www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

vezava steklokeramicne plosce

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mighty7
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 24 Okt 2009 19:12
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 18, 2017 3:00 am    Naslov sporočila:  vezava steklokeramicne plosce Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
v starejsi hisi urejam kuhinjo in ker ni veliko moznosti za priklop bom moral nekje razdeliti dozo, najverjetneje bo to pomivalni stroj ter bojler. Prikljuciti pa moram se pecico ter steklokeramicno plosco in me zanima glede vodnikov ker nisem cisto siguren za kaj gre.. obe vezavi sta bili brez varovalk in sem jih meril z 15A 500V , pri eni sem nameril normalno 220V pri drugi pa 400V.. sedaj ne vem ali nebi moral trofazni tok imeti vec vodnikov? namrec obe povezavi sta posebej za sebe vsaka po 3 vodnike.. na sliki sem narisal kje sem meril, ostaneta samo se dve ozemljitvi.. ali je mozno teh 400V direktno prikljuciti na steklokeramicno? ter ali je razvod bojler-pomivalni stroj pametna izbira? ( nisem ravno vesc teh stvari )
Lp.



20170718_025750.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  4.83 MB
 Pogledana:  4 krat

20170718_025750.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mini_inz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Maj 2013 17:01
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.17
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 18, 2017 7:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno je nekdo uporabil 2 krat 3G2,5mm namesto 5G2,5mm, kolikor sem razbral iz tvoje pisave.

Mislim da tam kjer si nameril 220 V je ena faza ter nula. Tam kjer si pa nameril 400V sta pa se druga in tretja faza.

Predvidevam da je tako, zato priporocam da vzames navadni preiskusevalc napetosti ce ne ves katere so faze, ali ( nato) pa izmeris med temi 3 fazami ce je med vsako 400V medfazne napetosti. Izmeris lahko tudi vsako fazo proti nuli ce imas na vsaki 220 V.

Vseeno pa ne pozabi imeriti medfazno napetost, da ugotovis ce res imas trifazno napeljavo.

_________________
Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 18, 2017 4:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predlagam, da naročiš električarja, ker nimaš dovolj znanja.

Vsekakor pa je treba pregledat, če bo dovolj zmogljiva instalacija za vse porabnike. Po potrebi namestit dodatne vode za porabnike, predelati priključke ipd.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 19, 2017 9:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upoštevaj nasvet qwertz-a. "sem jih meril z 15A 500V", pove da imaš res premalo znanja iz elektrotehnike in lahko narediš dosti večjo škodo kot stane električar. Da ne omenjam varnost. Pa brez zamere.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Tidra
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Maj 2008 20:36
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 21, 2017 11:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Obe vezavi sta bili brez varovalk,... upam da si poklical električarja ki je rešil to zmešnjavo,...

Sem pa tudi sam prepričan, da imaš napeljano 2 kabla po 3x2.5 in imaš tako 6 žic za tri faze namesto 5 žic, tako kot je napisal že MINI_INZ,...

Je pa tako, tudi če imaš 3 faze z recimo 16A varovalkami, bo zanimivo priključit vse kar si naštel,... veliko posameznikov namreč pozabi, da se lahko zgodi, da bo več porabnikov istočano delovalo in se hitro lahko zgodi, da bo metalo varovalke vn,...
steklokeramična sama zna potegnit od 2-9kW,
bojler 2kW,
pečica 2-3kW
pomivalni stroj tudi nekje mislim da okoli 1,5-2kW
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group