www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

metalizirane luknje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ATA
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jun 2004 13:40
Prispevkov: 135
Aktiv.: 0.61

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 11:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Grafit sprey je od kontakt kemy .Kupil sem ga v IC. Ta sprej naredi površine prevodne.Se nanese v zelo tanki plasti. Površino ploščice je treba obvezno očistiti in (paziti da ne poškodujemo grafitne plasti v luknjah),in sicer zaradi tega ker drugače med pl. in bakreno novo plastjo ostane malo grafita,ki se ne prepoji čisto vse z bakrom. Vez med luknjami in površino je pa v redu. Izvedbo gibanja tekočine sem povzel po original kadi za prof. namene.Ko sem še v zobozdravstvu pred leti bakril plastične odtise zob je imela posoda samo grelec in motorček za mešanje.PREVODNO PLAST SEM TAKRAT NAREDIL TAKO DA SEM ZELO FINO MLETO SREBRO NANESEL NA POVRŠINE KI SO SE POBAKRILE.Se mi dozdeva
da se bistvo v postopku bakrenja tekom let ni kaj dosti spremenilo ,razen sodobne tehnologije. Materiali za zobe so silikoni ki so tudi površinsko mastni in se dobi poseben sprey za razmastitev pred nanosom recimo srebrovega prahu ali zapolnjevanja z drugimi materiali brez mehurčkov.


Nazadnje urejal/a ATA Tor Feb 06, 2007 3:34 pm; skupaj popravljeno 5 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 11:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa zračni mehurčki ? Tako kot tule.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 11:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem naredil megnetni mešalnik, ker se dobi take fine podolgovate magnete, prevlečene s teflonom (narejene prav za mešanje). Pod posodo se postavi vrteč se magnet...
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ATA
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jun 2004 13:40
Prispevkov: 135
Aktiv.: 0.61

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 11:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pomik ploščice bom izvedel z koračnim motorčkom tako da bom lahko nastavil tudi hitrost.Drzalo plošče bo pa prevodno za el. tok na obeh straneh.Čas imam in se bom potrudil narediti aparaturo. Anode bodo na obeh straneh posode.Piroman lepo prosim če mi lahko poveš kje se dobi vrtljivi magnet in mešalka
ata


Nazadnje urejal/a ATA Tor Feb 06, 2007 3:01 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 11:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Domenius je napisal/a:
Tole se mi zdi zanimivo.

EDIT: Hm, izgleda da se je link pokvaril. Ko sem poslal post je še delal. Tukaj je kataloška številka: 54 78 58-07.
V bistvu so meni bolj zanimive kovice. Če je kdo zainteresiran za nabavo 1mm in 1,2mm (oz. takšne, da bo šla skozi žica od kakšnega manjšega elektrolita), si jih lahko razdeliva na pol.


Kje si našel kovice? Kataloška?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 1:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Domenius je napisal/a:
Tole se mi zdi zanimivo.

EDIT: Hm, izgleda da se je link pokvaril. Ko sem poslal post je še delal. Tukaj je kataloška številka: 54 78 58-07.
V bistvu so meni bolj zanimive kovice. Če je kdo zainteresiran za nabavo 1mm in 1,2mm (oz. takšne, da bo šla skozi žica od kakšnega manjšega elektrolita), si jih lahko razdeliva na pol.


Kje si našel kovice? Kataloška?

Čudno, slovenski Conrad ne najde kataloških številk. Evo tukaj so prepisane iz kataloga:
551678-07 - 0,6mm
551686-07 - 0,8mm
551694-07 - 1mm
551708-07 - 1,2mm
551716-07 - 1,5mm

So pa v kompletu po 1000 kosov, kar se mi za hobi zdi preveč, če hočeš imeti 3 različne premere. Zato sem vprašal, če bi si kdo razdelil z mano. Ponudba še vedno velja.

_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 3:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem že gledal tole. S čim bi jih pa človek zakoval? Tista 'mašina' ki je za to namenjena, stane celo premoženje...
Drugače sem pa tudi sam zainteresiran po tam nekje 100 kosov, več ne.

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75551.42

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 3:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 3:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

NeoTO je napisal/a:
S čim bi jih pa človek zakoval? Tista 'mašina' ki je za to namenjena, stane celo premoženje...

Jaz sem razmišljal, da bi jih zakoval s topo "ošiljeno" jekleno palčko - osovino.

_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 6:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Domenius je napisal/a:
[
Čudno, slovenski Conrad ne najde kataloških številk. Evo tukaj so prepisane iz kataloga:
551678-07 - 0,6mm
551686-07 - 0,8mm
551694-07 - 1mm
551708-07 - 1,2mm
551716-07 - 1,5mm

So pa v kompletu po 1000 kosov, kar se mi za hobi zdi preveč, če hočeš imeti 3 različne premere. Zato sem vprašal, če bi si kdo razdelil z mano. Ponudba še vedno velja.


Seveda jih najde, vendar le tiste s premerom 0,6 mm. Vpiši samo številke pred pomišljajem. Mislim pa da vseeno ne bo problem, bo Iztok zrihtal tudi ostale.

lp
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aldo25
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Nov 2003 14:57
Prispevkov: 20
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 7:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Orodje za te kovice ima spodaj iglo, ki ima enak premer kot notranji premer kovice. Igla je gibljiva. Zgoraj pa je igla razsirjena da naredi lep rob.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 7:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se bo kdo odločal o nabavi stiskalnice za te "nete" mora računat, da zraven še ne dobi ustreznih nastavkov, ki se morajo za vsako dimenzijo kupit posebej in stanejo po cca. 100€.

Izledajo pa takole:

Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor_k
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Jul 2004 11:44
Prispevkov: 992
Aktiv.: 4.47
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2007 1:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Domenius, kaj si že nabavljal kovice??
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2007 2:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, ker nisem dobil "so-kupcev". Sem pa še vedno za nakup 1mm-skih.
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
igor_k
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Jul 2004 11:44
Prispevkov: 992
Aktiv.: 4.47
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2007 3:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se prijavim, samo se ti ne zdi, da so 1mm malo predebele? Jaz bi vzel 0,6mm.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 6 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group