www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Postopki pri izdelavi TIV s prenosom tonerja (laminator) ?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 94, 95, 96, 97  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 1:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mah, jaz sem zaenkrat opustil to idejo. Če bi imel rabljen tiskalnik viška za odmet (delujoč), potem bi še čaral, se mi pa zdi greh kupovati nov printer, da bi ga v to predeloval, pa čeprav je samo 60 evrov...
Če že, bi ga nabavil in uporabil za klasično metodo z laminatorjem namesto barvnega laserja.

Sicer tudi poskusi tiskanja z barvami niso obrodili sadov. Kot kaže v altiumu ne moreš določati barve lukenj - namreč, vse sem lahko označil kot rumeno (ali magenta, cyan), le luknje ostajajo sivo-modre, tako da je tako natisnjena ploščica neuporabna za transfer. Kje se to nastavlja (če sploh), nimam blage veze...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jankos
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Sep 2009 9:05
Prispevkov: 92
Aktiv.: 0.52
Kraj: širša okolica ormoža

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 8:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Tole je sicer lepo videti, a brez da bi potem preizkusil še jedkanje, poizkus ni kaj dosti vreden.

Danes sem testni PCB izjedkal, z mešanico peroksida, solne kisline ter vode v razmerju 15-35-50. Rezultat pripenjam. Drugi poskus prenosa malo večjega vezja se pa ni dončal tako uspešno, namreč toner se ni v celoti prenesel na pcb. Predvidevam da sem premalo časa namakal v vodi, saj se je papir napram prvemu poskusu zelo težko odlepil od ploščice.



20141017_202638.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  341.95 KB
 Pogledana:  12 krat

20141017_202638.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dumr666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 23:30
Prispevkov: 409
Aktiv.: 2.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 8:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

všeč mi je tale Xerox, ga imam tudi sam. Všečno je ker so kartuše noro poceni Very Happy . Jutri bom testiral tudi jaz z FeCl3, bom naredil novo mešanico, pa da vidim kako gre Mr. Green .

Imam pa eno vprašanje za tiste z več kilometrine. Kako z likalnikom in toner transferjem delati dvostranske plate. Sam sem parkrat ko sem počel to, naredil 4 luknje na vogalih plate, ter zvrtal luknje v pcb, nato pa položil na laminat in scentriral z obeh strani in je bilo to to, AMPAK vedno so bila prevelika odstopanja.

_________________
Robots will steal your job. But that's OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 9:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem delal takole: najprej na eno stran toner transfer, na drugo pa čez celo platko selotejp (da zaščitim drugo stran pred kislino) ter v kislino zjedkat. Ko je prva stran gotova, selotejp stran, očistim toner na prvi strani, na drugo stran centriram drugi del, malo prilepim ter pošljem čez laminator. Na zjedkano stran dam selotejp (zaščita), pa spet v kislino, da se zjedka še druga stran.
Tako sem dobil natančnost tam do pol mm. Ampak sem ugotovil da razlika ni nujno zaradi slabega centriranja. Namreč, merjenje dveh skrajnih lukenj na obeh straneh mi je pokazalo različne vrednosti, kar pomeni da se očitno ena stran bolj raztegne kot druga...kdaj se to zgodi in zakaj pride do tega, nisem raziskoval, saj mi je bila taka točnost "v mejah normale", ker ni bilo nekih majhnih povezav. Nekako dvomim, da printer natisne tako netočno, bolj bi verjel da se pri prenašanju na PCB vse skupaj bolj ali manj razleze...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dumr666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 23:30
Prispevkov: 409
Aktiv.: 2.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pismo, moram si omisliti sistem za razrez teh plat Mr. Green
_________________
Robots will steal your job. But that's OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 9:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem si v ta namen nabavil dekupirno žago v lidlu (ali hofru?). Za 70 evrov je zadeva odlična za žaganje PCBjev. Seveda moraš dati notri žago za železo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 10:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Jaz sem delal takole: najprej na eno stran toner transfer, na drugo pa čez celo platko selotejp (da zaščitim drugo stran pred kislino) ter v kislino zjedkat. Ko je prva stran gotova, selotejp stran, očistim toner na prvi strani, na drugo stran centriram drugi del, malo prilepim ter pošljem čez laminator. Na zjedkano stran dam selotejp (zaščita), pa spet v kislino, da se zjedka še druga stran.

Tole si pa skompliciral kolikor se le da.

Moj način. Natisnem spodnjo in zgornjo stran papirja. Ga primerno obrežem. Položim en papir na drugi in jih poravnam tako, da se liknje/vije ujemajo. Tako zložen papir prilepim s selotejpom na dveh koncih. Med taka dva papirja dam očiščeno ploščico in spustim skozi laminator.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 10:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem poskušal tudi tako, pa mi enostavno ne uspe natančno... mogoče bi moral še malo vadit na tak način...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pomaga, če to delaš na monitorju, ki nima več matrike. Lepa razpršena mlečna svetloba. Aja, pa papir ne sme biti rabljen, treba je poiskati takega, ki dobro deluje, a ni potiskan.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 10:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha, to je že eden od razlogov. Jaz še kar delam s hofrom, lidlom in podobno kramo. Sem že poskušal s tistim papirjem, ki ostane od nalepk, pa ne dela dobro na mojem printerju, sicer bi bil tisti idealen..

OK, bom delal na tem, da najdem nek pravi bel papir.

In, ja, enkrat si moram omislit nek zanič monitor, da ga predelam.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jankos
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Sep 2009 9:05
Prispevkov: 92
Aktiv.: 0.52
Kraj: širša okolica ormoža

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 10:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Drugi dokaj uspešen poskus:
Tisk z Xerox Phaser 3010 na Lidlov reklamni papir, 6x skozi laminator.
Papir se je dosti lažje odstranil, saj se dejansko zmehča, za razliko od fotopapirja. Rezultat spodaj.. 3 "pad-e" na levi ki so očitno premajhnega premera sem pozabil spremenit.. napako opazil ko je bilo že prepozno d'oh!

Najverjetneje bom odslej tiskal na reklamni papir, nalepljen na A4 list. Z nekaj vaje bom verjetno odpravil tiste delčke na katerih je toner manjkal.



20141017_220626[1].jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.38 MB
 Pogledana:  10 krat

20141017_220626[1].jpg




Nazadnje urejal/a jankos Pet Okt 17, 2014 10:57 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 10:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, na kakšnem delu bo velikokrat manjkal košček tonerja...na to se je treba navadit.
Jaz vedno pred jedkanjem natančno pregledam celo ploščico in napake prebarvam z alkoholnim flomastrom. Še lažje je to početi s kakšno lupo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jankos
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Sep 2009 9:05
Prispevkov: 92
Aktiv.: 0.52
Kraj: širša okolica ormoža

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 10:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšen alkoholni flumaster uporabljate? Jas sem pri tem primeru poskusil korigirat z CD-markerjem ampak ga mešanica za jedkanje razžre.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 11:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam črn staedtlerjev lumocolor s superfino špico (S) in mi še nikoli ni pojedlo, pa naredim mešanico, da je zjedkano v minuti.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 11:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čisto vsak je dober, le da je treba jedkat v natrijevem persulfatu.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 94, 95, 96, 97  Naslednja
Stran 95 od 97

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group