www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Brezplačni zasebni repozitorij
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MatevzM
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2011 23:09
Prispevkov: 40
Aktiv.: 0.25
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2014 6:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz uporabljam GitLab, ki je spletni vmesnik za Git (podobno kot GitHub). Lahko si ga nasnameš na svoj strežnik (z nekaj vrsticami v terminalu), ponujajo pa tudi "cloud" verzijo zastonj za neomejeno privatnih repozitorijev: https://about.gitlab.com/gitlab-com/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blasny
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Okt 2012 19:13
Prispevkov: 70
Aktiv.: 0.50
Kraj: Tepanjce

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2014 9:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bolj kot SVN ti priporočam Git. Je novejši in bolj zmogljiv.

Dober in brezplačen odjemalec je TortoiseGIT. Repositorij narediš z enim klikom.

Jaz jih imam običajno na domačem NAS strežniku in do njih dostopam kar preko Sambe.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janiP
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2008 23:00
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.77
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2014 11:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri gitu se centralnega strežnika načeloma sploh ne rabi. Repositorije se lahko samo potiska (push/pull) med računalniki (omrežnimi mapami). Je pa vseeno bolje imeti neko centralo, da ni preveč zmede.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rbogomir
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Apr 2004 13:58
Prispevkov: 40
Aktiv.: 0.18
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 26, 2014 8:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dober Git klient je tudi SourceTree. Privat repository imam na domačem nas. Vendar praznega repositorija ne znam drugače narediti kot preko SSH.

Glavič, hvala za Pro Git link.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorutS
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Jun 2006 16:25
Prispevkov: 107
Aktiv.: 0.49
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 26, 2014 9:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Git ima vsekakor več možnosti kot svn, vendar je tudi bol kompliciran za uporabo, dokler se ne navadiš.
Sam uporabljam svn (Tortoise SVN) na win z deljeno mapo v lokalnem omrežju. Dokler ni veliko uporabnikov se stvar obnese povsem super in niti ne potrebuješ strežnika. Zelo dobro se obnese tudi lighttpd server v tej isti kominaciji za dostop preko interneta.

Razmišljal sem že da bi začel uporabljati git, vendar sam v lastnih projektih niti ne vidim večjih prednosti v primerjavi s svn.

Za lastne potrebe (doma) imam Cubieboard2+sata disk. Na njem brez težav deluje svn preko ssh (scp). lighttpd kot web streznik, torrent odjemalec, mrežni disk (za prenesene podatke preko torenta...), na njem sem že testiral prevajanje linux-a v native compilation. Ker uporabljam Debian je večino navodil glede instalacije/konfiguracije identičnih kot za raspberry pi - s to razliko, da je cubieboard2 dual core + sata (skoraj neomejeno diska), ki je primeren tudi za swap particijo - me zmanka memorije pri zahtevnih opravilih.
Sedaj pa se "spogledujem" z Olimex LIME2 zaradi polnilnika baterije (backup) in 1Gb etherneta.

Borut
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bolha95
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Dec 2007 21:33
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.48
Kraj: Križe / Tržič

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 9:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarE69 je napisal/a:
Bolha, tole kar si predlagal bi me zanimalo. Ali lahko navržeš kaj več podrobnosti?
Mare


Sem si moral odtrgati malo več časa.

Tole je moja konfiguracija
Pi B+
Zunanji USB disk, na katerem je nameščen tudi OS. Prenesel sem ga iz SD kartice, ker mi je kartica že šla v večna lovišča. Ta nova konfiguracija pa kartico uporablja samo za bootanje, vse ostalo potem teče na disku.

Predpogoj za namestitev subversion je delujoč web server apache.

