www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Baterija djw12-2.3(12v2,3AH) polnil za bateriji tip 18650

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.14
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2018 2:31 pm    Naslov sporočila:  Baterija djw12-2.3(12v2,3AH) polnil za bateriji tip 18650 Odgovori s citatom

Bi sedalo in kako predelat, dopolnit Baterijo djw12-2.3(12v2,3AH) da bi z njo polnil bateriji tip 18650 ? Imam baterije tip GTF Led flashlight expert 9900mAh TR 18650 Li-ion. Na boxu teh dveh baterij je ženski priključek 3,5x1,35mm na katerega bi priklopil povezovalni kabel med baterijo in naglavno lučko. Torej z 12v na 3,7v in bi imel kar dolgi svetilni čas te lučke.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ogblaz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Mar 2016 12:08
Prispevkov: 137
Aktiv.: 1.40

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2018 7:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar direktno ne bo šlo, rabil boš ustrezen step down regulator da bi dobil 4.1 oz 4.2 kot imajo te baterije voltažo ko so polne, ampak ne bo tako poceni ker bi rabil tokovno zmogljivega.

Prvo na tvojem mestu bi jaz zamenjal te "9900mah" jajca s dobrimi 18650 celicami dobre znamke kjer je realna kapaciteta le okoli 3000mah, ampak je realna ne kot pri tvojih kjer je vrjetno kakših 1000mah. Že tukaj boš vrjetno dobil 60% povečanje časa ko sveti in boš vrjetno zadovoljen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2018 11:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj bi zdaj rad?
- iz 12V baterije polnil baterijo 18650, oziroma 2 bateriji 18650?
- iz 12V baterije napajal LED lučko?

Karkoli od tega je preprosto, le točno napiši kaj sploh želiš.

Ukvarjam se z litijevimi celicami, z LED osvetlitvijo in LED napajanjem, z 12V akumulatorskimi sistemi, s solarnimi sistemi, s polnjenjem litijevih baterij iz 12V sistema, z napajanjem LED iz 12V sistema ali sistema litijevih baterij oziroma iz ene celice, pretvorba napetosti step-down, step-up, karkoli, ni da ni. Načrtujem in izdelam sisteme po naročilu, še posebej tisto kar ni na trgu.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.14
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2018 10:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ogblaz je napisal/a:
Kar direktno ne bo šlo, rabil boš ustrezen step down regulator da bi dobil 4.1 oz 4.2 kot imajo te baterije voltažo ko so polne, ampak ne bo tako poceni ker bi rabil tokovno zmogljivega.

Prvo na tvojem mestu bi jaz zamenjal te "9900mah" jajca s dobrimi 18650 celicami dobre znamke kjer je realna kapaciteta le okoli 3000mah, ampak je realna ne kot pri tvojih kjer je vrjetno kakših 1000mah. Že tukaj boš vrjetno dobil 60% povečanje časa ko sveti in boš vrjetno zadovoljen.


Se strinjam z odgovorom, samo vprašanje, lahko navedeš res kakšno odlično 18650 dobre znamke ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.14
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2018 10:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Kaj bi zdaj rad?
- iz 12V baterije polnil baterijo 18650, oziroma 2 bateriji 18650?
- iz 12V baterije napajal LED lučko?

Karkoli od tega je preprosto, le točno napiši kaj sploh želiš.

Ukvarjam se z litijevimi celicami, z LED osvetlitvijo in LED napajanjem, z 12V akumulatorskimi sistemi, s solarnimi sistemi, s polnjenjem litijevih baterij iz 12V sistema, z napajanjem LED iz 12V sistema ali sistema litijevih baterij oziroma iz ene celice, pretvorba napetosti step-down, step-up, karkoli, ni da ni. Načrtujem in izdelam sisteme po naročilu, še posebej tisto kar ni na trgu.


Najbolj bi mi ustrezalo napajanje iz 12v manjšega akumulatorja prek 1m dolgega kabla na lučko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ogblaz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Mar 2016 12:08
Prispevkov: 137
Aktiv.: 1.40

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2018 11:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pomlad je napisal/a:
ogblaz je napisal/a:
Kar direktno ne bo šlo, rabil boš ustrezen step down regulator da bi dobil 4.1 oz 4.2 kot imajo te baterije voltažo ko so polne, ampak ne bo tako poceni ker bi rabil tokovno zmogljivega.

Prvo na tvojem mestu bi jaz zamenjal te "9900mah" jajca s dobrimi 18650 celicami dobre znamke kjer je realna kapaciteta le okoli 3000mah, ampak je realna ne kot pri tvojih kjer je vrjetno kakših 1000mah. Že tukaj boš vrjetno dobil 60% povečanje časa ko sveti in boš vrjetno zadovoljen.


