www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Avtoradio Peugeot 407

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
poldim
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2011 11:34
Prispevkov: 104
Aktiv.: 0.65
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 4:31 pm    Naslov sporočila:  Avtoradio Peugeot 407 Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Moj prijatelj ima težave z Avtoradijem za Peogeot 407 SW. Avtoradio je multifunkcijska naprava, ki ima vgrajen trdi disk, preko katere se upravlja multimedio, navigacijo, klimatsko napravo in spremlja funkcije avtomobila. Ker avtoradio ne deluje ni mogoče upravljati klimatske naprave, navigacije, spremljati parametrov vožnje in seveda poslušati glasbe.

Poskusili smo že s popravilom pri različnih servisih, vendar nobenemu ni uspelo naprave popraviti.

Najlažje bi bilo seveda nabaviti nov identični avtoradio (letnik 2006!), ampak se zadeva zaustavi pri dobavi, še posebej pa pri ceni, o kateri ne bi niti želel govoriti.

Zanima me, ali ima že kdo kakšne izkušnje s popravilom in ali je kdo pripravljen napravo pogledati in popraviti.

Priložene so fotografije naprave.

Prosim za pomoč.



IMG_20180313_154848.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  225.65 KB
 Pogledana:  11 krat

IMG_20180313_154848.jpg



IMG_20180313_154909.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  185.35 KB
 Pogledana:  8 krat

IMG_20180313_154909.jpg



IMG_20180313_154928.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  198.73 KB
 Pogledana:  6 krat

IMG_20180313_154928.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Igor01
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2004 12:09
Prispevkov: 581
Aktiv.: 2.62
Kraj: KK

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 6:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Letnik 2006 - poišči na eBayu ali Bolhi.
Na Citroenar forumu imaš uporabnika, ki ti bo uredil vse prilagoditve ...
Saj nisi imel namena novega kupiti, ali pač ?

LP
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Profesor Einstein
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Sep 2006 0:13
Prispevkov: 1423
Aktiv.: 6.67
Kraj: Rogaška Sl.

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 6:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav

V koliko se okvara pojavila sama od sebe je lahko težava v slabem spoju zaradi uporabe kemijsko nestabilne RoHs spajke, ki jo predpisuje RoHS - European Commission.

Okvare nastajajo po 8 letih same od sebe na vseh napravah komercialne rabe.

Popravljal sem le prikazovalnik avtoradia in modul za prostoročno telefoniranje na hondi accord.

----

Na spletu poiskati, če že kdo analiziral ta tip avtoradia in po navodilih obnoviti spoje.

lp.

_________________
--
"Če bi volitve kaj pomagale, bi jih prepovedali." (Mark Twain)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
poldim
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2011 11:34
Prispevkov: 104
Aktiv.: 0.65
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 7:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Igor01 je napisal/a:
Letnik 2006 - poišči na eBayu ali Bolhi.
Na Citroenar forumu imaš uporabnika, ki ti bo uredil vse prilagoditve ...
Saj nisi imel namena novega kupiti, ali pač ?

LP


Novi stane celo premoženje, skoraj več kot je vreden Avto.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poldim
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2011 11:34
Prispevkov: 104
Aktiv.: 0.65
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 7:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Profesor Einstein je napisal/a:
Pozdrav

V koliko se okvara pojavila sama od sebe je lahko težava v slabem spoju zaradi uporabe kemijsko nestabilne RoHs spajke, ki jo predpisuje RoHS - European Commission.

Okvare nastajajo po 8 letih same od sebe na vseh napravah komercialne rabe.

Popravljal sem le prikazovalnik avtoradia in modul za prostoročno telefoniranje na hondi accord.

----

Na spletu poiskati, če že kdo analiziral ta tip avtoradia in po navodilih obnoviti spoje.

lp.


Uvodoma sem že povedal, da je bil avtoradio že na več servisih, tudi sam sem ga imel že na mizi in kontroliral spoje, vendar nič nismo našli. Iščem nekoga, ki bi imel več izkušenj in bi bil pripravljen vložiti nekaj časa in svojih živcev.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 7:50 pm    Naslov sporočila:  Avtoradio Peugeot 407 Odgovori s citatom

poldim je napisal/a:
Moj prijatelj ima težave z Avtoradijem za Peogeot 407 SW. ... Ker avtoradio ne deluje ...

Zanima me, ali ima že kdo kakšne izkušnje s popravilom in ali je kdo pripravljen napravo pogledati in popraviti.


Mogoče vseeno ne bi bilo slabo, če bi malo več povedal o tem, kaj je pravzaprav z napravo narobe?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
poldim
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2011 11:34
Prispevkov: 104
Aktiv.: 0.65
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 8:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Težko napišem kaj je narobe. Nič ne deluje, razen osvetlitve zaslona.

Prej sem zapisal, da je letnik 2006, vendar sem podal napačno informacijo. Je namreč letnik 2008.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 8:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

poldim je napisal/a:
Težko napišem kaj je narobe. Nič ne deluje, razen osvetlitve zaslona.

Zaslon je pa kje? Verjetno nekje ločeno, priključen (vsaj kolikor je iz priključnih kablov videti) preko CAN vodila. Če predpostaviš, da je vsa ostala instalacija OK in gre dejansko za težavo s samo enoto Think , bo verjetno potrebno najprej iskanje kake dokumentacije. Če se na vodilu kaj dogaja, bi bilo verjetno najprej za pogledat (najmanj časa bo vzelo), potem pa iskat dalje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 9:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, teli MagnetiMarelli RT3 aparati se nahajajo tudi v Citroenih in še v nekaterih italijanskih avtomobilih.
Jaz bi šel malo po avtoodpadih pogledat oz. tja kjer se ukvarjajo z reciklažo avtomobilov.
V Grosuplju je Kastelic,pokliči jih in povprašaj.

Aha še to, pa je nehal delati kar tako, sam od sebe ali se je kdo igral z nadgradnjo firmwarea ipd.?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poldim
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2011 11:34
Prispevkov: 104
Aktiv.: 0.65
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 9:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker avtoradio ni moj, ne vem natančno. Kolega pravi, da je v začetku včasih prekinil in spet začel delovati. Nihče ga ni nadgrajeval.

Takšen model smo že iskali na vseh možnih mestih, vendar brez uspeha. Ker je naprava podatkovno povezana z avtomobilskim računalnikom, noben drug model ne pride v poštev. Tudi če bi imeli originalnega, bi ga bilo potrebno prijaviti v avtomobilski računalnik.

Zadeva ni tako preprosta. Na internetu je podobnih modelov veliko, vendar niso kompatibilni. Ta ˝mašina˝ je v bistvu multimedijski računalnik s trdim diskom itd.

Bom poprosil lastnika radija, da se vključi v debato.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

O teh in podobnih radijih je nekaj napisanega tukaj in tukaj,
servis je pa tukaj.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group