www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PIR senzorji - popravilo
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2318
Aktiv.: 10.44
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 01, 2012 10:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker je tema ravno privrela na vrh sem malo pogledal če se je našel še kdo ki jo je prerisal in našel še en načrt TUKAJ. Prilagam še slike iz zgornje strani v kolikor zadeva "ugasne".

LP, Peter



composant.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  88.13 KB
 Pogledana:  2 krat

composant.jpg



composant2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  81.89 KB
 Pogledana:  2 krat

composant2.jpg



spot-IR2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  63.38 KB
 Pogledana:  19 krat

spot-IR2.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
spy
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Sep 2006 20:43
Prispevkov: 403
Aktiv.: 1.89
Kraj: Tržič

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 9:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

spy je napisal/a:

Postavil sem kar nekaj teh PIR senzorjev po hiši. Kar naenkrat mi eden ni hotel vklapljati. Vzrok: kondenzator 330nF/250VAC, ki zbija napetost iz 220V na 24V, bi moral imeti 330nF (kar tudi na njem tako piše), je pa imel le 54nF. Spet verjetno neki kitajski elementi.


Danes sem rešil še en kupljen PIR senzor, ki je nehal delati po 2 letih. Isti vzrok, kot že pri mnogih. Ampak ta je bil pa rekorder. Namesto 330nF, celih 13nF.



pir kondi.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.46 MB
 Pogledana:  0 krat

pir kondi.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejanl20
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 12 Dec 2012 9:18
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.07
Kraj: Železniki

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 12, 2013 8:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Zanima me, če ima slučajno kdo izkušnje s senzorji znamke Steinell. Večkrat problematični kondenzator 330nF sem že zamenjal vendar ne pomaga. S funkcijo dveh kratkih vklopov se luč prižge in sveti dokler ne ugasneš na stikalu. prek senzorja pa noče vklopiti. Ima mogoče kdo kakšno shemo....

LP!

_________________
LP
Dejan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 04 Dec 2008 21:15
Prispevkov: 242
Aktiv.: 1.30
Kraj: okolica Ptuja

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 28, 2013 7:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali je že kdo odpiral tak pir senzor? Elektronika je v kugli vendar mislim, da je zlepljena.


pir senzor.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  289.18 KB
 Pogledana:  6 krat

pir senzor.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andrej64
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2008 20:27
Prispevkov: 727
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana-Črnuče

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 28, 2013 9:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem ga pred časom odprl. Elektronika je res zalepljena v ohišje tako, da ti mislim da kaj drugega kot kakšna žaga ne preostane. Ko se prebiješ do elektronike pa je vse standardno in lahko popravljivo (vsaj takrat je bilo). Pri meni je bila sama elektronika izvedena v dveh delih - sendvič varinti. Na eni tiskanini je bil PIR in pripadajoče čipovje, ki v osnovi deluje na 24V (sicer je delovala tudi z 12V), na drugi pa napajalnik s "kondenzatorjem" in pa sam rele, ki ga krmili prva TIV s PIRom.

Montaža elektronike nazaj v razrezano ohišje (kroglo) je bolj odvisna kako si odprl le-tega. Confused

Jaz ti, zaradi dizajna ohišja, razdiranja nebi ravno priporočal, če misliš vse skupaj nazaj sestavljati. Če pa rabiš samo elektroniko potem pa kar.


Sicer pa kar se tiče kvalitete tega senzorja. Mislim, da je med najcenejšimi, ampak tudi med najbolj vzdržljivimi. Po in okoli hiše jim imam mislim da 5 že kar nekaj let in do sedaj še nobeden ni odpovedal. Sem pa že videl nekaj dosti dražjih senzorjev, ki take dobe kot tile niso dočakali.


Nazadnje urejal/a Andrej64 Sre Avg 28, 2013 9:53 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dejanl20
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 12 Dec 2012 9:18
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.07
Kraj: Železniki

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 28, 2013 9:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pomar je napisal/a:
Ali je že kdo odpiral tak pir senzor? Elektronika je v kugli vendar mislim, da je zlepljena.


Kladivo reši vse težave Wink
Si poskusil pri straneh, kjer je privijačeno na nosilec. Lahko je obroč z navojem na vsaki strani. možno bi pa bilo tudi da je zlepljen, če je nizkocenovna izvedba...

LP

_________________
LP
Dejan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 04 Dec 2008 21:15
Prispevkov: 242
Aktiv.: 1.30
Kraj: okolica Ptuja

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 29, 2013 7:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mi je uspelo odpret z nožem in kladivom. Res je elektronika v dveh delih. Kondenzator 390nF ima 300nF. Imam tri take senzorje in vsi trije so mi po treh letih začeli nagajat. Razmišljam o nakupu novih. Kateri bolj kvalitetni senzor bi mi priporočali?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andrej64
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2008 20:27
Prispevkov: 727
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana-Črnuče

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 29, 2013 7:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot sem že rekel si skoraj upam trditi, da ima velika večina takih in podobnih PIR senzorjev narejen napajalnik s kondenzatorjem. Na žalost je tudi pri dražjih in bolj "kvalitetnih" napajalnik izveden na enak način tako, da se tudi tam dogaja isto.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
kankan
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 16:30
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 11, 2017 4:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Ali bi mi kdo znal proti plačilu popraviti senzor gibanja pri svetilki steinel 867?

Lp A,
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 11, 2017 4:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno bi, le ko bi mi vedeli od kod si, bi se verjetno hitreje oglasil kdo v tvoji bližini... Wink
_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 12, 2017 6:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Popravil sem že veliko IR senzorjev. Senzorja znamke steinel nisem uspel popraviti niti enega, ko crkne je za v kanto. Z no-name znamkami je bilo največ uspeha, v večini primerov je kondenzator v napajalniku izgubil kapaciteto, ki je običajno 330nF ali 390nF.
_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group