www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Android in dodatna SD kartica

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 11:36 am    Naslov sporočila:  Android in dodatna SD kartica Odgovori s citatom

Ker mi telefon že nekaj časa jamra, da je na testnem s spominom, sem dokupil SD kartico in jo vstavil. Android jo je sicer zaznal, toda nič vanjo ne nalaga.

Kako upravljati, kam naj se nalagajo recimo slike ali kontakti. Kako narediti kopijo podatkov na SD kartico in jo po potrebi spet uporabiti?

Ker je postal že neuporabno počasen, sem kontakte prekopiral v google imenik (vsakega posebej, ker celotnega imenika hkrati ne znam prekopirati) in potem resetiral telefon na tovarniške nastavitve. Kar nekaj časa je trajalo, da je potem kontakte potegnil nazaj iz googla. A ne vsega. Izgubil sem kar nekaj telefonskih številk.

Kako upravljati, v kateri imenik (Google ali telefon ali SIM) naj se spravi nek kontakt. Dogaja se mi, da imam isti kontakt z različno vsebino v telefonskem imeniku in google stikih.

Sem natresel kar nekaj vprašanj, na katera še nisem našel odgovorov.
Kdor kaj ve, je povabljen, da mi pove.
Hvala.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matko5
Član
Član



Pridružen-a: Tor 04 Mar 2014 22:53
Prispevkov: 120
Aktiv.: 0.98
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 12:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je malo odvisno kateri telefon imaš. Za Samsung vem da v imeniku lahko upravljaš kam naj izvozi imenik s pritiskom na gumb "meni". Pri meniju obstaja opcija za Uvoz/izvoz imenika na ali iz SD ali SIM kartice. Obstaja tudi opcija za združevanje z Google računom. Kopijo podatkov lahko pri Samsungu narediš s programom "Samsung Kies". Za shranjevanje slik imaš pri fotoaparatu v nastavitvah možnost spreminjanja lokacije shranjevanja (na SD kartico ali telefon).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 12:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala.
Ja, nisem povedal. Imam LG P760

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 2:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za začetek si prestavi aplikacije na SD kartico. To storiš preko App managerja. Pa naloži si Clean Master in izvedi čiščenje (potem ga pobriši, ker je smotan in stalno nekaj najeda z reklamami in "funkcionalnimi rešitvami", ki niti niso tako funkcionalne, ampak za brisanje je pa super!). Aja, z njim lahko tudi prestaviš aplikacije na SD kartico. (pa ne se ustrašit, vseh aplikacij se ne da prestaviti!)

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2016 7:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam imam telefonski imenik že kar nekaj let samo še v Google stikih. In ko zamenjam telefon (oz. ko sem ga izgubil) sem imel vse kontakte nazaj v telefonu v nekaj minutah ( samo da se sinhronizira), prav tako vsa e-sporočila, slike iz Google Photo, priljubljene strani v Chromu itd..

Je pa res, da vedno, ko ustvarjam nov stik (oz ko shranjujem novo tel. številko) ročno izberem mesto shranjevanja na Google. Do sedaj so me še vsi telefoni ob shranjevanju spraševali, kam naj shrani, ne glede na proizvajalca telefona (Samsung, LG, Prestigio..)

Drugače pa v nastavitvah fotoaparat imaš možnost izbire, kam naj shranjuje slike in video - ali na notranji spomin ali na SD kartico. Z aplikacijo Google Photo pa potem vedno samodejno (lahko izbiraš ali samo med WIFi povezavo ali pa tudi pri mobilni povezavi) sinhroniziram slike še v Googl-ov oblak.

lp
Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.77
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2017 1:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Osebno tudi shranjujem stike na google že par let in nikoli nisem imel problema. Mene telefon vedno vpraša kam želim shraniti.
Aplikacije se lahko premaknejo na SD kartico kar v nastavitvah. Odvisno od telefona gre pa približno tako: nastavitve> programi/aplikacije> izbereš program in stisneš premakni na kartico SD.
Pri nekaterih telefonih je malo notranjega pomnilnika in nekaterih aplikacij ne gre premakniti na kartico SD, v tem primeru je dosti že naloženih aplikacij, ki se ne uporabljajo in z vsemi posodobitvami znašajo tudi nad 100MB. V tem primeru odstranim vse posodobitve in jih onemogočim.
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2017 1:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem takoj preizkusil,
Sd kartica je popolnoma prazna,
prinavigiral sem to izbire progrmama,
izberem program,
ima sicer tipko 'Prenesi na SD kartico?, toda tipka je neaktivna, onemogočena,
Nič se ne zgodi, ko pritisnem tja

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group