www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vasco Digipass 810 bančni "kalkulator"
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nima
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Feb 2014 14:03
Prispevkov: 192
Aktiv.: 1.56
Kraj: Bakovnik

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 9:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za kaj se pa uporablja ta kalkulator? Surprised
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
l3banj12
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2014 23:25
Prispevkov: 167
Aktiv.: 1.46
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 10:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To nima veze s kalkulatorjem (Razen mogoče vizualno).

To je ubistvu generator enkratnih, časovno omejenih gesel, ki so sestavljene iz kombinacije številk. Enkratno geslo pa se uporablja za varen vstop v elektronsko bančništvo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 11:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na tem kalkulatorju nič kaj za sprogramirat v tej smeri, ker ni važno pri kateri banki je bil pobran. To delajo firme masovno po standardu, gor samo po naročilu popackajo logo banke za se lažje propagirat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 2:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporablja se tudi za MasterCard SecureCode oz. ekvivalente.

Ali obstaja programska različica (Windows) takega bralnika? Vem, da ni tako varno (PIN gre preko SW), ampak vseeno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robin
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Feb 2012 15:29
Prispevkov: 63
Aktiv.: 0.43
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 10, 2017 12:25 pm    Naslov sporočila:  Vasco Digipass 830 Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Tudi jaz imam napravo prenosni čitalec za visa elektron in sicer Vasco Digipass 830. Kot kaže bo tudi baterija kmalu zanič. Pa me zanima, če je kdo od vas v kratkem uspešno zamenjal baterijo, da je naprava tudi potem normalno delovala naprej?


Lep pozdrav,
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 10, 2017 7:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem jih pri mojem Vascotu zamenjal, pa sem ugotovil to, kar je napisal že boštjang

bostjang je napisal/a:
Pri mojem sem že menjal baterije. Kazalo je 15% in se je sesedel ob komunikaciji s kartico.
Z izvijačem sem odprl celotno ohišje. Med menjavo sem priključil zunanji napajalnik. Z novimi baterijami dela normalno. Ohišje sem nazaj zlepil z neostikom.
Problem je, da je po menjavi še vedno kazal 15%, zdaj pa je vrednost še manjša. Očitno si zapomni stanje, ali pa to sploh ni stanje in je samo notranji števec. Skrbi me, kaj bo, ko bo prišlo na 0%. Če bo nehalo delati, je to takorekoč goljufija.

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 10, 2017 9:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poročam, da 'kalkulator' še vedno (več kot dve leti po zamenjavi baterij) deluje brezhibno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robin
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Feb 2012 15:29
Prispevkov: 63
Aktiv.: 0.43
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 12, 2017 10:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa tistih 15% kapacitete baterije, o kateri si pisal ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2017 2:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za par % se je še zmanjšalo. Te dni pa ob vklopu sploh ne prikaže stanja. Glavno, da deluje.
Mislim, da se greš brez potrebe znanost. Če ne prej, ko je slab prikaz ali ne deluje več pravilno, zamenjaj bateriji in je.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2021 10:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Včeraj sem želel uporabiti moj kalkulator in ob vstavitvi kartice dobil "kartica ni uporabna". Potem se je pokazal osnovni meni ob pritisku tipke I ali P sem dobil "kartica ni veljavna". Enako dobim z drugo, prav tako veljavno kartico VISA. Kljub temu pa kalkulator deluje brezhibno z MasterCard-om. Napaka je ponovljiva.

Je že kdo imel podobno izkušnjo? Kaj naj bi bilo narobe?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2021 3:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najnovejše kartice imajo izgleda problem pri komunikaciji. Sem sam poskusil v Todosa dati tri različne. Kakšen krat za katero napiše, da ni uporabna ampak potem prime.

Me pa zanima kje vam dandanes to še pride prav, ker jaz založil sem se s temi Todosovimi čitalci ampak v praksi jih pa ne znam porabiti?

Niso nekaj zelo kvalitetni, ker kakšen zgubi dušo ampak baterije se pa da menjati neproblematično in v nedogled.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2021 4:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ampak kartica je do sedaj delovala normalno (ne ravno več deset uporab), od včeraj naprej pa v več poizkusih ne.

Ne gre za Todosa, temveč Vasco Digipass 810 iz naslova teme.

Potrebujem za prijavo v spletno banko (za upor. ime lahko vpišete karkoli in boste videli, kaj je potrebno še narediti). In za MasterCard Secure Code. Včeraj sem za to naletel na tale navodila.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2021 11:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko pa je star ta čitalec? Saj s kartico najbrž ni nič narobe, lahko se je čitalec obrabil. So vseeno spodaj kontakti in sa lahko kaj zmaha skozi leta vtikanja kartice. Meni se recimo čitalec ni želel več vklopit, ker se je zmahalo stikalce za vklop.

Lahko ti podarim Todosa, če ti bo pričel prav.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 26, 2021 8:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Star je nekje 10 let, ampak zakaj bi se obrabil zgolj za ene kartice? Čipa na obeh karticah izgledata identična. Čip kartice sem tudi očistil z alkoholom, pa ne pomaga.


Od kje si? Jaz sem pogosto tudi v LJ. Lahko na ZS.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2021 2:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadevo sem rešil. Vzrok so bile slabe baterije. Z zunanjim napajanjem je tudi prikaz veliko bolj kontrasten.

Kartica MasterCard je očitno bolj varčna kot VISA.

Rabljeni bateriji imata okrog 2,9V, pri obremenitvi z 1kOhm pade na 2,3V. Kolesarski računalnik na njih dela super.


Nazadnje urejal/a bostjang Sre Mar 03, 2021 5:53 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group