www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

BeagleBone Black
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 06, 2013 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trenutno sem se bolj igral z USB2520, a bo treba nekaj večjega ... Mi je pa TQFP všeč, večje zverinice pa rabijo ponavadi pečico Sad Gledam nekaj USB2514.

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mbili
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2012 20:14
Prispevkov: 34
Aktiv.: 0.23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 06, 2013 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matej123 je napisal/a:
Najprej hvala za vaše odgovore.

Arduino morda ni bil najboljša primerjava, kar se zmogljivosti tiče, omenil sem ga zato, ker ima že sama ploščica dosti IO pinov.

Ve mogoče kdo, kako je z zanesljivostjo Beaglebona?


Zadeva je kar zanesljiva. Beaglebone black je šele par mesecev na tržišču, tako da zanj dolgoživih informacij še ni. Nobeden od kolegov, ki ga uporabljajo preko dva meseca, še ni imel težav z njim in tudi jaz nimam z njim slabih izkušenj. Po par urah delovanja so čipi z večjo porabo le zmerno topli, kar je eden od pokazateljev, da je sistem dobro načrtovan. Beagle board, Panda board, ... in večina drugih ploščic podobnega ranga (Cortex A8 in več) se bolj greje. Za starejšo različico pasje kosti pa tudi nisem zasledil kakšnih večjih pritožb na forumih.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tonko
Član
Član



Pridružen-a: Sob 25 Jun 2005 13:45
Prispevkov: 541
Aktiv.: 2.44
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2013 2:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz imam že kar nekaj časa doma Beaglebone Black in 7-inch LCD, capacitive touch screen
Skupaj s touch displayem sem dobil tudi image operacijskih sistemov: Windows CE 6, Windows Embedded Compact 7, Android 4.1-0623 in Linux-EZSDK.
Rad bi se lotil programiranja v Visual Studiu za Win CE 6.0 ali pa za Windows Embedded Compact 7.

Rabil bi pomoč pri izbiri potrebnih programov oziroma dodatkov za Visual studio da bom lahko naredil prvi Hello world program za Windows CE 6.0 ali WEC 7.

-Kateri Visual studio uporabljati ?
VS2005 , VS2008 ?

Kateri dodatki so potrebni ?
- Windows Mobile 6 SDK

- Ali potrebujem BSP proizvajalca Touch displaya, ki je dobi pri Chipsee - verjetno je plačljiv
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.62

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2013 4:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred časom sem naredil eno aplikacijo za WinCE in zbuildal nov WinCE image v kiosk mode z dodanimi vsemi potrebnimi driverji za periferijo. Hardver je bil FriendlyARM.
Kolikor se spomim gre tako:
Če želiš delat svoje WinCE image, moraš inštalirat VS2005 (z Express edition ne dela, lahko pa snameš trial verzijo, ki podpira WinCE z omejitvijo 2 mesecev). Na to dodaš še vse potrebno za buildad WinCE 6.0. Za to potrebuješ vsaj 40GB prostora na disku.
Proizvajalci hardverja navadno ponudijo tudi BSP (board support package), katerega inštaliraš v VS, da imaš tako support za ta hardver.
Potem pa lahko z eno "ne Express edition" verzijo VS2005 ali VS2008 programiraš aplikacije za WinCE. Express editinoni VS ne podpirajo razvoja na WinCE.

Več o tem: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ee504799%28v=winembedded.60%29.aspx

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 8:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred nekaj meseci sem kupil beaglebone black. Probleme imam, kako priklopiti preko micro hdmi na monitor. Ker na žalost moji monitorji doma nimajo hdmi vhoda in tudi nimamo takega tv-ja doma, kateri bi imel hdmi vhod, zato sem kupil pretvornik iz micro hdmi na VGA.

Ko se beaglebone black zažene se pokaže samo logotip beaglebone black in nato se monitor ugasne in piše no signal.

Zakaj se to dogaja?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
besoft
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2012 10:22
Prispevkov: 585
Aktiv.: 4.01
Kraj: Žižki - Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam mam podobne težave, nisem se pa naprej ukvarjal z težavo. Sem namreč dokupil še display.

Nekje sem zasledil, da se z neko kombinacijo tipk (seveda preko prikopljene tipkovnice - mislim, da z tipkami 1-4) preklaplja med resolucijami, čisto možno, da je kaj na tem. Bom še to poskusil, ko bom mel čas. Drugače se pa lahko na njega priklopiš preko SSH terminala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 8:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se mogoče da preko ssh skonfigurirati s kakšno resolucijo se prikazuje na monitor?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
besoft
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2012 10:22
Prispevkov: 585
Aktiv.: 4.01
Kraj: Žižki - Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 8:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem, nisem se potem naprej ukvarjal z njim, čaka na boljše čase, oziroma na več časa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
blasny
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Okt 2012 19:13
Prispevkov: 70
Aktiv.: 0.50
Kraj: Tepanjce

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 9:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če imaš na njemu Linux, potem vsekakor. Verjetno se uporablja Xorg server. Pogooglaj za konfiguracijo Xorg.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej123
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 03 Mar 2008 22:13
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02
Kraj: Prevalje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 13, 2013 3:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim da bi moralo iti po teh navodilih

Poskusi nastaviti minimalno resolucijo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 24, 2014 8:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozna kdo kako stran na internetu, da se spoznaš z terminalskim oknom v linuxu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.30
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 24, 2014 1:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko pa kombiniraš nekako v tem stilu :

http://blog.oscarliang.net/connect-raspberry-pi-and-arduino-usb-cable/

Tudi z beagle bone pomojem gre Smile

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
folc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Nov 2009 21:25
Prispevkov: 678
Aktiv.: 3.88
Kraj: Nekje med NG in Tolminom

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 17, 2014 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

malo si sposojam temo,
zanima me kje ste si vi beaglebone black nabavili?
conrad? farnell? ali kak ebay?
sam bi ga potreboval dokaj hitro, za 50€ naj bi bil s poštnino pa je trenutno out of stock ...

hvala za odogovre

_________________
elektrika je edina baba, k se ne pusti šlatat Very Happy

Folc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.07
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 18, 2014 9:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem nabavil prek farnela 2, tako da ti lahko enega odstopim... še zapakiran. Sem ti pustil kontakt...
_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_Mitto_
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Feb 2008 11:47
Prispevkov: 91
Aktiv.: 0.46
Kraj: Vipava

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 31, 2014 2:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A se je komu uspelo grafično povezat preko ssh na BBB?

torej nekaj v stilu (po mrežni kartici preko USB kabla)
Koda:
ssh -X root@192.168.7.2

_________________
"You don’t fight for 'a new system'. You create something that makes the old system obsolete"
- Jacque Fresco, inspired by Buckminster Fuller
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group