www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

BCS
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tiger
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Feb 2004 0:22
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.13
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 11, 2010 5:36 pm    Naslov sporočila:  BCS Odgovori s citatom

Hi

Pri BCS AL480 kosilnici sem moral menjat tesnilo na ohišju za vžigalno tuljavo. Ko sem demontiral, sem pozabil označit izhodiščno točko za nastavitev kota vžiga. Ima kdo izkušnje s tem ?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 11, 2010 6:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri nas doma je ena stara BCS. (modela ne vem) Če se prav spomnim, je na zunanjem robu mreže, ki se drži zraven jermenice za vžiganje zareza, prav tako je nekje na ohišju oznaka. (zgornji položaj bata v trenutku vžiga, ko sta zaprta oba ventila)
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Profesor Einstein
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Sep 2006 0:13
Prispevkov: 1423
Aktiv.: 6.68
Kraj: Rogaška Sl.

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 19, 2011 11:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Ali lahko tukaj vprašam eno malenkost glede BSC kosilnice.

Zanima me če se kje dobijo navodila za model AL480 v elektronski obliki ?

Hvala za odgovor.

Lp.

Darko

_________________
--
"Če bi volitve kaj pomagale, bi jih prepovedali." (Mark Twain)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2318
Aktiv.: 10.44
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2011 5:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Profesor Einstein je napisal/a:
Zanima me če se kje dobijo navodila za model AL480 v elektronski obliki ?


A to misliš motor AL480 iz 80. let ali novejši motor AL480W? Za prvega imam navodila (eksplozijska risba in spisek delov) doma in jih lahko vržem na skener za drugega ki pa je novejši pa jih najdeš v prilogi.

LP, Peter



CR_AL_FE_VT.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  CR_AL_FE_VT.pdf
 Velikost datoteke:  972.88 KB
 Downloadano:  185 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Profesor Einstein
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Sep 2006 0:13
Prispevkov: 1423
Aktiv.: 6.68
Kraj: Rogaška Sl.

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2011 8:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen

V originalu je oznaka motorja AL480WPSX.

Lp.

Darko

_________________
--
"Če bi volitve kaj pomagale, bi jih prepovedali." (Mark Twain)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Chris
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 04 Jun 2013 19:52
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 8:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni Very Happy

Tudi mene zanima, če bi lahko kje dobil navodila za ACME 480 v elektronski obliki?!


Zanima pa na koliko zračnosti se nastavita ventila?!

Za odgovore se vnaprej lepo zahvalujem.

lp Chris
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2014 4:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me kako se nastavlja uplinjač od teh Acme motorjev? Moram reči, da sem nek Lombardini bencinar dosti lažje nastavil. Imam problem, da mi včasih crkne, ko mu malo prehitro dodaš plin ali pa mu ga vzameš.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Profesor Einstein
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Sep 2006 0:13
Prispevkov: 1423
Aktiv.: 6.68
Kraj: Rogaška Sl.

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2014 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo

Dopolnilo teme "BCS" s foruma namenjenega strojnikom.

*** je napisal/a:
Platine imajo kontakte prevlečene s platino (Pt) zato, da sploh kaj zdržijo; če jih pošmirglaš si naredil več škode kot koristi, ker ni več zaščitne plasti in ostane samo baker.
Kondenzator je tam samo zato, da preprečuje iskrenje kontaktov na platinah; če crkne ponavadi prebije, takrat motor ne bo imel iskre. če pa ga ni, potem iskrenje skuri platine.

Če pa kuri svečko pa ni prave toplotne vrednosti.. kaj druga skoraj ne more biti.



Lp.



BCS Acme LA480 - nastavljanje vžiga.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  71.99 KB
 Pogledana:  138 krat

BCS Acme LA480 - nastavljanje vžiga.jpg



_________________
--
"Če bi volitve kaj pomagale, bi jih prepovedali." (Mark Twain)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 10, 2014 9:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V prejšnjem sporočilu nisem znal napisat za katero zadevo se gre. Sedaj ne vem natančnega izrazoslovja, ampak ali se tisti stvari, ki kontrolira loputo pri uplinjaču reče regulator?

Če je to to potem bi bil vesel, če me kdo razsvetli kako se to nastavlja. Pri Lombardiniju npr. pri izklopljenem motorju odtegneš vijak ročice, ki je zategnjena na palčki regulatorja, ta pa krmari loputo za plin. To ročico potem pomakneš v skrajno odprto lego lopute plina in v isto stran zategneš tudi palčko regulatorja, potem pa samo še zategneš tisti vijak, ki si ga prej odtegnil in je stvar rešena.

