www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Šolska izdaja na Raspberry-ju
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bostjanoksidian
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Jul 2014 17:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.02
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 23, 2017 8:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slovenska izdaja je popravljena na nov php7 pravopis(Pravzaprav se ukinja podpora za nazaj).
Popravit sem moral tudi 15 let stare programske kode napisane v php-ju. PHP7 poleg mysql ukazov drugače tolmači še nekatere druge ukaze, zato je bilo popravljanje malo daljše. Imamo pa sedaj vse v objektnem pravopisu, popravljen je izgled zaslonskih programov(torej html in javascript).
Dodano in preizkušeno je tudi nameščanje projekta ki dela z rpi kamero. Je še nekaj malega napakic, ampak pri naslednji izdaji se jih bo počasi odpravilo.
Nova marijaDB(Novi mysql bazi je ime marijaDB in je izšla na marijino vnebovzetje Smile ) deluje izredno hitro, kar je glavni napredek te uradne izdaje linuxa za raspberry-ja. Na spodnji povezavi je nenafrziran RPI3 in povprečno hitra SD kartica(Zapis cca 19Mbyte/s, Branje cca 24MByte/s). Na znanem naslovu se bo izdaja pojavila v cca 4-ih urah Smile

Na sliki se vidi Slovenski robotek, vidi se standardne tipke, ledice, tipalo in rpi kamero. Spodaj se vidi elektroniko za dva motorna pogona. Robotek je napajan s standardnim power packom... Smile

http://89.212.21.12/ - skupna spletna stran
http://89.212.21.12/html/index.php - spletna stran samo za kamero
http://89.212.21.12/html/index1.php - spletna stran Slovenske šolske izdaje



IMG_20170823_203931.jpg
 Opis:
Robotek1
 Velikost datoteke:  2.17 MB
 Pogledana:  1 krat

IMG_20170823_203931.jpg



IMG_20170823_203938.jpg
 Opis:
Robotek2
 Velikost datoteke:  2.21 MB
 Pogledana:  3 krat

IMG_20170823_203938.jpg



IMG_20170823_203942.jpg
 Opis:
Robotek3
 Velikost datoteke:  2.18 MB
 Pogledana:  1 krat

IMG_20170823_203942.jpg



2017-08-23.png
 Opis:
Zaslonska slika Slovenska izdaja in RPI kamera
 Velikost datoteke:  309.62 KB
 Pogledana:  10 krat

2017-08-23.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjanoksidian
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Jul 2014 17:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.02
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 23, 2017 9:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solomojster je napisal/a:
Brez težav sem jo podaljšal še za eno leto. (licenco) Velja za neprofitne solomojstre in hobi-ste. Dancing


Strojniki se ogrevajo za ta program....., bomo videli kaj bo?
To, da imaš samo dve leti veljavnost računa je malo slabo, jaz načeloma v šolah ne trpim nobenega plačila ali časovnega omejevanja. Omejujejo lahko samo profesionalne funkcije, ali malenkost otežijo delo z npr. čakanjem ob zagonu, ali kako reklamo, vse ostalo pomeni avtomatsko izbiro drugega programa.... Smile

Sedaj, ko sem lepo pridno popravil php programe ki delajo z novo marijoDB, se bomo lahko lotili php apache mysql programov. Nova uradna izdaja za raspberry-ja uporablja marijaDB(Izšla je na dan marijinega vnebovzetja Smile ). Gre seveda za mysql server ki je dodatno zoptimiziran za 4 jederno 64 bitno arm arhihekturo. Prav bliska se Smile So pa podprli samo PHP7, ki pa nima več podpore za nazaj za nekatere mysql in druge ukaze, zato sem tole izdajo pacal 5 dni. Ampak sedaj smo v času Smile Popravljal sem 15 let in več stare primere, kar je v programerskem svetu zavidanja dolga doba, kapo dol... Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 24, 2017 6:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bostjanoksidian je napisal/a:
solomojster je napisal/a:
Brez težav sem jo podaljšal še za eno leto. (licenco) Velja za neprofitne solomojstre in hobi-ste. Dancing