Posopek namestitve Subversion

Koda:

sudo apt-get install subversion
mkdir -p /pot/do/repositoryja
sudo chown -R www-data:www-data /pot/do/repositoryja/


Dostop preko Apache svn
Koda:

sudo apt-get install libapache2-svn



Urediš datoteko
Koda:

sudo nano /etc/apache2/mods-available/dav_svn.conf


Koda:

<Location /svn>
  DAV svn
  SVNParentPath /pot/do/repositoryja
  AuthType Basic
  AuthName "Subversion Repo"
  AuthUserFile /etc/apache2/dav_svn.passwd
  <LimitExcept GET PROPFIND OPTIONS REPORT>
    Require valid-user
  </LimitExcept>
</Location>


Ponovni zagon apache
Koda:

sudo /etc/init.d/apache2 restart


Username/password

Koda:

sudo htpasswd -c /etc/apache2/dav_svn.passwd username


Če hočeš videti vse repositoryje preko browserja si namestiš WebSVN v default www direktorij
Dobiš ga na naslovu www.websvn.info

Nato samo popraviš nastavitve v include/config.php
Koda:

$config->parentPath('/pot/do/repositoryja');



Repository kreiraš v konzoli z ukazom
Koda:

svnadmin create /pot/do/repositoryja/repo1


in urediš pravice dostopa

Koda:

sudo chown -R www-data:www-data /pot/do/repositoryja/repo1


V definiranem direktoriju se zgradi struktura za repository, do katerega lahko potem dostopaš preko http
http://server/svn/repo1

Ta naslov potem uporabiš v SVN klientu. Kot rečeno jaz uporabljam TortoiseSVN in pa add-on za AtmelStudio.

Jaz sem si naredil tudi skripte za lažje upravljanje repositorijev in varnostno kopiranje. Če te tudi to zanima mi sporoči.

Toliko na kratko. Za vse servise na Pi-ju sem ob namestitvi pisal dokumentacijo. Če koga zanima lahko odprem svojo temo z navodili za nemeščanje in nastavitev - korak po korak.

Od tu sem črpal informacije:
http://www.jeremymorgan.com/tutorials/raspberry-pi/raspberry-pi-how-to-svn-server

_________________
LP,
Robi
Kjer se znanje konča, se domišljija začne
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glavič
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Maj 2004 23:12
Prispevkov: 321
Aktiv.: 1.44
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 9:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bolha95 je napisal/a:
Predpogoj za namestitev subversion je delujoč web server apache.

To nekako ni res, namreč SVN server lahko teče tudi na svojem custom network protokolu (svn://), več o svnserve tukaj.
Primer uporabe:
Koda:
/usr/local/bin/svnserve -d --listen-port=3690 --listen-host IP_ALI_HOST -r /usr/local/svn/repos


Uporabniki in privilegiji se nastavljajo v vsakem repositoriju posebej, pri meni to uredi skripta, ki sem jo prilepil v enem izmed prejšnjih postov (par default nastavitev).

Primer checkout povezave:
Koda:
svn://IP_ALI_HOST/ime_repositorija


Možnosti je torej več, sam sem tudi poganjal SVN server preko HTTP protokola mnogo let, vendar mi sedaj to ni več potrebno.
Stvar posameznika, za kaj se odloča; je pa super da pozna vse možnosti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorutS
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Jun 2006 16:25
Prispevkov: 107
Aktiv.: 0.49
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 10:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

glavič tudi to še ni vse, kot sem že omenil svn deluje tudi preko deljene mape (samba) in ssh+svn, tako da niti ne potrebuješ strežnika...
Sicer pa so navodila celo v slovenskem jeziku kar dobro napisana....
LP
Borut
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bolha95
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Dec 2007 21:33
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.48
Kraj: Križe / Tržič

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 10:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

glavič je napisal/a:

To nekako ni res, namreč SVN server lahko teče tudi na svojem custom network protokolu (svn://), več o svnserve tukaj.


Ja saj vem da ni to edina možna konfiguracija. Jaz sem napisal, kako imam jaz konfigurirano. Seveda se pa vsak lahko sam odloči kako bo naredil. Meni je pomembno, da stvar deluje. Glede na to, da to sam uporabljam, mi je najbolj pomembno, da je vse skupaj najbolj enostavno, po možnosti že kdaj narejeno. Primerov je pa na internetu ogromno. Jaz poiščem stvari, ki mi najbolj odgovarjajo in jih lahko hitro realiziram. S tem kar sem napisal mi odlično deluje. Najbrž pa ni optimalno. Ali pač?

