www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

hypercut cnc stroj

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mvidnjevi
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2018 18:24
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.07
Kraj: Paunovici

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2018 2:42 am    Naslov sporočila:  hypercut cnc stroj Odgovori s citatom

Zdravo, imam tezavo s svojim hobi cnc strojem in sicer mi nagaja povezava med strojem in racunalnikom. Zacnem po programu delat in mi se cez nekaj casa ustavi ( vsakic drugace ni narobe sprogramirano, ker [slovenščina je zame španska vas] ta izdelek ze naredil). Ko usb kabel odklopim in nazaj vklopim lahko nadaljujem z delom. Ve mogoce kdo kaj bi lahko bil problem?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polkic
Član
Član



Pridružen-a: Pon 04 Dec 2017 20:27
Prispevkov: 68
Aktiv.: 0.88

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2018 6:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen.

Podoben problem sem že videl ravno na omenjeni napravi in sicer tako, da je med testiranjem (nov stroj) padla komunikacija. Nato smo preverjali konektorje, spoje,... na koncu mu je pomagal samo restart PCja. Od takrat naprej nevem, če se je napaka ponavljala ali ne...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 610
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2018 7:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vprašaj v podjetje?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1271
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2018 8:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Krive so motnje.
Ugotoviti moraš od kje izvirajo in jih nato zmanjšat.
Lahko pomaga menjava USB kabla. Ta mora bit "double shielded" in čim krajši.

Koliko je dolg kabel? Kakšen imaš spindel motor? Kaj vse se še vklopi razen rezkarja?
Za test rezkaj po zraku (Z os dvigni nad obdelovanec) z izklopljenim spindlom.
Prav tako izklopi vse, razen nujno potrebnega.
Potem postopno vklapljaj in bodi pozoren kdaj povezava pade.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mvidnjevi
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2018 18:24
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.07
Kraj: Paunovici

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2018 2:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz podjetja se ni odgovora.
Kabla je nekje pol metra. Spindel je pa 0,4kw.
Kaj pa da je krmilnik vnicen? Ker je stroj ze precej star. Letnik okoli 2010.
Na motjne [slovenščina je zame španska vas] tudi sam pomislil in mi pravijo lokalni eletrik da ga ovij v alu folijo.
Hvala za odgovore bom stestiral v prazno pa povem kaj se dogaja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1271
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2018 3:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vseeno probaj z drugim, čim krajšim, usb kablom.
Do 1,2m še gre, samo mora bit kabel boljše - dobre kvalitete.
Če stroj dela vsaj par minut, potem ni okvare, so samo motnje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Eisenhorn
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Dec 2009 11:50
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.15
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2018 3:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa tole?

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mvidnjevi
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2018 18:24
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.07
Kraj: Paunovici

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2018 1:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In tako. Sem testiral kako ste mi predlagali. Najprej ni delalo. Ko [slovenščina je zame španska vas] pa racunalnik vnovic zagnal je zacelo delat. Jutri bom se probal izdelek naredit. Je mozno pridobit link od tega kabla? Bi mi blo lazje razlozit kaj rabim. Hm zanimiva aplikacija! Bi jo treba sprobat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maki
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Jan 2008 8:02
Prispevkov: 307
Aktiv.: 1.56
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2018 10:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

da ne odpiram nove teme in ker se deloma tiče tega stroja, me zanima s kakšnim mazivom-sredstvom mažete prizmatična vodila in kroglična vretena? (vgrajeni so mazalni nastavki)
lp B.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Okt 2003 14:00
Prispevkov: 270
Aktiv.: 1.22
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2018 3:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To kaj se opisuje zgoraj je cisti problem USB povezave in posledicno slabega kabla... Poglej si ta video: (so tudi slovenci in vedo kaj delajo)

https://youtu.be/NUu9xwDfJ9k
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2018 4:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Avtor tega videa je nekoč bil tudi na tem forumu. Tukaj so njegovi prispevki (na žalost na njegovo zahtevo izbrisani).
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mvidnjevi
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2018 18:24
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.07
Kraj: Paunovici

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2018 7:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam mazivo v spreju in na tak nacin mazem. Kabel si moram nekje na internetu poiskat, ker pri lokalnem prodajalcu ga nima. Mozno tudi da je ze star pa zaradi tega [slovenščina je zame španska vas] nedela. Prej je pa normalno delalo tudi po 8ur.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mvidnjevi
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2018 18:24
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.07
Kraj: Paunovici

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 10:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Težavo sem odpravil z novim kablom. Je dvojno zaščiten in dolžine 1.8m dolžina ni ovira saj do te mere Smile
Hvala za pomoč sem pa malo pozen z odgovorom se opravičujem Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group