Strojniki se ogrevajo za ta program....., bomo videli kaj bo?
To, da imaš samo dve leti veljavnost računa je malo slabo, jaz načeloma v šolah ne trpim nobenega plačila ali časovnega omejevanja. Omejujejo lahko samo profesionalne funkcije, ali malenkost otežijo delo z npr. čakanjem ob zagonu


Uspeh pri delu s tem programom ne bi smel izostat. Moj tamali z njim uspešno printa te čudne igrače "spinerje". Program nudi "od ideje do izdelka" tako za 3d tisk kot tudi malce zahtevnejše cam orodje.
Trenutno ne poznam drugega odprtokodnega programa ,ki bi mu konkuriral. Mogoče onshape. Meni slednji deluje nekoliko zakrnelo. Deluje pa tudi s starimi PC-ji (32 biti)

ps; Zadjni nosilčki powerbank-a imajo zakrivljen konec. Mišljena je elastika in s tem lažja montaža... Razz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
suhelbostjan
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 21 Okt 2017 15:38
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 21, 2017 3:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imamo nove službene e naslove in preverjam ali vse deluje, bostjanoksidian=suhelbostjan.
Zagnane so številne raziskovalne, zaključne in projektne naloge, od tega kar nekaj na RPI, tako, da se mrtvilo počasi končuje Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Benz
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 04 Okt 2017 7:06
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Cezanjevci

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 23, 2017 7:56 am    Naslov sporočila: icon_warning Raziskovanje robotka Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Sem dijak srednje tehniške šole v Mariboru. In sem se odločil, da bom raziskoval robotka pod mentorstvom Boštjana Šuhla. Zato pričakujte da da se bom začel pojavljati na forumu.
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 23, 2017 9:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer moj problem ni povezan s tem projektom ampak bom vseeno vprašal tukaj.
Na malini so se nekaj pokvarili gui fonti, v terminalu pa so ok. Ima morda kdo rešitev?

Update: POtrebno je bilo izbrati novi font. Kot kaže se je nastavljeni pokvaril (datoteka na kartici).



fonti.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  98.8 KB
 Pogledana:  1 krat

fonti.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Raziskovalci
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 12 Okt 2017 10:27
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 24, 2017 1:31 pm    Naslov sporočila:  Raziskovalna Odgovori s citatom

pubeci mi smo začeli delat raziskovalno


20171012_105715.jpg
 Opis:
Začetek dela!!
 Velikost datoteke:  2.25 MB
 Pogledana:  7 krat

20171012_105715.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
azemla
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 24 Okt 2017 14:03
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 24, 2017 2:18 pm    Naslov sporočila:  Robotek Odgovori s citatom

Zanimivo delo pri robotiki. Poskušali bomo naredit YouTube filemček, robotka v akciji.


20171024_140948.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.13 MB
 Pogledana:  3 krat

20171024_140948.jpg



20171024_140948.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.13 MB
 Pogledana:  1 krat

20171024_140948.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjanoksidian
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Jul 2014 17:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.02
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 24, 2017 4:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vpeter je napisal/a:
Sicer moj problem ni povezan s tem projektom ampak bom vseeno vprašal tukaj.
Na malini so se nekaj pokvarili gui fonti, v terminalu pa so ok. Ima morda kdo rešitev?

Update: POtrebno je bilo izbrati novi font. Kot kaže se je nastavljeni pokvaril (datoteka na kartici).


Načeloma zapečeš nov image in pol pač dela. Drugače pa pozdravljen na naši temi Smile . Tu se ukvarjamo s slovensko izdajo za raspberry-ja, ki ima preko 200 vaj za poučevanje strojnega tehnika, elektrotehnika, rač. tehnika , mehatronike itd.