_________________
LP,
Robi
Kjer se znanje konča, se domišljija začne
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glavič
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Maj 2004 23:12
Prispevkov: 321
Aktiv.: 1.44
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 10:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BorutS je napisal/a:
glavič tudi to še ni vse, kot sem že omenil svn deluje tudi preko deljene mape (samba) in ssh+svn, tako da niti ne potrebuješ strežnika...
Sicer pa so navodila celo v slovenskem jeziku kar dobro napisana....
LP
Borut
Seveda, teh opcij nisem našteval, ker ste jih omenili že vi.

bolha95 je napisal/a:
S tem kar sem napisal mi odlično deluje. Najbrž pa ni optimalno. Ali pač?
If it works, don't fix it Smile Tudi sam sem imel tako konfiguracijo mnoga leta, pa je zadeva "špilala" kot treba.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejko1
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Mar 2008 0:21
Prispevkov: 265
Aktiv.: 1.35
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 10:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmm, pravite da je git bolj zapleten od svn? Meni se je na začetku ko sem se odločal zdel veliko bolj simpl, prav zato sem ga tudi izbral in na njem ostal Mr. Green Je pa to čisto osebno mnenje - oboje sta orodji v precej široki uporabi in oboje deluje če si vzameš nekaj časa da se "navadiš" na sistem in ugotoviš kako se kaj naredi.

Je pa pomojem bistvena razlika če uporabljaš kot en uporabnik ali je zadeva za skupino uporabnikov, ker lokalno nekaterih funkcij skoraj ne uporabljaš razen če gre za bolj zapletene projekte (forking, merging).

Jaz pri svn vidim predvsem prednost da imajo verzije številske vrednosti, medtem ko pri git si moraš sam zaznamke/številke verzij ustvarit Razz

Pri gitu ima uporabnik ponavadi pri sebi cel repozitorij, kar je uporabno če se glavnemu repozitoriju kaj zgodi Whistle , je pa malo manj real-time, ker delaš lokalno in se šele nato sinhroniziraš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
glavič
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Maj 2004 23:12
Prispevkov: 321
Aktiv.: 1.44
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 12:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dejko1 je napisal/a:
Pri gitu ima uporabnik ponavadi pri sebi cel repozitorij, kar je uporabno če se glavnemu repozitoriju kaj zgodi Whistle , je pa malo manj real-time, ker delaš lokalno in se šele nato sinhroniziraš.
Identično je pri gitu, le da je pri gitu commit v lokalni repozitorij, push pa v globalnega (če ga imaš). Načeloma lahko vedno delaš commit+push, in smo na istem Smile

Pri svnju me moti, da če delaš branch-e, ti dejansko naredi kopijo celotnega repozitorija za ta branch, posledično svn zavzame mnogo več prostora na disku. Nekje sem celo bral, da je Mozilla privarčevala do faktor 30x pri velikosti repozitorjia, ko so selili iz svnja na git. Njihov repozitorij v svnju je bil cca >10GB velik.
Še kaj bi lahko našli kar mi pri svnju ni všeč Smile

Sam mislim, da če nekdo šele štarta na version controlling-u, da naj štarta na gitu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorutS
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Jun 2006 16:25
Prispevkov: 107
Aktiv.: 0.49
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 1:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem sicer ekspert za git, vendar mi pri gitu ni všeč ravno to da preneseš cel repozitory (mogoče se da drugače), ki je lahko zelo velik. (primer: linux kernel >1GB)

Sicer vsi pravijo če se na novo odločaš vzemi git... verjetno drži. Smile

Borut
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
loki87
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 10 Avg 2014 10:15
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2015 7:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dve varianti, ki še nista omenjeni sta tudi:
Mercurial , upravljaš lahko preko terminala oz. uporabiš recimo SourceTree od Atlassian ali TortoiseHG. Repozitorij je lahko lokalno ali remote (recimo BitBucket).
Druga varianta je IBM RTC, ki ima integriran tudi svoj SCM (source control management). Vendar tu je še ogromno stvari zraven, ki so namenjene projektnemu delu (mislim, da je do 10 userjev zastonj).

Osebno bi se drugače odločil za GIT zaradi široke uporabe ter samih funkcionalnosti (npr. branching).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 81 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group