www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Postopki pri izdelavi TIV s prenosom tonerja (laminator) ?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 95, 96, 97
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
alex961
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 09 Feb 2012 23:25
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Škofljica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 05, 2015 2:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naj še jaz dodam svoje izkušnje. Preizkusil sem vse, od flomastrov, Positiv20 itd. Sedaj uporabljam papir, ki Sem ga dobil s kitajske. (8eur 50 polA4) Naprintam, namestim na tiskanino, likalnik na 200oC, in NATO najprej vodna kopel, da odstopi, in v železov triklor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sonyx
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Okt 2007 10:27
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.26
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 05, 2015 5:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vse lepo in prav. Ampak jaz bi pričakoval bi kakšen link do omenjenega papirja. Razen če nočeš da bi tudi drugi poizkusili metodo.
_________________
Drži vodu dok majstori odu. Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.32
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 13, 2015 8:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ker sem po ta novem na sončni upravi, ne morem več printati v službi na HP printer.

Trenutno imam doma printer Samsung ML-2165, vendar mi na ta printer prenos tonerja ne dela ok.


Kater poceni printer kupiti za ok rezultate. Večinoma uporabljate HP printerje.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 13, 2015 9:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Blisk1 je napisal/a:
Zadeva je dosti dobro uspela, se pravi 2x zaporedoma sprintano, na papir od nalepk in potem prenešeno na ploščico.
sonyx je napisal/a:
Vse lepo in prav. Ampak jaz bi pričakoval bi kakšen link do omenjenega papirja. Razen če nočeš da bi tudi drugi poizkusili metodo.
Na piknik v Velenju sem prinesel 1 kg takšnega papirja, pa sem ga nazadnje odnesel domov samo jaz, ker ga kljub povedanemu zakaj je ta papir, noben ni "šmirglal".
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 13, 2015 9:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brane, je to tisti gladek svetleč papir? Jaz sem takega (ostanek od nalepk- mi ga je nekdo poslal) na svojem prejšnjem printerju takrat poskusil, pa se mi toner ni prijel. Kot kaže je odvisno od tiskalnika. Resda pa se nisem preskušal na printerju, ki ga imam zdaj. Če bi bil jaz na pikniku, bi ga zagotovo odnesel kakšno deko domov za test...
Sicer jaz kar sobre rezultate dobivam z reklamami. Trenutno so to harvey norman Very Happy
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 29, 2015 7:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pozdravljeni

zanima me ali je kdo poskusil tudi s prešo za tiskanje majc npr kot tale

ebay

fino se mi zdi velika površina , nastavljiva temperatura , visoka temperatura , ni raztegovanja papirja , ni važna debelina laminata ,večja silla stiska , ni upogibanja valjev ,..... ugodna cena napram kakovostnemu laminatorju

problem ki ga vidim ... zaradi direktnega pritiska bi v primeru večjih površin (masa )
lahko nastal ''ujet'' zračni mehur pod tonerjem ???
sicer to bi lahko rešil s mrežo ali pa ''viami na pcb''

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 29, 2015 8:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj se je razpravljalo o tem. Samo dosti grmenja, dežja pa nič. Whistle
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
cuznar14
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 19 Dec 2015 14:22
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Rateče

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 19, 2015 2:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo.
Mogoče sem zgrešil ampak me zanima kater laminator uporabljate. Ali obstaja že tak, ki segreje do 160 C? Hvala za odgovor Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Medved PU
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 10 Jan 2016 11:49
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 3:51 pm    Naslov sporočila:  Laminator Odgovori s citatom

Živijo,

Tukajle je krajša povezava, ki bi znala področje malo razsvetlit

http://www.svet-el.si/bazaznanja/seminarske-naloge/1079-izdelava-tiskanih-vezij-s-pomojo-laminatorjev

lp

Pavel
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glavič
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Maj 2004 23:12
Prispevkov: 321
Aktiv.: 1.45
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 12, 2016 4:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kje na laminatorju merite temperaturo, in kolikšna mora ta biti, da dosežete idealne pogoje?
Meni na valjih nikakor noče preseči 60°C. Že ko je temperatura nekaj čez 50°C na valjih, je kovina nad valji na nekih mestih kar čez 200°C. Posledično se začne tudi malo kaditi...



IMG_4423.jpg
 Opis:
Moj laminator
 Velikost datoteke:  257.35 KB
 Pogledana:  8 krat

IMG_4423.jpg



IMG_4426.jpg
 Opis:
Kje merite temperaturo za idealne pogoje?
 Velikost datoteke:  188.6 KB
 Pogledana:  2 krat

IMG_4426.jpg



IMG_4424.jpg
 Opis:
TIV pred jedkanjem
 Velikost datoteke:  285.25 KB
 Pogledana:  4 krat

IMG_4424.jpg



IMG_4425.jpg
 Opis:
TIV po jedkanju
 Velikost datoteke:  218.92 KB
 Pogledana:  9 krat

IMG_4425.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 13, 2016 11:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Temperaturo se meri na valjih, ampak meri se jo kontaktno.
IR merjenje ni primerno, ker je emisivnost različnih materjalov različna in z večanjem razdalje se veča tudi cona merjene temperature.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glavič
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Maj 2004 23:12
Prispevkov: 321
Aktiv.: 1.45
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 14, 2016 7:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cero je napisal/a:
Temperaturo se meri na valjih, ampak meri se jo kontaktno.
IR merjenje ni primerno, ker je emisivnost različnih materjalov različna in z večanjem razdalje se veča tudi cona merjene temperature.
Kakšna je torej potem potrebna temperatura na valjih za optimalne pogoje?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2016 10:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Omenjali so med 180 in 200 °. Precej odvisno je od uporabljenega tiskalnika (toner)Meni je povsem v redu delalo tudi z nepredelano breskvico in tiskalnikom HP Lj 1018, originalni toner, štiri do pet prehodov.

lp

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2016 12:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa to delam po občutku. Pod termostat sem natlačil par plasti papirja, ki deluje kot izolator in tako termostat odklopi kasneje, posledično pa se temperatura na valjih dvihne višje.
Temperature pa nisem nikoli meril, ker so še drugi parametri od katerih je odvisna uspešnost postopka, naprimer število prehodov, pa debelina ploščice,pa debelina bakra, pa kakšen printer je uporabljen...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Patrik_kirtap
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2017 7:46
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.13
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2017 2:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da še jaz delim svoje izkušnje:

- laminator peach pl707 (širša vezja gredo zelo na silo skozi - jih je potrebno konkretno potisniti)
- tiskalnik Xerox 6212MPF (ker imamo pač tega že doma nisem kupoval svojega posebej)
- za prenos tonerja uporabljam papir iz revije "Kraški obzornik" (ker dobimo v občini Sežana mesečni izvod revije gratis po pošti)


Še malo za referenco kako izgleda produkt sem dodal par slik. Če prevečkrat potisnem vezje skozi laminator, se na vezje odtisnejo tudi črke iz revije in papir.



IMG_20171014_130158[1].jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.8 MB
 Pogledana:  6 krat

IMG_20171014_130158[1].jpg



IMG_20171013_111929[1].jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.77 MB
 Pogledana:  8 krat

IMG_20171013_111929[1].jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 95, 96, 97
Stran 97 od 97

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group