www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Hypercube

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 03, 2017 12:03 am    Naslov sporočila:  Hypercube Odgovori s citatom

Pred časom sem v okviru nekih akcij renoviranja 3D tiskalnikov predlagal "H" pogon z jermeni, t.im. CoreXY. Ideja ni padla na plodna tla. Verjetno zaradi nerazumevanja delovanja Smile

Kakorkoli, pogon "H" ima kar nekaj predosti, saj če je dobro narejen dela odlično. Podoben pogon imam na fotoploterju, ki ima ponovljivost pozicioniranja ranga mikrona. Tam so sicer zajle, ki prinesejo še dodatne prednosti. Jermeni imajo namreč težavo, da če bi kopiral pogon z "zajlami", se jermeni križajo, kar pa ni dobro. Potem sem pa pred krakim naletel na zanimivo izvedbo:
https://www.thingiverse.com/thing:1752766
https://www.thingiverse.com/thing:2254103

Okrog tega se je razvila kar velika skupina in stvar je zelo "živa":
https://www.facebook.com/groups/Hypercubeevolution/
(Tole je tudi prvi primer, kjer sem videl, da je na FB tudi kaj koristnega, žal pa FB ne ponuja neke urejenosti datotek in prispevkov).

Tu je avtor elegantno rešil problem križanja. K osnovnemu modelu sem dodal še ekstruder z direktnim pogonom (iz izkušenj s samogradnjo se bolje obnese kot bovden varianta). Dodal sem še močnejše gretje, kjer je grelec vzporedno z malo daljšo šobo, kar omogoča hitrejše ekstrudiranje. Pogon z jermeni naj bi bil tudi zelo hiter.

Čudno vreme za vikend je bilo ravno prav za ponovno osvežitev te stare ideje, tokrat za realizacijo v okviru SciDrom-a. Kosi so v glavnem 3D printani, konstrukcija pa je na osnovi ekstrudiranega aluminija.

Glede na to, da je bil za potrebe krožka doniran krmilnik smoothiboard, je škoda, da ga nebi izkoristili kot se spodobi.

LP
M.



scidromprinter1.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  142.62 KB
 Pogledana:  16 krat

scidromprinter1.JPG



scidromprinter1-e3d-titan-aero.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  112.14 KB
 Pogledana:  3 krat

scidromprinter1-e3d-titan-aero.JPG



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 03, 2017 5:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo, ja, pa še drago ne more biti.
Tudi meni ne sede bovden varianta, posebno, če plastika ni točno 1.75 ampak malo več.
Pri Trčku sem dobil nekaj refuze in nikakor, da bi tisk stekel tako kot bi moral, ker je malenkost debelejši filament.
Boš kaj datotek objavil za gornjega na sliki?
Poleg ostalega se mi dopade, da ima miza vodila na obeh straneh!

Ja smothiboard je tudi meni v oči padel, saj ga lahko porabiš tudi za CNC ali Laser, pa še open HDW in Software je, kaj pa, če bi dali tiskanine delat?

Si kaj gledal Piezzo senzor za niveliranje?

Tale FB profil je zanimiv, veliko slik in ostalega.....

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 03, 2017 7:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimiv tale pizzo senzor. Hvala za link.

Fajle bom seveda objavil.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 03, 2017 8:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, to sem našel na FB strani s tvojega linka.
Saj ne more biti neka kunšt.

Taki senzorji

so se uporabljali za indikacijo razbitja okna ipd. pri alarmnih centralah.
Filter z dvema ali več OPampi in izhod......

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2018 1:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole je primer meritve (ni moje) višine mize, ki omogoči kompenzacijo do te mere, da da se vedno vse prav prime.


bedlevel.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  40.84 KB
 Pogledana:  7 krat

bedlevel.JPG



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group