www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Akumulator se prazni
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nominator
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 21:55
Prispevkov: 61
Aktiv.: 0.39
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 06, 2015 4:36 pm    Naslov sporočila:  Akumulator se prazni Odgovori s citatom

Imam kombija vw t4.Če avto stoji en dan ne vžge več.Poraba pri ugasnenem avtu je 0,150A.Zamenjal sem baterijo in nič drugače.Kaj lahko še naredim?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nominator
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 21:55
Prispevkov: 61
Aktiv.: 0.39
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 06, 2015 4:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče bi samo še to dodal kar se mi zdi čudno.Ko je avto ugasnjei in kjuč ni v ključavnici lahko še vedno premikam prednja stekla na vratih. Ponavadi (iz izkušenj v drugih avtih) se to ni dalo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1614
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 06, 2015 5:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali lahko steka premikaš tudi kakšne pol ure po izvlečenju ključa? Ker nekateri imajo časovno zakasnitev.
Preveri še tudi vse žarnice in lučke, če kaj ne sveti po nepotrebnem (sovoznikov predal naprimer).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nominator
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 21:55
Prispevkov: 61
Aktiv.: 0.39
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 06, 2015 5:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bravo.Sem šel probat in res ne morem več premikat stekel.Jaz pa elektrika se ne poznava dobro(. Ampak koliko časa bi moral izdržat 95Ah akomulator.En dan mi je res čudno
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1614
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 06, 2015 7:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odvisno kako je ohranjen akumulator in koliko zagonskega toka mu še preostane.

Si izmeril porabo po tem ko se vsi moduli ugasnejo in ne moreš več odpirati šip - torej po pol ure?

Kolikšna je napetost na akumulatorju pri delujočem motorju?

Koliko je star akumulator?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lipa
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Sep 2009 9:39
Prispevkov: 734
Aktiv.: 4.16
Kraj: Lipa Beltinci

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 06, 2015 8:04 pm    Naslov sporočila:  Re: Akomulator se prazni Odgovori s citatom

nominator je napisal/a:
Imam kombija vw t4.Če avto stoji en dan ne vžge več.Poraba pri ugasnenem avtu je 0,150A.Zamenjal sem baterijo in nič drugače.Kaj lahko še naredim?


To je že konkreten porabnik 18W - npr rasvetljava prtljažnika ali kak drug skrit porabnik.

_________________
Lep pozdrav!
Boris Z.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 06, 2015 8:49 pm    Naslov sporočila:  Re: Akomulator se prazni Odgovori s citatom

lipa je napisal/a:
To je že konkreten porabnik 18W - npr rasvetljava prtljažnika ali kak drug skrit porabnik.


Amm....od kje ti pa 18W? 12V krat 0.15A pride bolj 1,8 vata kot pa 18...

En dan na novem accuju je malo čudno... 24 ur krat 0,15A pride 3.6Ah, kar je minimalno. Zaradi te porabe je nemogoče, da ne vžge, če nimaš accuja, ki ima 7Ah...
Razen če si narobe napisal ali izmeril porabo...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lipa
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Sep 2009 9:39
Prispevkov: 734
Aktiv.: 4.16
Kraj: Lipa Beltinci

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 06, 2015 9:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pardon
_________________
Lep pozdrav!
Boris Z.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.94
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 06, 2015 10:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa alternator ti dela dobro?

Glede skritega porabnika. Meri tok in hkrati postopoma odstranjuj varovalke.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 07, 2015 12:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

0,15A je preveč, vendar je to še vedno toliko majhen tok, da bi avto moral vžgat po nekaj dnevih, vsaj 3 dni če ne cel teden, odvisno od stanja akumulatorja. 0,15A pomeni 3,6Ah na dan, T4 ima akumulator vsaj 74Ah, tako da to ni problem. Normalna poraba je pod 50mA (0,05A). Exclamation
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.78
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 07, 2015 7:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš kakšen avtoradio. Nekateri imajo porabo v standby tudi okroig 0,1A.
Drugače pa kot pravijo ostali, ti 0,15A nikakor ne sme v enem dnevu sprazniti dobrega akumulatorja.
Kar se pomikanja šip tiče pa imajo VW-ji pogosto, da ostane aktivno, dokler se voznikova vrata ne zaprejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 07, 2015 8:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je avto toliko nov, da ima že CAN in ostalo navlako, upoštevaj, da gre zadeva v standby šele po 20÷30 minutah, pred tem "izklopom" pa tudi do kakih 250mA ni nič posebej nenavadnega.
Ako pa je klasika, je pa odstranjevanje varovalk dober način iskanja požeruha.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nominator
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 21:55
Prispevkov: 61
Aktiv.: 0.39
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 07, 2015 9:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Baterija je 95 amperska, sem probal drugo 65 ah in je bilo isto.Danes sem pomeril preden sem ga vžgal je imel(notri imam sedaj mocnejsi aku 95ah) in je kazal 11,7v.Pomeril sem porabo je kazala 0,140 potem je vsake toliko časa šlo gor do 0,145A.Avto sem poizkusil vžgat pa ni hotel.Priklopil sem dodatni akomulator na kable je vžgal in napetost je bila potem ko je motor tekel 13,89V.Kaj lahko še storim?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nominator
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 21:55
Prispevkov: 61
Aktiv.: 0.39
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 07, 2015 9:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče bi se dodal da sem pomeril porabo na drugem avtu in je bila isto 0,15A.Ampak avto vžge tudi po enem tednu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nima
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Feb 2014 14:03
Prispevkov: 192
Aktiv.: 1.56
Kraj: Bakovnik

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 07, 2015 9:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zamenjaj regler, lahko tudi alternator.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 1 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group