www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vsebina diska

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 11:03 am    Naslov sporočila:  Vsebina diska Odgovori s citatom

Podatki, datoteke na disku, so organizirane v obliki drevesa:
Imaš osnovno vejo, root, ki vsebuje druge veje, folders ali mape, in le te naprej vsebujejo malo mešano liste (datoteke) pa tudi druge veje (folders, mape)
Jaz bi rad imel eno okno, kjer bi bila vidno kompletno drevo z vsemi vejami, (brez datotek, listov) podobno kot nekateri rišejo družinsko drevo. Verjetno obstaja orodje v ta namen. Ali kdo ve kako bi prišel do take sheme?

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mkezmah
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Jan 2009 16:30
Prispevkov: 220
Aktiv.: 1.19
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 11:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Free commander.

LP
Marko
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 11:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In kako zahtevam od FreeCommanderja drevesno strukturo?
_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 1:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V nastavitvah je verjetno možnost nastavitve pogleda - podobno kot v totalcommander.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stursc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Jun 2004 14:29
Prispevkov: 323
Aktiv.: 1.45

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 3:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
In kako zahtevam od FreeCommanderja drevesno strukturo?


Prikaz > Drevo (CTRL + F8)

LP, stursc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 4:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koda:
dir /s/b/o:n/A:D > veje.txt


Think ... odvisno zakaj rabiš ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 5:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eh, zakaj rabim?! Imam tako kakofonijo na disku, hočem narediti red, formiram mape, kopiram, brišem, v glavnem pa iščem, kje so moji programi. Mape z enakimi imeni imam malo tu, malo tam. Saj vem, sam sem nasr.. situacijo.
Spomnem se mojega bivšega direktorja in prijatelja, ki je večkrat rekel: "Seri ga toliko, da boš čez kup videl!" No jaz ne vidim več čez kup.

Če ne bo šlo drugače, si bom drevo narisal na papirju s svinčnikom...

Lep pozdrav vsem elektronikom dobre volje!

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 5:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Opla, frenki, to pa mislim je korak v to smer, če ne celo cela pot.
Hvala, zdaj moram samo ne pozabit
Hvala

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group