www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

IP Cam POE kako?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sebastig
Član
Član



Pridružen-a: Sob 21 Nov 2009 21:35
Prispevkov: 144
Aktiv.: 0.82
Kraj: World

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 08, 2017 10:17 pm    Naslov sporočila:  IP Cam POE kako? Odgovori s citatom

Pozdrav,

Kupil sem IP kamero z POE funkcijo, zdaj bi pa rad tole usposobil. Kamero sem priklopil na Cat5e kabel, za test je kabel dolg 5m, na router CISCO Docsis tega kar je privzet v telemachovi ponudbi interneta, ker pa sem nov v teh vodah IP kamer, me zanima zakaj ta zadeva ne deluje? A modem/router ne podpira te funkcije oz. še moram kaj dokupit zraven? Če sem razumel razlage na internetu moram uporabit switch? Kaj bi bilo najceneje in vsaj približno uporabno?
A mi lahko kdo malce boljše to razloži da bi stvar lahko začela delovat?


LP
S
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 08, 2017 10:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi napisal še točen tip kamere bi morda lahko ugotovil ali uporablja "pravi PoE" ali "pasivni PoE".
Če je to pravi PoE bo potreben PoE switch vmes, ki ni ravno poceni.
Če uporablja pasivni PoE pa lahko hitro "zdrotkaš" sam doma oziroma ugodno kupiš "injektor" Wink

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastig
Član
Član



Pridružen-a: Sob 21 Nov 2009 21:35
Prispevkov: 144
Aktiv.: 0.82
Kraj: World

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 08, 2017 11:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kamera je tale:

JOOAN 1.3MP 960P Network HD Security IP Camera 705NRB-Z-P With POE And 2.8-12mm


Lps
    
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 09, 2017 9:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V podatkih kamere lepo piše: Supported PoE standards: 802.3af, torej pravi PoE.
Navadni usmerjevalniki in stikala nimajo PoE, pa tudi boljši ne vsi in ne na vseh vratih. Potrebuješ PoE injector. Tudi za pravi PoE ga lahko 'zdrotkaš', tako da priključiš 48V na neuporabljeni parici, kar tudi počnejo nekateri nizko-cenovni 'injektorji'.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastig
Član
Član



Pridružen-a: Sob 21 Nov 2009 21:35
Prispevkov: 144
Aktiv.: 0.82
Kraj: World

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 10, 2017 10:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok, nabavil sem switch TP LINK TL-SG1008P in ga priključil v modem/router Cisco Eurodocsis(to kar je standard Telemach ponudbe). V switch sem priklopil ip kamero kjer lučke za Link gorijo zeleno, kar bi naj pomenilo da stvar deluje. Ok zdaj pa težava: Kako naj najdem kamero da jo dodam v tisti software ki je prišel zraven kamere oz. kako naj sploh dostopam do nje, saj je nikjer ne najdem. Poskusil sem z AngryIP skenerjem, pa je tud on ne najde.

Mi lahko kdo mal pomaga pri nastavitvi oz. iskanju kamere da jo dobim v program oz. lahko dostopim do nje preko weba?
Modem router je nastavjen na DHCP in dela z vrati od192.168.0.10 do .128
Statični ip imam Range Extender TP LINK nekaj, ampak to je wifi extender....firewalle sem izklopil tako na routerju kot v računalniku.Kaj še lahko naredim da pridem do nje?

Katere podatke še naj posredujem da mi lahko pomagate?

LP
S
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 10, 2017 11:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.cameraftp.com/CameraFTP/Support/Jooan_FTP_CloudRecording.htm

Tukaj sem našel, da naj bi bil 192.168.1.10

Citiram:
This Jooan camera's default IP address is 192.168.1.10.


Drugače pa za iskanje IPjev najraje uporabljam aplikacijo FING na telefonu Wink

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastig
Član
Član



Pridružen-a: Sob 21 Nov 2009 21:35
Prispevkov: 144
Aktiv.: 0.82
Kraj: World

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 10, 2017 11:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo. Celoten sistem na routerju sem spremenil na 192.168.1.X in zdaj deluje brez težav.....
Svašta......

Hvala za pomoč in namige!

LPS

ps: moram rečt da za 30eur ta kamera presenetljivo odlično vidi ponoči! No ja vse skupaj me je stalo 100 eur zarad switcha s 4 POE priključki....
Bom morda enkrat vzel 150EUR in kupil foscama......ampak morda enkrat! Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group