www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

C# "screen saver"

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
shredder
Član
Član



Pridružen-a: Pet 16 Mar 2018 22:14
Prispevkov: 35
Aktiv.: 0.48

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 28, 2018 1:50 pm    Naslov sporočila:  C# "screen saver" Odgovori s citatom

Pozdrav, zadatak mi je napraviti jednu konzolnu aplikaciju, te je sama aplikacija vec skoro pa gotova, no muci me jedan detalj.

Ukoliko je racunalo neaktivno, odn nitko nista ne radi na njemu, trebale bi se poceti priakzivati slike i izmjenjivati se (znaci jedna po jedna bi se trebala prikazivati) koje bi se ucitavale iz foldera, znaci ko neki screen saver, to bi trebalo otprilike ovako izgledati, npr. ako je racunalo neaktivno 15 minuta, pokrenula bi se prva slika i to preko cijelog zaslona, nakon 10 sec bi se zamijenila sa drugom i tako dalje, i kada bi se izmijenile sve slike koje su u mapi, pocele bi odmah ispocetka ukoliko je i dalje racunalo neaktivno odn nitko nije dirao miš, a ako netko dirne miš, da se prebaci na samu aplikaciju. Naravno, ukoliko bi rucno netko dodao neke slike u tu mapu, da bi se automatomatski same dodale u taj "screen saver".



Ima netko kakvu ideju? barem youtube link? ja osobno nista takvoga nisam pronasao.

unaprijed zahvaljujem na odgovorima
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blay44
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Dec 2010 18:17
Prispevkov: 603
Aktiv.: 3.73

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 29, 2018 1:08 pm    Naslov sporočila: icon_impressed  Odgovori s citatom

To bi mogoče zanimalo še kakšnega.
Zdej hrvaško-srbsko ali srbsko-hrvaško razumem čisto malo. Tolk iz morja. Upam, da sem pravilno razumel.

Jaz sem delal v VB.netu na win7 malo aplikacijo, ki je krmilila lučke Laughing .

Končnico tvojega programa TvojProgram.exe spremeniš v TvojProgram.scr in TvojProgram.scr prilepiš v mapo windows/winsxs.
Na desktopu z desno tipko miške izbereš "prilagodi" in nato ohranjevalnik na katerem izbereš tvoj program.
Bojda pa to lahko konfiguriraš z namestitvenem programom. Jaz sem to naredil ročno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 29, 2018 1:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj takšen screensaver za prikaz slik verjetno že obstaja?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.94
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 29, 2018 2:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A ni več v samem Win privzeto nameščen ohranjevalnik zaslona, ki prikazuje slike iz uporabnikove mape "Slike" ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2018 8:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolikor sem razumel, on potrebuje nek dodaten feature k njegovi aplikaciji.

Tukaj je nekaj na temo izrisa slik v konzoli:

[url]
https://stackoverflow.com/questions/33538527/display-a-image-in-a-console-application
[/url]

Za časovne zadeve uporabi timediff. Za prekinitev delovanja pa mouse event ali keyboard event. Skratka, vsak key event ali mouse event ti resetirata timediff, ko pa ta preseže željeno vrednost (15min), pa požene metodo za izris slik. Tudi tukaj lahko uporabiš timediff da po nekaj sekundah zamenjaš sliko. Uporabi foreach zanko. Tako boš lahko dostopal do vsake datoteke v direktoriju.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group