Znanje zna biti uporabno, kadar recimo menjaš uplinjač.


Nazadnje urejal/a kobranka Tor Jun 10, 2014 10:38 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stursc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Jun 2004 14:29
Prispevkov: 323
Aktiv.: 1.45

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 10, 2014 10:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kobranka je napisal/a:
V prejšnjem sporočilu nisem znal napisat za katero zadevo se gre. Sedaj ne vem natančnega izrazoslovja, ampak ali se tisti stvari, ki kontrolira loputo pri uplinjaču reče regulator?

Če je to to potem bi bil vesel, če me kdo razsvetli kako se to nastavlja. Pri Lombardiniju npr. pri izklopljenem motorju odtegneš vijak ročice, ki je zategnjena na palčki regulatorja, ta pa krmari loputo za plin. To ročico potem pomakneš v skrajno odprto lego lopite plina in v isto stran zategneš tudi palčko regulatorja, potem pa samo še zategneš tisti vijak, ki si ga prej odtegnil in je stvar rešena.

Znanje zna biti uporabno, kadar recimo menjaš uplijač.


Kako sem to včasih jaz počel ? Mogoče ti koristi.
Tisti vijak, ki ga omenjaš popustiš, da bo os ročice prosta.
Potem nastavi uplinjač, da bo motor lepo tekel v prostem teku in da boš ob dodajanju plina spravil motor tudi do primernih obratov.
Ko to dosežeš potem nastaviš os centrifugalnega regulatorja tako, da regulator v prostem teku motorja rahlo pritiska ročico regulatorja na nastavni vijak prostega
teka na uplinjaču, priviješ vijak na ročici, nastatvitev je končana.

LP,stursc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hanzi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Sep 2020 13:46
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.40
Kraj: GEOSS

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 15, 2020 1:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj kosilnica takole izgublja delovne takte.
https://youtu.be/R2wE6ZsRc4c
Poraba goriva je previsoka, svečka je črna.
Kakšna je pravilna razdalja med planinami, kako jo določiti po mcgiversko.
Zgoraj piše o problemu isker pri platinah.
In jaz pri moji se občasno vidijo iskre. Zanič kondenzator?(poleg platin?)

_________________
Sonce naj sveti vsak dan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hanzi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Sep 2020 13:46
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.40
Kraj: GEOSS

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 15, 2020 2:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takole regulator zaliva kosilnico, le ta pa ne gre v tekoče višje obrate.
https://youtu.be/hyj3iYzu3dI

_________________
Sonce naj sveti vsak dan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 15, 2020 6:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po moji švoh pameti, ima menkost prerevno mešanico. Poskusi malo odviti iglo na uplinjaču. Svečka je črna, če je to motor, ki je prvotno namenjen, da teče ogret na petrolin (petroleju dodanega nekaj bencina). Jaz mešam po novem 1 del nafte na devet delov bencina, ker je petrolej postala bolj redka zadeva in imam tako pripravljeno 10 litrsko kantico goriva.

Ne vem kaj imaš v mislih pod svečka je črna. Če je samo črne barve je to zaradi petroleja ali pa nafte, če je pa sajasta pa še nekaj olja na vrhu in motor pri obratovanju kadi, bi se pa jaz vprašal koliko zdrave imaš batne obročke?

Sem nedolgo nazaj en Acme moral razdret, ker je pri hladnem zagonu kadil "ko fabriški kamin" in mi čez čas crknil, ker je olje zapackalo svečko. Avtopsija je pokazala zlizane batne obročke.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hanzi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Sep 2020 13:46
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.40
Kraj: GEOSS

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 15, 2020 7:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da, motor je bencin petrolej. Ker petroleja že desetletje ni več, [slovenščina je zame španska vas] že desetletje na bencin. Udarec je še to, da je narejena na osvincen bencin, ki pa ga že vsaj dvajset let ni vidla.
Tole o nafti sem že.marsikje slišal, pa ne vem če ima smisel dodajat. Lahko pa seveda probam.
A je možno da je kriv kabel do svečke oziroma "fajfa"

_________________
Sonce naj sveti vsak dan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1611
Aktiv.: 8.17
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 15, 2020 8:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če potrebuje osvinčen bencin, lahko danes brez težav kupiš svinčev nadomestek v flaški, ki ga mešaš zraven. Mora imeti vsaka malo boljša avtotrgovina.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group