www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

A-meter na polnilcu akumulatorjev

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MK
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Okt 2009 0:42
Prispevkov: 76
Aktiv.: 0.43
Kraj: Okolica Sežane

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2018 6:47 pm    Naslov sporočila:  A-meter na polnilcu akumulatorjev Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Na polnilcu za akumulatorje Start 320 je odpovedal ampermeter. Vse ostalo deluje normalno. Ko sem odprl ohišje, sem videl da to ni običajen A-meter z dvemi kontakti, ta merilec sploh nima (električnega) kontakta z žico po kateri teče tok.
Glejte spodnje slike. Okoli A-metra je nevitih par ovojev žice.
Ali kdo ve kako se reče takšnemu A-metru?
Ker sedaj ne vem pod kaj naj iščem, takšnga instrumenta še nisem videl.

Lp
MK



Slika1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.86 MB
 Pogledana:  8 krat

Slika1.jpg



Slika2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.6 MB
 Pogledana:  8 krat

Slika2.jpg



Slika3.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.37 MB
 Pogledana:  10 krat

Slika3.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2018 7:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ha ha, samo da je poceni. To je komaj indikator, o instrumentu tukaj ne moremo govoriti, prikaz je zgolj približek. No, še vedno je neke vrste ampermeter v rangu indikatorja.

Takemu principu instrumenta bi rekli instrument z vrtljivim mehkim železom, nekaj v tem smislu. Navitje imaš, tok skozi navitje tudi teče, tako da imaš elektromagnet, ki premika neko železo, mogoče celo magnetek in vsaj približno pokaže tok. Večinoma imajo take sorte prikazovalniki izrazito nelinearno skalo. Natančnost prikaza je najboljša na širšem območju sredine, na začetku in na koncu so razdelki gosti, napaka je velika.

Verjetno boš težko dobil takle indikator, je čisto vseeno oziroma bolje, če uporabiš bolj klasičnega z vrtljivo tuljavico in shunt uporom. Prikaz bo linearen in če vzameš nekoliko večjo skalo se boš na prikazano lahko bolj zanesel, odčitavanje bo lažje, hiter pogled ne bo zavajajoč. Že pod 10eur se dobi čisto soliden ampermeter z že vgrajenim shunt-om.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MK
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Okt 2009 0:42
Prispevkov: 76
Aktiv.: 0.43
Kraj: Okolica Sežane

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 9:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To da bi zamenjal z običajnim A-metrom z lin. skalo sem tudi jaz že pomislil. Ampak do problema bo prišlo pri zaganjanju vozila. Ta polnilec se lahko uporabi tudi za zagon, in v tem primeru je A-meter preobremenjen, ker ga zabije do konca rdečega območja, vsaj tako mi je povedal lastnik, polnilec namreč ni moj.
Žica ki je navita okoli instrumenta (na sliki 2) je debela >3mm in je ne bi rad prekinjal.
Sklepam da ta A-meter ni brez razloga takšen kot je, mogoče je nelinearnost na koncu skale kaj povezana z preobremenitvami in če se le da bi rad dobil takega kot je nasliki.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joli
Član
Član



Pridružen-a: Sob 25 Feb 2017 22:55
Prispevkov: 50
Aktiv.: 0.58
Kraj: Šoštanj

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 10:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen

Če ne boš našel kje kaj takšnega in,če ti bo rabljen vendar delujoč prišel prav,mislim da bi se v naši del.našel kakšen. Vse ostalo na ZS.

L.P. JOLI
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbrane
Član
Član



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2007 15:02
Prispevkov: 580
Aktiv.: 2.84
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2018 4:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Snemi zunanjo tuljavo in odpri instrument. Verjetno se da kaj popraviti. Lahko je zaradi kakega tokovnega sunka šel vrtljivi del iz ležaja( kovinski listič). To je namreč instrument z vrtljivim železom ( izredno robustna zadeva), ki se pod vplivom toka, ki teče skozi zunanjo močno tuljavo ( ustvari magnetno polje) in proporcionalno zavrti za določen kot. Včasih se da popraviti posebo še glede na to da točnost ni prav zelo pomembna - indikator.

LP Brane

_________________
En poizkus je vreden več kot tisoč strokovnih mnenj
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2018 10:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pogosto se pri teh cenenih indikatorjih odlepi skala in se kazalec zatika v papir.
Drugače pa, razkopaj, preglej in se uči, boš vsaj videl kako deluje Wink

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lado
Član
Član



Pridružen-a: Pon 09 Feb 2004 13:22
Prispevkov: 987
Aktiv.: 4.44
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 16, 2018 10:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A takšen je dovolj močan


WP_20180216_001[1].jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.26 MB
 Pogledana:  0 krat

WP_20180216_001[1].jpg



WP_20180216_002[1].jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.26 MB
 Pogledana:  0 krat

WP_20180216_002[1].jpg



_________________
In brake we trust...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MK
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Okt 2009 0:42
Prispevkov: 76
Aktiv.: 0.43
Kraj: Okolica Sežane

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2018 11:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala vsem za pomoč,
problem rešen z zamenjavo instrumena. S nedelujočim pa se bom ukvarjal kasneje.

Lado
Ja, takšen bi bil verjetno dovolj močan


lp
MK
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group