www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Predlog za avtomatsko brisanje malih oglasov

 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 10, 2015 8:21 am    Naslov sporočila:  Predlog za avtomatsko brisanje malih oglasov Odgovori s citatom

Predlagam da se vsi prispevki brez izjem v podforumu Mali oglasi po 30 dneh izbrišejo. Ali pa da vsaj obstaja možnost da svoj oglas izbrišeš.

Menim da je taka ureditev najbolj etična in poštena.

Tehnične debate okoli izdelkov naj bojo v drugih temah v primernih fodforumih, za kar naj poskrbijo moderatorji.

Tako je rešeno na primer: bolha.com, avto.net, jabuk.si, slo-tech.com, kjer se oglasi avtomatično izbrišejo.
Nekaterih ostali forumi, na primer audio-kontakt.si, pa imaš možnost da svoj oglas izbrišeš (nekateri jih puščajo ker si na ta način delajo reklamo).
Ostalih forumov ne poznam dovolj dobro.

Od kar svojega oglasa ne morem editirati (brisati mislim da se ga nikoli ni dalo) ne pišem telefonskih in ostalih osebnih podatkov.


Lep pozdrav,
Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 10, 2015 8:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najenostavneje je da kateremu od moderatorjev pošlješ ZS in bo ta izbrisal oziroma prestavil v "Zapadle" (ali kaj podobnega) oglase.

Oglas pa naj le ostane nekje na forumu zaradi morebitnih kasnejših nesporazumov okoli česa.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.78
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 10, 2015 10:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se strinjam, da bi bilo dobro prestaviti potekle oglase v posebno rubriko in ne čisto izbrisati. Tako zaradi morebitnih sporov, kot za to, če se kdaj kasneje kdo spomni, da rabi nekaj, za kar je nekoč videl oglas.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 10, 2015 11:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Idea Ma, jest bi pustil kar tako kot je; npr. si spravim kakšen link do kakšne stvari za vsak slučaj za kasneje kdaj, če ni bilo prodano, pa če bi se brisalo ali premikalo se bi tudi link spremenil. Čez mesec časa bi bilo IMHO premalo; za čez leto umikat pretečene oglase pa ne bi bilo problem (da se pri iskanju ne pojavljajo več) ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.78
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 10, 2015 11:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Spajky Lahko si pa namesto linka shraniš naslov oglasa in ga lahko naslednjič odtipkaš v iskanje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 11, 2015 2:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
Najenostavneje je da kateremu od moderatorjev pošlješ ZS in bo ta izbrisal ...
Sem to naredil že vsaj trikrat, še vedno neuspešno.
Istočasno ob objavi te teme sem poslal tudi sporočilo moderatorju, nisem dobil nobenega odgovora...

Branez je napisal/a:
Oglas pa naj le ostane nekje na forumu zaradi morebitnih kasnejših nesporazumov okoli česa.
shmandi je napisal/a:
-||-
Glede sporov si kot kupec narediš hard ali soft kopijo in si jo arhiviraš. Avto.net, bolha.com..., se pravi da se zaradi takih razlogov ne rabijo hraniti oglasi.

Spajky je napisal/a:
...si spravim kakšen link do kakšne stvari za vsak slučaj za kasneje kdaj...
Sem mennja da je oglas drugačne vrste sporočilo kot ostala sporočila na forumu. Oglas je za namen nakupa/prodaje in ne za izmenjavo mnenj (razen v zvezi z nakupom/prodajo).


Glede na to da se s politiko foruma glede oglasov ne strinjam in glede na to da moderatorji ne želijo izbrisati mojih oglasov bom pač moral forumsko skupnost zapustiti z zahtevkkom po izbrisu mojih prispevkov. Verjame da me ne boste pogrešali tako da si v zvezi s tem ni treba dajati duška. Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.78
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 11, 2015 2:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne primerjaj bolh in ostalih oglasnikov s forumom. če kaj preko bolhe prodajam, ne bom nikoli nekaj v naprej poslal z zaupanjem, da bom dobil nakazano, kar je na forumu pogosto praksa. To je le neka skupnost, kjer si lahko ustvariš določeno mnenje o uporabnikih in tudi se hitro razširi informacija o kakšni nepoštenosti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 11, 2015 4:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zaradi malih oglasov boš stisnil rep med noge in še pometel za sabo?
Resno?
Brick wall

Kaj pa če jih enostavno ne bi uporabljal?
No, morda potem tudi prodal ne bi...
Odločitev je vsekakor tvoja Whistle
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 11, 2015 4:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MadMax je napisal/a:
Zaradi malih oglasov boš stisnil rep med noge in še pometel za sabo?
Resno?:
Ja, zelo resno! Tukaj me dve leti moderatorji ignorirajo in je čas da grem.

Ne želim da se moji stari oglasi vidijo (sem več stvari šenkal kot pa prodal po simbolični ceni, ker mi je škoda za nekoga morda uporabno stvar metati v smeti - zidni napajalniki -free, star radio iskra savica, popolnoma delujoč razen enega zlomljenega gumba - free in pripeljan, siemens gigaset - za dva pira, me je srce bolelo, par € za nerabljeno electrolux električno krtačo pa jih nisem vzel, par € za novo majhno kolesarsko torbico, tudi nisem vzel, canon scener - je nekdo zlicitiral, sem mu pripeljal, nisem niti hotel vzeti tistih 5€ sva poklepetala in mi jih je vsilil za pir, itd..., večkrat nastavim ceno ali licitacijo da se ognem "zbirateljem" in da se oglasijo tisti ki bojo morda res rabili...).

Če kdo rabi moj oglas zaradi zlorabe si naj sedaj pravočasno naredi kopijo. Moji oglasi se bojo izbrisali, tako ali drugače.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 11, 2015 6:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede tega si z mano kontaktiral prvič letos aprila. In priznam, na tvoje sporočilo sem ob vsem drugem dogajanju na forumu pozabil. Ko sem ga dobil drugič, sem se spravil delat, žal pa nisem dokončal. Kakorkoli že. Tvoji oglasi so umaknjeni.

Prosim pa, da v bodoče v forumu Mali oglasi ne objavljaš, ker načina obravnave prispevkov v tem forumu nimam namena spreminjati.

Glede pravil, ki veljajo v forumu Mali oglasi pa tole: forum je bil odprt na željo članov, svoje mnenje pa sem svoj čas tudi napisal.

Žal bi mi bilo, če se boš zaradi tega odločil za odhod, je pa tako, da je sodelovanje na tem forumu prostovoljna izbira vsakega člana posebej in na to nimam vpliva.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2015 8:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nimaš pa osnove zahtevati izbrisa tvojih sporočil, čeprav so to nekateri člani naredili in s tem dejanjem hudo deformirali forum.

Samo dobra volja admina je, da ugodi tvoji želji. Ni njegova dolžnost ali tvoja pravica to početi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2015 9:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem tole zaklenil, da se ne bi (ponovno) začela kakšna polemika...
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group