www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Tablica Xplore XP8101
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
clownfish
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Avg 2005 13:05
Prispevkov: 764
Aktiv.: 3.38
Kraj: Povir / Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2014 9:50 am    Naslov sporočila:  Tablica Xplore XP8101 Odgovori s citatom

V četrtkovi akciji v enem izmed veletrgovin sem zasledil tablico Xplore XP8101

Same specifikaicje so kar zanimive:
-10.1" LCD 5 točkovni
-ločljivost 1024*600 pik
-ARM7 4 jedrni procesor
-delovni spomin 1G, notranji spomin7G reža za SD kartico do 32G
-Android 4.4
-WIFI b/g/n
-Bluetooth 4.0
-tanko Alu ohišje
-kamera spredaj in zadaj

Redna cena 149€ cena z njihovo kartico 99€

Zanimivo da po tem imenu ne google ne najdi.si ne najdeta nič?
Sem iskal kakšne preview-e specifikacije ali slike pa nič?

Ima kdo kakšno povezavo kje bi sa dalo izvedeti kaj več? Predvidevam, da je to neka kitajska noname tablica ki se prodaja z več različnimi komercialnimi imeni pri nas pač kot Xplore?

Vseeno glede same specifikacije bi rekel, da je to kar dobra tablica za ta denar??

PS: Našel zastopnika: http://www.xplore.si


Nazadnje urejal/a clownfish Tor Jun 17, 2014 10:04 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2070
Aktiv.: 11.82
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2014 10:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam si lastim "eno številko" manjšo. Kupljena je bila ravno tako za male pare pred kakim mesecem in sicer XP7903. Kaj jaz vem, za tisto, za kar jo bova midva rabila se mi zdi OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
clownfish
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Avg 2005 13:05
Prispevkov: 764
Aktiv.: 3.38
Kraj: Povir / Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2014 10:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bizgec65 je napisal/a:
Sam si lastim "eno številko" manjšo. Kupljena je bila ravno tako za male pare pred kakim mesecem in sicer XP7903. Kaj jaz vem, za tisto, za kar jo bova midva rabila se mi zdi OK.


Zanima me če na usb priključek tvoje tablice lahko priključiš zunanji usb ključek in iz njega recimo predvajaš film? Ker nekatere tablice tega ne omogočajo in to preprosto ne deluje tako da ključka zadeva ne spozna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5792
Aktiv.: 25.62
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2014 10:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Definitivno je vredna tega denarja!
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2070
Aktiv.: 11.82
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2014 10:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Cccc, ja, tu si me pa našel, (s filmi sem bolj tako-tako) bom preizkusil, pa ti poročam.

(a moram cel film probat?)

PS.: preizkusil sem neke slike s ključka, dela normalno, najde USB in vse. Hotel sem preizkusiti tudi zunanji HDD, pa sem po mojem bil neučakan, kajti spozna ga, samo odpiranje je (ni) šlo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 19.95
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2014 12:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi mene zanima kaj je to za en rebrand firme Xplore. Imam doma neko drugo napravo pod tem imenom in je hroščata, nadgradnje zanj pa ni že lep čas.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
clownfish
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Avg 2005 13:05
Prispevkov: 764
Aktiv.: 3.38
Kraj: Povir / Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2014 1:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kobranka je napisal/a:
nadgradnje zanj pa ni že lep čas.


No ja če ima res Android 4.4. novejšega trenutno ne potrebuješ ane?

Me pa prav zanima če ima tudi GPS. Ker nikjer ni omenjeno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 19.95
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2014 2:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne firma je ista, izdelek pa povsem drug. Npr. DVB-T sprejemnik
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1756
Aktiv.: 7.77
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2014 3:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DVB-T sprejemniki od te "firme" so bili milorečeno eno s*anje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5792
Aktiv.: 25.62
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2014 6:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

clownfish je napisal/a:
No ja če ima res Android 4.4. novejšega trenutno ne potrebuješ ane?........
Definitivno ne drži!
Zakaj, če na njega ne moreš dati kar želiš in boš odvisen samo od proizvajalca, to ni to! Še eno, torej ga zagotovo tudi ne moreš rootat, kanede?
Torej, za povprečnega uporabnika mogoče OK, toda za naprednega pa tudi slučajno ne. Ali lahko na njega obesiš SDR#?
In še nekaj, vgrajen DVBT? Ne razumem zakaj, če ga dobiš na USBju za par $. Za mene osebno so to popolnoma nepotrebne stvari, zakaj, če jo lahko dodaš za nepomemben denar, je to samo reklamiranje in nabijanje cene!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
clownfish
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Avg 2005 13:05
Prispevkov: 764
Aktiv.: 3.38
Kraj: Povir / Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2014 7:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Definitivno ne drži!
Zakaj, če na njega ne moreš dati kar želiš in boš odvisen samo od proizvajalca, to ni to! Še eno, torej ga zagotovo tudi ne moreš rootat, kanede?


