www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PREDLOG glede foruma elektronik.si
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 19, 2016 3:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tihi je napisal/a:
Mene osebno moti, ko želim priponko ali sliko shranit, ko nisem logiran. Takrat mi ponudi vpisno okno, po logiranju pa me vrže na osnovno stran namesto, da bi ponudilo dolpoteg ali bi ostal na izbrani temi. Enako se zgodi, ko želiš komentirati oz. prispevati. Upam, da bi se to dalo urediti.

Ja, to je res malo nadležno, ker moraš še enkrat iskati dotično temo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 19, 2016 7:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam rešim to tako, da prvi zavihek v brskalniku (Chrome) osnovna stran foruma, vse ostale pa odpiram v dodatnih zavihkih in če se moram logirati, grem na prvi zavihek, se logiram in vrnem na zavihek, zaradi katerega sem se logiral.

In potem to izgleda takole:



Zavihki.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  200.49 KB
 Pogledana:  20 krat

Zavihki.JPG



_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Sre Mar 28, 2018 5:28 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 19, 2016 8:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Resitev je tudi to, da kliknes na sliko ali gumb odgovori (odvisno kaj hoces), nato se prijavis, te vrne na zacetno stran in nato dvakrat kliknes nazaj (back), pa ponovis postopek - zeljeno akcijo.

V bistvu, ce se ukine te omejitve foruma, mislim, da bo vec obiska, manj prosenj in nepotrebnih postov... Po drugi strani pa izgubimo neko unikatnost.

Jaz bi raje vlozil trud v varnost, to je uvedba https in dostopnost, to je uvedba IPv6.

Ta trud, za vsako spremembo pa mora nekdo vloziti...

Nimam pa nic proti, ce tudi drugi crpajo znanje s foruma in hkrati ne dajo nic nazaj.

Bi bil pa zelo vesel, ce bi se popravila deformacija foruma, ki se je zgodila ob izbrisu postov nekaterih uporabnikov, ki so to zahtevali, povsem neupraviceno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 19, 2016 8:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
.. bi raje vlozil trud v varnost, to je uvedba https in dostopnost, to je uvedba IPv6...
IMHO, ni potrebno nič od tega Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 19, 2016 9:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Varnost je bolj kot s https in ipv6 (slednji res ne vem kaj naj bi tako bistvenega prinesel pri varnosti) povezana z updejti, za kar močno dvomim da jih je ta forum kaj dosti deležen.
Sicer *nix OSi niso toliko podvrženi nujnim restartom kot polkna, ampak 3.5 let brez restarta je bolj "kdo ima daljšega" na področju uptimea kot na področju varnosti, pomoje.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 9:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Bi bil pa zelo vesel, ce bi se popravila deformacija foruma, ki se je zgodila ob izbrisu postov nekaterih uporabnikov, ki so to zahtevali, povsem neupraviceno.
To idejo podpiram tudi jaz, da se povrne vsebina teh izbrisanih sporočil.

Sam predlagam da vsebina sporočil uporabnikov ki želijo forum zapustiti ostane, da se ohrani sporočilnost teme, samo sporočilo pa se po potrebi anomizira (izbriše morebitne osebne podatke).
Prav tako se verjetno lahko izbriše profil uporabnika (in se za kakšne namene preiskav shrani drugače).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tihi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Nov 2003 14:15
Prispevkov: 281
Aktiv.: 1.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 10:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Jaka57: Hvala za info vendar trik z zavihki in osveževanjem že dolgo poznam in se ga poslužujem.
Predlog je bil mišljen za izboljšanje uporabiške izkušnje na forumu, seveda če je izvedljiv.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2016 10:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še en moj mali kokodak:

velikokrat tudi jaz po netu iščem določene informacije oz. pomoč in velikokrat se takšna pomoč najde tudi na forumu ki ni "zaklenjen" na tri poste oz. aktivnost>1. In velikokrat se na tak forum niti ni potebno prijavljat. Če pa že, pa se prijavim običajno samo za rešitev problema. Težko bi bilo aktivno sodelovat v vseh forumih, ki sem jih na poti do sedaj srečal.

In mislim, da v tem nisem edini, tudi na tem forumu ne.

Branko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2016 10:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisi, ampak tako pač je!
Sem se v Angliji vozil po levi, kar mi je bilo težko in nič nisem težil, da se vozimo po "nepravi" (za nas) strani. Bil sem čisto Silenced in se potil naprej.

Sicer pa je tukaj lepo napisano kar je na stvari. Tudi moje mišljenje je takšno!

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein


Nazadnje urejal/a Branez Pet Jan 22, 2016 11:10 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2016 11:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lojzek drži kar si napisal, vendar, na strokovnih forumih naše branže, se mi zdi, da je bistveno več tistih, ki zahtevajo DAJ-DAM,
nekaj je pa celo takih, kjer do aktualnih tem ne moreš brez povabila aktivnega člana.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group