www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

win10 - pri posodabljanju je zmanjkalo baterije

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2016 4:00 pm    Naslov sporočila:  win10 - pri posodabljanju je zmanjkalo baterije Odgovori s citatom

Tako je bilo:
Imel sem opravek 'na terenu'. Ker sem računal, da bom hitro gotov, nisem vzel s seboj polnilca. Ko sem ga 'na terenu' zagnal, se je startalo 'posodabljanj'. Na ekranu obvestilo, naj ne izklapljam računalnika, da bo kar dolgo trajalo in da se bo pri tem večkrat ponovno zagnal.

Posodabljanje je teklo zeloo počasi. Za 1% posodobitve je rabil več kot minuto.
Računalnik sem 'odprt', da se ne bi izklopil, dal v avto in šel domov.
Doma temen ekran. Najprej ga dam na polnilec, potem čez čas pritisnem tipko za zagon računalnika.
In računalnik pade v neko zanko, nobenih obvestil na ekranu, le ekran je enkrat črn, drugič siv, potem se pojavi tista ikona oken in kroglice ki se vrte na spodnje delu ekrana in potem spet reboot.

Tako je v zanki že uro in pol. Mislim, da ne bom prišel iz nje.
Ali obstaja kak 'varen zagon' oken, kot je obstajal pri XP-jih' S tisto tipko sem se pri XP-jih večkrat potegnil iz blata. . .

Računalnik sem pred leti kujpil pri BigBangu skupaj z XP okni, ki sem jih pred časom nadgradil v win7 in potem v win10. Instalacijskega CD-a niso dali zraven.

Ali bom moral najti piratsko kopijo in ponovno instlirati desetko?
Imate kak namig?

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2016 4:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če računanik parkrat ugasneš "na silo" (držiš stikalo za vklop) bo prej ali slej zajamral, da nekaj ni v redu in ponudil varni zagon - v njem odpri obnovitev sistema in računalnik obnovi za neko zgodnejšo točko. Ko bo spet normalno delal pa še enkrat posodobi (seveda z napajanjem...).
Če pa imaš Windows DVD pa lahko zaženeš PC z njim, tam so tudi orodja...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 3:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj piratske? Z MS strani prenesi MediaCreationTool, sprejmi licenco, izberi "Create installation media for another PC" (Ustvari namestitveni medij za drug pc), izberi jezik, verzijo in 32/64bit, izberi ISO, če hočeš kasneje zapeči DVD ali USB, če boš bootal iz USB ključka, izberi mapo kamor se bo zdaj začel pretakati ISO velik cca. 3GB. Vmes komot greš na kavo ali sprehod.
Ko konča, zapečeš ISO na DVD in z njim dvigneš sistem kot za novo inštalacijo s tem, da preko menijev Advenced Options/Troubleshoot/Advenced Options/izbereš Startup Repair.
(oglej si video.).
Če bi na novo nameščal bi izbral Advenced Options/Troubleshoot/Reset this PC, s tem, da imaš potem na izbiro ali obdržiš vse svoje datoteke in inštalirane programe in zgolj osvežiš sistem ali pa poradiraš vse skupaj in jovo na fato. Smile

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 1:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za namig. Video je res obetajoč. In šel sem po postopku.

Pretočil sem iz weba datoteko po opisanem postopku windows.ino in jo še vedno imam na disku. Ni šlo do črke po postopku v videu, ampak v principu je šo tako. Verjetno so postopke spreminjali potem, ko je bil video že narejen.
Potem se z windows-explorerjem prenesel in zapekel datoteko na DVD.

Potem sem DVD nesel na bolni PC in pognal v upanju, da se bo zagnal program iz DVD-a za rekonstrukcijo bolnih windowsev. Slišal sem, da se je zagnal DVD in nekaj časa delal, potem pa je ugasnil in se je ponovil postopek bolnega programja.
To se je v zanki ponavljalo, kot prej, le da je v zanki sodeloval tudi DVD.

Ali DVD ni bootable?

Dal sem DVD v zdrav PC in startal mašino.
Ipl se je začel, videl sem okno s štirimi okence nekaj čas, dvd se je zavrtel, potem se je ugasnil, potem nekaj časa tišina, in potem so se zagnali stari dobri windowsi, kot da dvd ni 'bootable'.

Kje sem zalomil zadevo? Ne vem.