No ja to je tako kot pri avtomobilih. Če ga potrebuješ samo da se z njim voziš v službo in po nakupih je clio več kot dovolj. Vseeno nanj normalen uporabnik ne bo šel dajat spojlerjev pa litih platišč in ne vem kaj še vse. Ker na koncu bo to še vedno clio. Pa jasno nimam nič proti cliotom...

Tako je tudi pri tablici. Tale tablica je vsaj po specifikacijah zelo uredu in zagotovo vredna tega denarja (če seveda specifikacije držijo). Poleg tega ima vse kar potrebuješ za relativno majhen denar.
In ima trenutno zadnjo verzijo Androida.
Jasno pa je če bi želel rootat pa dajat gor ne vem kakšne custom firmware in podobno to ni ravno optimalen nakup. V tem primeru je najbolje, da se kupi tablico kakšnega renomiranega proizvajalca, ki ima tudi dober support in so jih zelo veliko prodali in v povezavi z tem lahko dobiš tudi precej custom firmware-jev, ki so preizkušeni in so OK. Vseeno že nakup blagovne znamke "SAMSUNG" že v osnovi pomeni precej višjo ceno.
Verjetno zaradi tega dobiš tudi nekaj več a tudi to vedno ne drži.

Tale tablica ima tudi bluetooth in vse "ostalo" (razen GPS verjetno ne) kar za ta denar malce izstopa od povprečja prav zato se tudi zanimam zanjo pa čeprav...
ima doma že Samsung Note 10.1 ter Samsung Note 8.0 torej dve res vrhunski tablici Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5792
Aktiv.: 25.62
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2014 8:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

clownfish je napisal/a:
Jasno pa je če bi želel rootat pa dajat gor ne vem kakšne custom firmware in podobno to ni ravno optimalen nakup. V tem primeru je najbolje, da se kupi tablico kakšnega renomiranega proizvajalca, ki ima tudi dober support in so jih zelo veliko prodali in v povezavi z tem lahko dobiš tudi precej custom firmware-jev, ki so preizkušeni in so OK. Vseeno že nakup blagovne znamke "SAMSUNG" že v osnovi pomeni precej višjo ceno............
Hm, na svojega SGS2 (ni ravno tablica, je pa isti "šmorn") sem dajal razno razne custom firmware (per XDA) in na koncu pristal na zadnjem uradnem JB firmwareu! Zakaj, tudi na enem ni vse delalo tako kot bi moralo, posebno pa ne razno razni dodatki iz višjih verzij OSa.
Ja hec je, greš na XDA, pogledaš custom firmware, ki ima največ odgovorov in ugotoviš, da imajo več ali manj kar vsi probleme s tem. Seveda, če se strinjaš, da neka stvar pač ne dela tako kot bi morala, v splošnem pa dela, OK nalagaj, nalagaj,....toda, sprašujem se, ali imamo telefon, ki zna še kaj drugega nerediti ali imamo čarunalnik, ki zna biti telefon?
Enako je s tablico, ali bomo imeli tablico, ki bo na hitro nadomestek za čarunalnik, ali bomo imeli tablico, ki bo fotoaparat (????), navigacija, Playstation,.....
Aha in ja tablico imam, ker je padla iz palete, sem jo kupil, ko sem šel v tuje(res tuje) kraje, samo zato, da sem, enostavno, ko sem zjutraj vstal, na hitro ob kavi pregledal E-maile in elektronik.si, ko sem se pa vrnil iz šihta, pa na hitro Skypal z domom. In to je bilo to. Poleg tablice sem imel še dva prenosnika.......
Ja, če pa ne bi padla iz palete, je še danes ne bi imel, kajti, tudi slučajno, pri vseh čarunalnikih doma, je ne potrebujem! Ja nič takega ni na njej, brez česar ne bi mogel (ja, padec iz palete in seveda moj firbec....).

