www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

GSM / GPRS modem
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
smatjaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Nov 2003 16:33
Prispevkov: 803
Aktiv.: 3.62

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2017 3:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Macoman je napisal/a:
mato1111 je napisal/a:

Sinhronizacije časa sicer ne uporabljam vem pa da ima možnost notranje ure (RTC) ki pa kot kaže deluje sama zase in nima stika z omrežjem sepravi vsakič ko modul prižgeš mu moraš sam ročno nastavit datum in uro potem pa jo po potrebi pač prebereš iz njega poglej si ukaz +CCLK. To ročno nastavljanje lahko pa elegantno rešiš tako da mu pošlješ SMS z vsebino npr. Datum 08/07/2017/14:54:01 to pa z arduinotom ustrezno obdelaš in vpišeš v gsm modul z ukazom AT+CCLK=”08/07/01,14:54:01”.


To z SMS sem tudi že jaz razmišljal pa mi ni preveč všeč. Imam zunanji RTC za uro. Ker pa mora uC delovati neprekinjeno 24/7 mi je vsaka sekunda pomembna. Točno ob določenih urah po urniku moram vklapljati motor za nekaj sekund in potem spet izklopiti.. Mislil sem enkrat na dan sinhronizirati RTC z GSM uro.


Če boš uporabil externi RTC lahko uro vsakič avtomatsko nastaviš, ko boš poslal SMS na modem.

_________________
Električni aparati delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 610
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2017 3:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Super ideja na to nisem niti pomislil! Ko prejmes sms je zraven napisan tudi datum in ura. Je to ura omrezja ali interna ura modula?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Macoman
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Nov 2015 20:10
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2017 4:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je sicer res, vendar mi pošiljanje SMS samemu sebi ne diši najbolj. Se bom še trudil, da usposobim gsm modul in pridobim uro, kot sem si zaželel. Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Macoman
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Nov 2015 20:10
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2017 4:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mato1111 je napisal/a:
Super ideja na to nisem niti pomislil! Ko prejmes sms je zraven napisan tudi datum in ura. Je to ura omrezja ali interna ura modula?


To je ura omrežja. Zraven je potrebno prišteti še čas, ki ga je modul potreboval, da pošlje SMS. Ponavadi je to dobra sekunda.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 610
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2017 4:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Macoman je napisal/a:
To je sicer res, vendar mi pošiljanje SMS samemu sebi ne diši najbolj. Se bom še trudil, da usposobim gsm modul in pridobim uro, kot sem si zaželel. Very Happy

Ni misljeno samemu sebi ampak ko ti kdorkoli poslje SMS na GSM modul.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Macoman
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Nov 2015 20:10
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2017 4:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potem se uC cel čas lahko ukvarja samo z branjem novih SMSov, sicer ne veš, kdaj je bil dejansko prejet.. Branje novega SMS caa 1sec.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Macoman
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Nov 2015 20:10
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2017 4:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi preko prejetih SMSov želel sinhronizirati čas bi moral postopek biti:
- počisti vse prejete SMSe
- pošljiI SMS in si shrani trenutni čas
- čakaj na SMS in preveri, da je tvoj
- izračunaj v kolikem času si prejel SMS in izračunaj razliko od časa pošiljanja in jo prištej k času, ki je zapisan v SMSu.
Pri tem jpa lahko pride do kar nekaj napak.

Najlepše je, da GSM modul ob prijavi na omrežje sinhronizira svojo uro, ki jo potem lahko vedno prebereš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 610
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2017 4:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja to je res potem pa pac uporabi tak modul. Ali pa uporabis RTC DS3231 ki naj bi bil "ekstremno natancen"
Natancnost naj bi bila +-1sekundo na 5-6 dni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Macoman
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Nov 2015 20:10
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2017 4:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravno zaradi tega sem že nekaj časa nazaj zamenjal DS1307 z DS3231. Problem je, če se izprazni baterija in pride do izpada napajanja ali reseta naprave. V tem primeru bi se ura ob zagonu sinhronizirala preko GSMa in stvar ne bi bila problematična.

Zato se trudim da bi usposobil SIM800L, ki baje to omogoča, ker pri GSMu A6 mi to ni uspelo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 610
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2017 1:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me kako lahko iz gsm modula odposljem sms ki ima vsak tekst v svoji vrstici.
Na mobitel bi rad dobil SMS ki bi zgledal takole:
Koda:
Text1
Text2
Text3
Text4

Uporabljam bascom, po ASCII tabeli pa naj bi bil znak za novo vrstico 13 (carriage return) vendar ce v bascomu napisem kodo
Koda:
SMS = "Text1" + chr(13) + "Text2" + chr(13) + "Text3" + chr(13) + "Text4"

dobim na mobitel SMS ki zgleda tako:
Koda:
Text1

Ocitno gsm modul znak 13 (carriage return) vzame kot konec sporocila in mi tako poslje samo prvi tekst Rolling Eyes
Ima kdo kaksen predlog kako bi se dalo to drugace resit?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2017 2:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali ni v Bascom-u dovoljena le ena operacija na vrstico ?
_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2017 5:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mato1111 je napisal/a:
Uporabljam bascom, po ASCII tabeli pa naj bi bil znak za novo vrstico 13 (carriage return) vendar ce v bascomu napisem kodo
Koda:
SMS = "Text1" + chr(13) + "Text2" + chr(13) + "Text3" + chr(13) + "Text4"

dobim na mobitel SMS ki zgleda tako:
Koda:
Text1


Linefeed [ chr(10) ] namesto CR si poskusil?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 610
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 29, 2017 12:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

chr(10) (Linefeed) resi zadevo Mr. Green
Koda:
SMS = "Text1" + chr(10) + "Text2" + chr(10) + "Text3" + chr(10) + "Text4"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2018 10:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prijatelj me je vprašal kateri GSM/GPRS modul naj uporabi za vklop/izklop stikala gretja-klime pred prihodom v stanovanje? Po možnosti z vhodom za preverjanje temperature okolice preko SMS ali web vmesnika. Išče cenovno ugodnejšo varianto.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 610
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 18, 2020 11:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me zakaj se med gsm modulom in leziscem sim kartice uporabljajo zaporedno upori in kondenzatorji proti masi.
Je to misljeno kot RC filter? Upor poleg tega najbrz sluzi tudi kot omejevalnik toka?

V nekaterih primerih so kondenzatorji zamenjani z tvs diodami. Je njihov namen varovanje proti napetostnim spicam naprimer ce bi se z roko dotaknil pinov na leziscu sim kartice?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
Stran 10 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group