www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

I: 12dc - 12v ac razsmernik
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jptice
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 18 Maj 2018 19:57
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.07
Kraj: Lesce

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 8:09 pm    Naslov sporočila:  I: 12dc - 12v ac razsmernik Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Torej imam zelo ( vsaj za vecino elektricarjev ) nepogosto ali celo neuresnicljivo željo.

Potrebujem razsmernik ( oz. ne poznam pravilnega izraza ) iz 12V dc v 12V ac.

Imam pumpo za bazen ki je v osnovi 12V ac ( 50 Hz, 8A ), v bistvu 220 ac z razsmernikom v 12V ac. Ker nisem vedel da je motor 12V ac, je bila ideja jo priklopit direktno na akum.
Druge pumpe ( je kar nekaj 12v dc pump na netu, vendar nobena ne sluzi namenu ki ga jaz potrebujem - bazen ) ne zelim, prav tako ne zelim priklopit zadeve na 220.

Sedaj ze nekaj casa iscem razsmernik iz 12V dc, pa kot bo tudi vam hitro jasno neuspesno. Ali mi lahko tukaj kdo pomaga, bi ga kdo izdelal, je to drago? Mogoce komu v interes da se kaj drugačnega loti, ipd .. kakršnakoli pomoc bo dobrodosla. Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lažje bo zbirat ideje, če pripneš kakšno sliko dotične pumpe in usmernika, ali pa vsaj oznako.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3462
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 10:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rabiš samo trafo primerne moči.
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jptice
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 18 Maj 2018 19:57
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.07
Kraj: Lesce

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 10:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pumpa je Intex krystal clear 638G.
Na pumpi pise 12V AC, 50 Hz 8A

Na adapterju pise samo:
Primary 230-240V, 50 Hz
Sec 12V 8A 95VA
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ro-bi je napisal/a:
rabiš samo trafo primerne moči.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jptice
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 18 Maj 2018 19:57
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.07
Kraj: Lesce

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 10:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok. To pa bi dobil kje? Kupit se vrjetno ne da na netu .. se da to nardit, kje, kdo? Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 10:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Klik

Tole je bil prvi zadetek, dalje pa še miljavžent.

Za nasvet vprašaj tega gospoda! Po njegovem je sicer iz Oberkreina, a se mi zdi, da je to blizu tebe.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 10:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jptice je napisal/a:
Ok. To pa bi dobil kje? Kupit se vrjetno ne da na netu .. se da to nardit, kje, kdo? Smile

Najami elektrikarja kajti sam nisi zrel kaj takega priklopiti !!!
Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 11:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako kot je napisal BraneZ, pridi do mene na Bled - Veldes https://sl.wikipedia.org/wiki/Bled
S seboj prinesi pumpo, da jo sprobava na primernem transformatorju.

Kontakt najdeš v mojem podpisu oziroma na moji spletni strani.

Ko nekoliko bolj natančno prebiram tvoje želje, se mi zdi, da transformator iz 230V na 12V že imaš, po tvojem je to
Citiram:
v bistvu 220 ac z razsmernikom v 12V ac


Razsmernik je takrat, ko enosmerno napetost pretvarjaš v izmenično. Če že imaš izmenično napetost (vtičnica 230V) ne potrebuješ razsmernika, le transformator za znižanje napetosti.

Če je tvoja želja napajati črpalko iz akumulatorja 12V, potem imaš 12V DC, kar pomeni, da potrebuješ razsmernik, lahko kar takega iz 12V DC na 230V AC na katerega priključiš transformator.

Če bi želel 12V DC direktno spremeniti v 12V AC, bo treba narediti poseben razsmernik po naročilu, saj jih na trgu ni.

Kakorkoli, lahko se razpišeš na forumu, lahko prideš do mene in rešiva zadevo Wink
Na koncu, da se tale tema zaključi, bova napisala rešitev in rezultat.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jptice
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 18 Maj 2018 19:57
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.07
Kraj: Lesce

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 11:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:


Če bi želel 12V DC direktno spremeniti v 12V AC, bo treba narediti poseben razsmernik po naročilu, saj jih na trgu ni.

Kakorkoli, lahko se razpišeš na forumu, lahko prideš do mene in rešiva zadevo Wink
Na koncu, da se tale tema zaključi, bova napisala rešitev in rezultat.


To bi jaz rad ja Smile tudi to sem vedel da bo tezko dobit, oz. sploh ni za dobit, zato sem ze v startu napisal, da bi cim bolj omejil svoje iskanje. Hvala za pomoc. Te kontaktiram, saj sva konec koncev le 45 min narazen v casu guzve Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stursc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Jun 2004 14:29
Prispevkov: 323
Aktiv.: 1.45

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 19, 2018 8:02 am    Naslov sporočila:  Re: I: 12dc - 12v ac razsmernik Odgovori s citatom

Jptice je napisal/a:


Potrebujem razsmernik ( oz. ne poznam pravilnega izraza ) iz 12V dc v 12V ac.

............., prav tako ne zelim priklopit zadeve na 220.



Torej, potrebuje ločilni trafo 12V > 12V /100W in na vhodu primeren driver 50Hz !

LP, stursc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 19, 2018 8:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, le 45 minut sva narazen v času že vsakdanjih prometnih zamaškov (sicer 10-15 minut), v tem času bi verjetno uspel tudi peš.

Glede transformatorja ne bo ravno tako preprosto, da bi bil dober 12V/12V, tudi če bi transformiral 50:50 % kvadratno napetost. Na 12V DC strani bi moral imeti 10V ali celo 9V navitje in poganjati z manj kot 50% PWM za vsako polperiodo, da nastane kvazi sinus... in da ne bi uporabil H bridge driverja, bi rabil na primarni strani dvojno navitje, da bi šlo s klasičnim driverjem, bolj preprosto in manj izgub.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 19, 2018 2:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisi ti to preveč (blago rečeno) zakompliciral?
Človek rabi 12Vac/8A za črpalko, kar dobi iz pripadajočega transformatorja.
Očitno pač ne ve kaj je razsmernik, transformator, adapter.

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 19, 2018 11:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Laura ne bit preveč pametna, če bi prebrala vse napisano, bi vedela kaj človek rabi.

Da bo bolj jasno, transformator ne koristi nič, ker je vir električne energije 12V solarni sistem, na lokaciji ni električnega priključka.

Črpalka ima preprost sinhronski motorček, na enak način kot imajo danes pralni stroji črpalko za izmet vode. Rotor je permanentni magnet in je v vodi.

Problem sva rešila tako, da zadeva ostane tako kot lansko leto, uporabljala se bo 45W 230V črpalka na 12/230V razsmernik. Edina razlika je, da bo po novem razsmernik 200W namesto 600W, ker ima le 170mA lastne porabe, močnejši skoraj 0,5A.

12V črpalka pobere 8A, je močnejša in ima seveda večji pretok. Ker je vse skupaj napajano na solarni sistem, je bila prioriteta na manjši porabi.

Če bi želel 12V AC črpalko poganjati na 12V DC, bi v tem primeru šlo s H bridge driverjem in ni potrebe za nobenim transformatorjem.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2018 8:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Število oseb s priimkom LAURA: 41
Med vsemi priimki je priimek LAURA po pogostnosti uvrščen na 8619. mesto.

Število oseb s priimkom JAN: 476
Med vsemi priimki je priimek JAN po pogostnosti uvrščen na 652. mesto.

Manj je Laur, kot Janov, vendar oba imata priimek, ki je hkrati lahko tudi ime. Ne sklepaj prehitro, da je nick avtomatsko ime in s tem spol.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group