www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

I: stikalo za mixer Yamaha

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 9:19 pm    Naslov sporočila:  I: stikalo za mixer Yamaha Odgovori s citatom

Iščem, kje bi nabavil par stikal (Mute) za mixer Yamaha MG166C.

Stikalo je tipa push, mere 8x8mm, DPDT, razdalja med pini 100mils, med vrsticami 200mils. Višina komplet stikala (brez pinov) je 15.5 oz. 13.5mm. Os je kvadratna 3.2x3.2mm.

Rabim vsaj 6 kosov. Če ima kdo info, kje to dobit, se zahvaljujem za pomoč. Preiskal sem farnell, rs, mouser, tme, pa nisem našel.

Še slika za lažjo predstavo:



stikalo_yamaha.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  29.66 KB
 Pogledana:  1 krat

stikalo_yamaha.jpg



_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 11:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj takega?
Ali malenkost drugačnega?
Itd...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 12:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To so standardna stikala, najdeš jih tudi na ohišjih PC za prižgat in reset. No, na PC ohišjih so tipke, ampak oblika in velikost sta enaki. Pri teh stikalih oziroma tipkah je pomembno kje je skupni kontakt, večinoma je na sredini, obstajajo pa tudi verzije tipk pri katerih je COM pin ob strani, postavljena sta diagonalno.

Ko naročam pri kitajcih nikoli ne vem točno katero verzijo dobim, le redki imajo napisano oziroma imajo priloženo sliko ali PDF. Ker so poceni, večinoma naročam po vsaj 50 ali 100 kos, saj jih zelo pogosto uporabljam.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 12:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš jih tudi tukaj take(8.5x8.5) ali take(8x8).
Pri obojih imaš podane mere, nisem pa pogledal, če jih prodajajo tudi manj kot 100.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 1:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hvala vsem trem, sem naročil pri kitajcu na prvem linku.

Na ebayu nekak nisem našel, zgleda da nisem prav iskal.

Na BG se pa sploh spomnil nisem.

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 3:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na teh dveh linkih od Jaka, če dobro pogledaš, imajo ena stikala COM pin na sredini, ena pa ob strani Exclamation
_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 4:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, tiste ki sem naročil najprej, nimajo specificirano Neutral, zato sem naročil še one druge, ki imajo specificiran srednji pin kot COM.

Jih je pa 100 kosov v paketu, [slovenščina je zame švedska vas] da če bo kdo rabil, se lahko obrne name.

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 8:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi rabil tipke, ki imajo na sredini COM, stikal imam celo škatlo, naročil večkrat po 100. Tipke sem tudi naročil ene 3x, žal vedno "napačne", sem moral popravit tiskano vezje v nekaterih primerih. V nekaterih primerih sem odprl stikalo in vzel ven tisto kljukico, žal je tipka potem brez "klika". No ja, bo že nekako. Tiste "ta prave" tipke so v PC-jih v ohišjih, nekaj malega sem jih recikliral.
_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 10:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ce dobim taprave, ti jih lahko nekaj odstopim.
_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Jaz bi rabil tipke, ki imajo na sredini COM, .......
Take tipke ima IC, toda ne brez pokrovčka in ledice.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group