Nekaj vaj je iz industrije, nekaj je doma napisanih, vse so pa preverjene v šoli. V industriji rečemo tej izdaji razvojni kotiček, in je namenjen pomoči prenosa znanja v šole od osnovne šole do fakultet. Tale robotek je samo ena od številnih aplikacij , ki pomaga hitremu razumevanju kibernetike. Več si preberi na celotnem forumu Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjanoksidian
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Jul 2014 17:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.02
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2017 1:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naredil sem novo šolsko izdajo za RPI. Bilo je nujno zaradi nove uradne izdaje in dodanih in popravljenih nekaj nalog( Predvsem za robotka). Pojavila se je tudi nova izdaja phpmyadmin, tako , da je bilo delo nujno Smile. Nova izdaja se nalaga in bo na poznanem mestu čez cca 4 ure. V tem času ze začnejo dela na zaključnih nalogah, raziskovalnih in projektih.
https://sites.google.com/site/bostjansuhel/raspberry
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 02, 2017 8:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dnevi se krajšajo.... Malo skrbimo za ročno motoriko ,tako da je zrisal in izrezal "spodnjo povdarjeno čeljust" robotka. Predelala sva logiko delovanja in spoznala glavne elektronske komponente. Jutri bova pa električarja.... Wink


20171102_191815.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.38 MB
 Pogledana:  1 krat

20171102_191815.jpg



20171102_191747.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.45 MB
 Pogledana:  2 krat

20171102_191747.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2017 6:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolega me sprašuje.
Danes odprem ventil zalogovnika v kolikor bo jutri sončno.
Jaz pa sprašujem, kako danes prižgem ledico na malini v povezavi z vremensko napovedjo. Je to sploh mogoče? Danes prižgem ledico v kolikor bo v našem kraju jutri sončno ?
" Danes" bi lahko izkoristil višek sončne energije in jo ne hranim preko noči....


Je mogoče kakšen program, ki bi prebral ikone (sonček, oblak) in posredoval podatek naprej ?
https://www.accuweather.com/sl/si/nova-gorica/300057/daily-weather-forecast/300057?day=2
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjanoksidian
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Jul 2014 17:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.02
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2017 6:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Noči se daljšajo in napisal sem nekaj zanimivih ukazov za Slovensko izdajo na raspberry-ju Smile
http://89.212.21.12/sistem.php
Stvar je posebno zanimiva v povezavi z dostopno točko. Pri dostopni točki nas zanimajo povezani uporabniki, kvaliteta signala in še kaj.
Novosti so v drugi vrstici gumbov. Ukazi kot so ifconfig, ping, traceroute, route in arp so zanimivi, kadar ugotavljamo stanje omrežja Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjanoksidian
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Jul 2014 17:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.02
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2017 6:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solomojster je napisal/a:
Kolega me sprašuje.
Danes odprem ventil zalogovnika v kolikor bo jutri sončno.
Jaz pa sprašujem, kako danes prižgem ledico na malini v povezavi z vremensko napovedjo. Je to sploh mogoče? Danes prižgem ledico v kolikor bo v našem kraju jutri sončno ?
" Danes" bi lahko izkoristil višek sončne energije in jo ne hranim preko noči....


Je mogoče kakšen program, ki bi prebral ikone (sonček, oblak) in posredoval podatek naprej ?
https://www.accuweather.com/sl/si/nova-gorica/300057/daily-weather-forecast/300057?day=2


Seveda obstaja program, to je celo eno najbolj zanimivih področji, s takimi in podobnimi roboti preiskujemo omrežje, celoten google se je začel tako Smile

Teli dve vaji sta uvod v robotske programe.
http://89.212.21.12/python/http/vaja1/
http://89.212.21.12/python/http/vaja2/

Taki programi ti pridobijo kodo spletne strani, potem je na programu, da poišče povezave in poizkuša še na njih, zelo zanimivo.
Vaja2 je še posebej zanimiva, saj zna simulirati pritisk get ali post v obrazcu, torej ti vaja vrne stran, kot bi se izpisala po pritisku na gumb Smile

Tvoj "primer" spada pod lažjega, samo ugotoviti moraš, kje se spletni strani spremenita, če je izpisan oblak ali sonček, ostalo je še bolj enostavno....
Tele vaje sem pisal zelo dolgo nazaj, in kličejo kar localhost, da sigurno stvar deluje,...... Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2017 8:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tamle piše "Pretežno sončno"

Kako pa naprej ?



Screenshot 2017-11-19 19.22.21.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  161.54 KB
 Pogledana:  10 krat

Screenshot 2017-11-19 19.22.21.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Naslednja
Stran 14 od 15

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group