www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nastavitve za MMS Telekom.

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
maj26
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Mar 2010 15:29
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.19
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2018 10:11 pm    Naslov sporočila:  Nastavitve za MMS Telekom. Odgovori s citatom

Se lahko sestavi ukazni niz za napravo, v katero bi vnesel nastavitve za MMS operaterja Telekom Slovenije. Format ukaznega niza je naveden spodaj, prav tako primer ukaznega niza za kitajskega operaterja.


MMS settings of different operators countries:
Format : simid#apn:page: ip: port: name: pwd: #


Example: (such as China mobile)
Simid#46000apn:cmnetpage:http://mmsc.monternet.comip:10.0.0.172port:80name:pwd:#

_________________
LP, maj26
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 17.05

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2018 9:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če prav razumem problem, ti lahko pomaga operater na tisti dežurni številki 041 700 700 ali nekaj podobnega.
Pošlje ti ustrezno datoteko z nastavitvami za tvoj telefon.

Meni recimo je tako uspelo. Z ročnim vstavljanjem številk in nastavitev, ki sem jih dobil na netu - mislim da tudi na telekomovi strani - mi ni šlo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sslavc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 05 Dec 2012 16:21
Prispevkov: 37
Aktiv.: 0.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2018 1:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz imam s tem težavo in sicer za Simobil oziroma A1. Ne potrebujem to za telefon, kjer ti operater res pošlje potrebno datoteko, marveč ta niz ali kodo potrebujem za alarmno napravo. Potrebno jo je ročno vnesti v nastavitve.
Niti ne vem, ali ta možnost pri slovenskih operaterjih sploh obstaja. Do sedaj mi še ni uspelo ugotoviti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maj26
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Mar 2010 15:29
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.19
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2018 3:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Točno tako, to se rabi za alarmno mini centralo, katera nima tipkovnice. V njo se ukazni niz pošlje preko SMS. Če bi uspelo za Telekom bi moralo it tudi za A1....
_________________
LP, maj26
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2018 4:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na tej strani so podatki za MMS in internet:
https://www.mobilna-telefonija.com/informator/285-nastavitve-gprs-in-mms.html
Simid#46000apn:mms.simobil.sicomnetpage:mmcComip:80.95.224.46port:9201name:simobilpwd:internet#

Preveri pri A1 ali je ime še vedno simobil.
Preveri tudi ali se comnetpage,port,name in pwd začne z veliko začetnico, malo čudno je da ni ločila med podatki in imenom spremenljivke.
Laho pa ime in password pustiš prazen ker za GPRS vem da ni bilo potrebno in je delalo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sslavc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 05 Dec 2012 16:21
Prispevkov: 37
Aktiv.: 0.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2018 11:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preizkusil sem tudi to.
Preko MMs-a bi mi moralo poslati fotografijo ali video. Toda, ne glede kaj vpišem mi vklopi mikrofon in slišim zvok.
Mogoče ta opcija pri naših ponudnikih ne funkcionira.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2018 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali lahko pripneš kak pdf tvoje naprave?
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sslavc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 05 Dec 2012 16:21
Prispevkov: 37
Aktiv.: 0.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2018 7:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda.


PIR Motion MMS Mini Alarm-A9MMS-User Manual.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  PIR Motion MMS Mini Alarm-A9MMS-User Manual.pdf
 Velikost datoteke:  258.48 KB
 Downloadano:  6 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2018 8:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V navodilih piše:
simid#apn:page: ip: port: name: pwd: #
Poskusi na ta način:
simid#29341 apn:mms.mobitel.si page:http://mms.mobitel.si/servlets/mms ip:213.229.249.40 port:8080 name:pwd:#
Menim da je med posameznimi elementi presledek (čeprav v navodilih ni dobro razvidno ali je pri vseh elementih ali samo pri določenih).

Menim da so podatki pravi za telekom (mobitel), samo se malo poigraj z presledki, mogoče presledka ni med številko in apn).

Vse nastavitve za mobitel najdeš v svojem telefonu v meniju mobilna omrežja.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sslavc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 05 Dec 2012 16:21
Prispevkov: 37
Aktiv.: 0.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2018 3:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vlado, hvala za posredovane podatke. Najprej moram posredovani niz pretvoriti na A1 ali HOT, ker nimam telekomove sim kartice.
Zanima pa me, kaj pomeni ta niz: "simid#29341", oziroma kje ste dobili to številko.
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1866
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2018 4:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Network code:

29340 Simobil - A1
29341 Mobitel - Telekom
29370 Vega


Se vidi, da imam to že dolgo spravljeno - od 2004 Whistle

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2018 4:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slavc,
simid#29341 je:
293 je mednarodna koda za mobitel omrežje (MCC), 41 (MNC) je št mobitelovega omrežja.
Kot sem povedal, te podatke najdeš če kartico daš v telefon in v nastavitvah poiščeš podatke za MMS.
Za A1 bo to 29340, malo se bo treba poigrati s presledki med podatki, ker je presledek verjetno ločilo med podatki.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 38 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group