Kar se pa nakupa tiče, se pa pri teh stvareh držim enega principa, če kupujem novo, kupim tisto kar je res novo, zato, da bo nekaj časa mir!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galjotj
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2012 15:08
Prispevkov: 231
Aktiv.: 1.62
Kraj: Zgornji Brnik

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2014 11:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem nekaj ur testiral razne tablice različnih cenovnih razredov v Big Bang-u in prišel do nekaterih zaključkov.

Ne bi povzdigoval ali "pluval" po čemerkoli, je pa važno se zavedati kaj kupuješ, da potem ni kakšnega razočaranja.

Tablice se delijo na "brand" in Kitajske kvazi "brand" (ter tudi čisto Kitajske), kar je opaziti tudi po ceni.

Kvazi "brand" je Kitajska tablica, ki ti jo tam naredijo in ohišje ter embalažo potiskajo s tvojo znamko-npr.Xplore, Overmax ter nekaj boljše kot npr. Prestigio.

Dobra lastnost je "odprtost", saj imajo kup konektorjev, čitalcev kartic ipd, kar pri pravih znamkah nimaš Cool.

So nekatere zelo poceni in kasneje ugotoviš zakaj Sad :
- njihov Android je poln aplikacij, a je zelo neoptimiziran
- nikoli ni narejene nadgradnje FW
- zvok je slab
- zaslon na dotik je dokaj neodzivem, kar te potem začne živcirati
- če že ločljivost zaslona ni nižja, pa sta osvteljenost in še posebej barvni vtis izjemno slaba - tukaj so največ "prišparali" Brick wall
- in še okrog kamer bi se lahko kaj našlo...

Moj primer:
Sem kupil malo tablico za 70€ in ima slabe barve, slab zvok ter je neozivna. Načeloma pa "za posrfat" vseeno je.

Potem mi je kolega svetoval naj ne bom vendar tak "Gorenc" in naj kupim kaj boljšega in mi ne bo žal.

Kupil sem potem ASUS Memopad 10 FHD za 300€, kar ni pre-drago glede na Apple ali SAMSUNG.

Vedno znova sem očaran na čudovitim FullHD ekranom, čudovitih barv, ki je izjemno odziven ter odličnim zvokom Cool.
Zadeva ima že malo zastarej dvo-jedrni intelov procesor, a vse deluje še vedno izjemno hitro Dancing.

V vednost in ravnaje

Janez

_________________
Pa sam programirat sem hotu!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
clownfish
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Avg 2005 13:05
Prispevkov: 764
Aktiv.: 3.38
Kraj: Povir / Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2014 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot sem dobil informacijo s strani njihovega serviserja gre sicer za kitajsko tablico vendar pravi, da je za to ceno to in se strinja, da je pač displej slabši, verjetno kasneje ne bo novejšega upgrade-a za Android, ko bo baterija čez čas "šla" bo težko dobiti baterijo za zamenjavo itn..

Vseeno:

malo denarja malo muzike

a za to tablico lahko rečemo le da je za tako ceno:

boljša med slabšimi

Torej dobra izbira za tak denar... ni pa za tak denar ferrari

Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
clownfish
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Avg 2005 13:05
Prispevkov: 764
Aktiv.: 3.38
Kraj: Povir / Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 21, 2014 8:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem skočil do omenjene trgovine in prodajalka na tehničnem oddelku pravi, da te tablice vsak dan ragrabijo Smile zvečer ob 19h je imela samo še 2 od jutranjih 50.

Jasno zraven imajo tablico z 7" z plastičnim ohišjem z manj rama in roma za neakcijsko ceno 149€
Ta pa je na njihovo kartico 99€ torej toliko tudi plačaš.

Kot sem zadevo v par minutah pregledal in na hitro sprobal je sam touch display zelo dobro odziven, programi tečejo zelo hitro, skratka pozna se, da ima 4 jedrni procesor in trenutno še nobene programske navlake, ki bi jo bremzala.

Tudi ohišje iz alumnija je konkretno prav tako je sama teža tablice kar dobra.

Edino vidno pripombo bi imel na display, ki je v primerjavi za "Samsungom" res malo bolj neizrazitih pastelnih barv ter zrnat in ne tako natančen kot bi seveda lahko bil.
Vseeno za ceno 99€ spet ne moremo pričakovati vsega in kar je pač je za ta denar.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 168 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group