Se strinjam z odgovorom, samo vprašanje, lahko navedeš res kakšno odlično 18650 dobre znamke ?


Primer dobre baterije je
https://www.nkon.nl/rechargeable/18650-size/sanyo-18650ga-button-top.html če rabiš tokovno zmogljivo in je malo dražja ali pa staro preverjeno https://www.nkon.nl/rechargeable/18650-size/panasonic-ncr18650b-made-in-japan.html ali https://www.nkon.nl/rechargeable/18650-size/sony-us18650vtc6.html

Prebrskaj malo po strani, moraš pa vedeti ali imaš sedaj noter baterije z zaščito ali brez, da se ne morejo prenapolnit ali preveč izpraznit ter ali imaš button top ali flat top, to je pa na + polu imaš bunkico ali je ravno.

Je pa ta stran ugodna in ni strahu da nebi dobil Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tidra
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Maj 2008 20:36
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2018 7:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pomlad je napisal/a:


Najbolj bi mi ustrezalo napajanje iz 12v manjšega akumulatorja prek 1m dolgega kabla na lučko.


a sem jaz to prav razumel, da bi rad v letu 2018 v nahrbtniku nosil svinčen akumulator,...

če JA,...

iz katere kamene dobe si ti pobegnil,...

če NE,... se opravičujem ker nisem dobro razumel,...

ko sem jaz 2008 leta začel z izdelavo svojih LED lučk (pač takrat ni bilo kitajskih led lučk) za vožnjo ponoči po gozdu, sem se smejal modelom s takimi svinčenimi akumulatorji v nahrbtniku,... pa je takrat bila umetnost avtonomijo zagotovit za primerno teže,... da pa danes o tem razmišljaš,... uaaaauuuu,... je pa skrajno noro,...

dej nam zaupaj kako lučko imaš,...

tele 9900mAh 18650 pa kr v kanto za baterije zabriši, ker niso vredne,... da ne napišem kaj,...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 18, 2018 1:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kitajske 9900mAh 18650 so v resnici slabih 1000mAh, mogoče na začetku malo več, po nekaj mesecih in nekaj ciklih pa manj, po 2 letih komaj pol toliko kapacitete. Kar je napisano 4400mAh ali več, je nateg.

Pri nkon naročam dokaj pogosto, večje količine, vedno vzamem za povrh še kakšno celico ali več različnih celic za test. Zelo ugodno razmerje med ceno in kvaliteto sem nekoč dobil naročene 3500mAh celice, izmerjeno slabih 3000mAh, cena je bila ugodna precej pod 10eur/kos, se mi zdi da tam okoli 6eur, se ne spomnim točno. Po kar nekaj ciklih v baterijski svetilki in po več kot enem letu je kapaciteta še vedno tam nekje, padla je precej manj kot 100mAh, to je zelo dober rezultat.

Od vseh kitajskih celic z napisanimi visokimi kapacitetami je še vedno boljša vsaka izrabljena celica od prenosnega računalnika, večinoma imajo še vedno okoli 1500mAh. Če primerjaš s svincem, daš po dve celici skupaj, imaš 3000mAh, prazniš z lahkoto 1A in še nekaj več in bo kapaciteta še vedno precej držala. Če imaš svetilko za višjo napetost recimo za 2S ali 3S, je to že kar precej W kar bi moralo zadostovati.

Osebno precej kolesarim, pogosto imam nočne spuste iz Pokljuke v dolino v trdi temi, ker grem kolesarit zvečer ko se že rahlo mrači ali malce prej, da pridem na Rudno polje je lahko že skoraj tema ali je že tema... nazaj dol pa so hitrosti dokaj visoke in to pokrijem s solidno lučko in 18650 celicami. Lučka je kitajska, malce dodelana, cenovno tam nekje 15-20eur, napajanje naj bi bilo 2S, vendar deluje tudi na 1S z ene 20% nižjo močjo, tako da sem ostal kar na 1S. Imam vzporedno vezani 2 celici 18650, vgrajeni v nosilec sedeža, da mi ne jemlje prostora kje drugje, da ne štrli, da ne odpade stran, da se ne vidi. Polnim po potrebi, vsako 3. vožnjo, ker spust traja ene pol ure.

Ne samo da se profesionalno ukvarjam s temi zadevami, jih tudi resno uporabljam in lahko potrdim, da pozabite na svinec če gre za prenosne zadeve.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group