www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Wigopol :)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2017 9:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče kurjenje elektrike. Kolikor sem seznanjen ti kondenzacijski sušilniki tudi pokurijo precej elektrike. Sama mašina ob nakupu ni zelo draga.

Drugače pa zanimiva „elektroosmozna” naprava. Morem še pogruntat čemu vtičnica in kakšno anteno v bistvu sploh potrebuješ. Ali je možno, da je samo koaksialc ali celo samo žica? Imam ene par problematičnih mest po hiši.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
z10
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 28 Sep 2018 4:20
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 28, 2018 4:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Od vsega mi je najbolj vsec Fluke Wink Si ga ze predelal na 18650 litij? Se ravno lotevam ...
Sistem WIgopol se je pred nekaj leti razširil. 10 hz. prenašajo vročinske valove. Mislim, da lahko deluje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran2006st
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2021 19:22
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 30, 2021 1:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Objava je prilično stara, ali zanimljiva.
Bavim se istraživanjem shema za elektroosmozu. Našao sam rješenja na 200Hz i 144KHz, ovdje je samo 10Hz. Umjesto antene koriste zavojnicu. Ono što sam našao nije bilo kompletno, ili su nedostajali detalji na shemi, ili oznake. Verziju na 200Hz sam napravio na osnovu novih proračuna za NE555 i još nekim intervencijama na sklopu. Još se igram s tim, impuls na zavojnici mi je premal, a onda i zračenje.
Volio bih probati napraviti i ovu verziju, ali nažalost ne mogu skinuti shemu, jer nisam aktivan član. Da li netko može pomoći oko toga.
Ovih dana će mi postaviti na test tvornički uređaj, pa ću snimiti frekvenciju i oblik impulsa koji zrači. Nadam se da će mi pomoći, da sklepam nešto kvalitetno.
Koliko sam informacija skupio, stvar sa bežičnom elektroosmozom radi, ali samo za kapilarnu vlagu.
Budemo vidjeli nakon testa profi uređaja. Ako budem uspio dobiti funkcionalan uređaj, objavim ovdje rješenje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 30, 2021 6:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ovde u temi postoji nekoliko fotografija i jedna šema. Možeš skinut i videt za koji dan dva. Prijavio si se na forum na DAN REPUBLIKE, tako da ti sadržaj teme (šeme, fotografije) bude dostupan tamo... 2. decembra. pa češ vidit sam što trebaš.

Pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Prkarlovc
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 27 Okt 2022 15:55
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.06
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2022 4:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam imam Wigopol že od leta 2007. Pri montaži je monter vse izmeril in postavil zadevo na sredino podstrehe. Nato je zvrtal nekaj luken na zunanjih stenah hiše in prav tako tudi na najbolj vlažnih stenah v samem bivalnem prostoru. Hiša je stara več kot 200 let in ni šans, da bi jo spodžagali in dali zaporo proti kapilarni vlagi, ker bi s posegom porušili samo statiko. Ko sem hodil po podstrehi sem opazil, da ne sveti več led dijoda.
Naj še omenim, da je monter prišel še nadaljna 3 leta in vsako leto poglobil že izvrtane luknje in po postopku s karbidom izmeril vsebnost kapilarne vode v izvrtanem materialu.
Rezultati so pokazali, da vsebnost vode v steni iz leta v leto pada. Tudi sami smo opazili, da se v prostorih niža vlaga.
Zanima me, če bi član Ule ali kateri od vas napravo pregledal. Počakal bom tudi, da se mi shema odklene, da jo pregledam in sam izmerim. Napajanje na diodo dobim 12v in občasno zasveti.

_________________
Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group