www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nedelovanje polnjenja prenosnega računalnika
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 30, 2016 9:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No sedaj ko vem, da je to filter, se sprašujem, če slučajno kje na plošči okoli tega filtra ne prihaja do preboja in kratkega stika. Imel sem en zelo simpatičen primer tovrstnega delovanja na pastirju, kjer je po vklopu eno malenkost časa delval potem pa ne več. Težave nisem bil odpraviti dokler nisem naredil luknje v pertinaks, se pravi je bilo za izolacijo potrebno ustavit zrak, ker je oglje prevajalo. Wink
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 31, 2016 8:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo tam imas napetosti ranga kV, tule pa do 20 V ...

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 31, 2016 8:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res je. Natančneje je bilo 235V na vhodnem filtru. In ker so bili razmaki med potmi premajhni je najprej tam iskrilo pri vsakem vklopu. Iskrilo je pa nekaj let potem, ko je tam nastalo zadosti oglja je pa začelo kar prevajat in žgat, da je bilo vse zakajeno znotraj ohišja.

Jaz sem samo posumil, da bi lahko ožganine poškodovale globleje v TIV, bo pa to dobro za lastnika, če se ni zgodilo, ker bo moral samo poiskati drugo problematično komponento. Oz. matic_scetinec je podal, kar dober razlog kaj bi lahko bilo narobe. Malo bo ropotalo na zvočni kartici potem.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 08, 2016 2:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, dopusta je konec Neutral , in večeraj sem še enkrat razstavil prenosnik in odstranil nalotani tuljavi 33uH ter naredil navadne brike. Sedaj se je baterija lepo napolnila, a računalnik je še vedno skoraj mrtev. Ob pritisku tipke vklop se vklopi nekaj led indikatorjev, ki se po nekaj sekundah ugasnejo, in to je tudi vse, kar še zmore moj računalnik zaenkrat.

Še vedno čakam, da mi amis (telekom) poravi ADSL, potem pa grem v nadaljno raziskavo.

Lp
Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 08, 2016 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Yes, računalnik deluje. Težava je bila še v ram-u. Ko sem odstranil en modul, se je lepo zagnal.
Tako da, računalnik uspešno popravljen in zaenkrat deluje.

Hvala vsem za pomoč.

Lp
Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 09, 2016 9:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odlično !
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group