če se da narediti kaj narobe, to meni vedno rata iz prve.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marsovcek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Jun 2012 11:27
Prispevkov: 157
Aktiv.: 1.09
Kraj: Okolica Celja

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 1:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je v biosu nastavljeno, da se računalnik najprej poskusi zagnati z DVD pogona?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 4:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, najprej se skuša zagnati iz dvd pogona, in ko ne uspe, poizkusi naprej iz diska.
_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 5:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upam, da si .iso zapisal pravilno na DVD. Torej, na DVDju mora biti sistem, ne pa datoteka .iso.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 5:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Upam, da si .iso zapisal pravilno na DVD. Torej, na DVDju mora biti sistem, ne pa datoteka .iso.


To bo to. Kako se pravilno zapiše sistem?

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 6:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ISO datoteko ne smeš kopirati ampak razpakirati.
Če imaš Win7 ali višji potem desni klik na ISO datoteko in iz menija izbereš "Burn Disk Image", nekaj v tem stilu. Win7 ti potem sam razpakira in zapiše pravilno na CD/DVD.

Če imaš XPje potem rabiš nek dodaten programček npr. CDBurnerXP
https://cdburnerxp.se/, ki ti bo zapekel a istočasno tudi razzipal ISO v ustrezne datoteke in mape na DVD.
Iz programa izbereš "Zapiši ISO sliko" ---> z "Brskaj" najdeš tvojo ISO datoteko --->"Zapiši na medij" in počakaš do konca.

Sicer pa poglej v raziskovalcu vsebino tega CD-ja, ki si ga zapekel. Če je gor zgolj ISO datoteka potem to ni OK, ampak bi morale biti mape: boot, efi, sources, support ter datoteke: setup.exe, bootmgr, bootmgr.efi in autorun.inf.

p.s.
Vidim, da si med mojim pisanjem že ugotovil napako. Smile

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ena rešitev je tudi ta, da uporabiš USB ključek in s pomočjo Rufusa narediš zagonski USB. Seveda kapaciteta ključka mora biti večja od iso slike.
_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 9:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DušanK, hvala za:

DusanK je napisal/a:
Zakaj piratske? Z MS strani prenesi MediaCreationTool, sprejmi licenco, izberi "Create installation media for another PC" (Ustvari namestitveni medij za drug pc), izberi jezik, verzijo in 32/64bit, izberi ISO, če hočeš kasneje zapeči DVD ali USB, če boš bootal iz USB ključka, izberi mapo kamor se bo zdaj začel pretakati ISO velik cca. 3GB. Vmes komot greš na kavo ali sprehod.
Ko konča, zapečeš ISO na DVD in z njim dvigneš sistem kot za novo inštalacijo s tem, da preko menijev Advenced Options/Troubleshoot/Advenced Options/izbereš Startup Repair.
(oglej si video.).
Če bi na novo nameščal bi izbral Advenced Options/Troubleshoot/Reset this PC, s tem, da imaš potem na izbiro ali obdržiš vse svoje datoteke in inštalirane programe in zgolj osvežiš sistem ali pa poradiraš vse skupaj in jovo na fato. Smile

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2016 7:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

USPELO JE!

Hvala vsem, ki so se trudili pomagati mi, posebno Dušanu K., ki me je usmeril na spletno stran, kjer so navodila, kako si narediti DVD za popravilo oken.

To pošiljam iz rešenega prenosnika! A ni fajn?

Še enkrat hvala!

Ta forum je fantastičen!

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2016 1:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odlično! Pazi, da zdaj od veselja ne poliješ kufeta po tipkovnici. Smile
Torej si pravilno zapekel CD, bootal iz njega, izbral Startup Repair, ki je popravil Win10 na disku?

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2016 1:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
Odlično! Pazi, da zdaj od veselja ne poliješ kufeta po tipkovnici. Smile
Torej si pravilno zapekel CD, bootal iz njega, izbral Startup Repair, ki je popravil Win10 na disku?


Ja, ampak ne iz prve. Navodila, ki jih daje niso jasna in večkrat sem se zaplezal in zaćel znova, dokler mi končno je uspelo, ko sem izbral, da se vrne na starejšo različico win10.

Je že tako, čim dobiš ena navodila, že kaj spremenijo, da je treba iskati pot. . .
Hvala ti.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group