno. S čim narediti tak film Confused
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2004 9:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Probaj obrniti barvo Layer-jev. V protelu to ni problem.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
G-Lab
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2003 9:44
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.81
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2004 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

G-Lab je napisal/a:

Cena P - 501 pozitivnega laka v 1 l. steklenici je 6081,32 sit + 20 % DDV
LP


mislim da je P - 501 pozitivni lak
P - 500 ki ga je omenjal Lagrange pa negativni lak.

se bom še glede tega prepričal
Sam uporabljam pretežno Protel DXP (glede na branez-tov odgovor potem tole nebi smel biti problem).
Sicer sem to za delanje negativov že videl, samo se ne spomnim kje mislim da kakšen Adobe photoshop.

No kakor koli, ko bom sestavljal naslednji mail bom vključil tudi tole glede pozitivnega 501 in P500
LP


Nazadnje urejal/a G-Lab Sre Apr 07, 2004 10:21 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2004 10:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A negativen je ta lak?
No, to sploh ni problem, pač zamenjaš črno in belo Smile
Seveda ne vem kako gre to direktno iz pcb programov. Zame to ni problem, saj tako ali tako vse filme printam iz Corel Draw, zaradi dodajanja logotipa in datumske kode, saj je večina programov za risanje omejena z količino različnih fontov ...
Edino večja poraba črnila pri printerju bo ... Confused kar pa pri večjih serijah ni panike Wink
Aha, pa še cena pozitiv 20: mislim da je v HTE najcenejši, cca 2900 sit, drugje se vrti okrog 3500 sit, če se ne motim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
G-Lab
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2003 9:44
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.81
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2004 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Reber prehitel si me sem ravno popravljal prejšnji post.
Kot sem že prej napisal citat mi je Dani odgovoril da je lak 501 pozitivni
saj sem rekel da imam star cenik sprej sem pa nazadnje nabavil okoli oktobra. Ne spomnim se koliko je bil, je pa bil sigurno okoli 2900 v HTE, v IC ga nisem še nikoli nabavljal.
LP


Nazadnje urejal/a G-Lab Sob Avg 07, 2004 3:17 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2004 10:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je pa pozitiv, potem pa filmi ostanejo kar isti, tako da za že obstoječe ne bo treba printati novih.
Po praznikih bi lahko naredila kakšen izlet v Celje ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2004 10:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Reber kdaj se bo vrnil spisek TIV na tvojo spletno stran?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 2 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group