www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Orodja za uglaševanje trimerjev

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.45
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 09, 2018 3:29 am    Naslov sporočila:  Orodja za uglaševanje trimerjev Odgovori s citatom

Ve kdo, kje se za nek normalen denar dobi plastična orodja (izvijače) za uglaševanje oz. vrtenje trimerjev?

Trenutno uporabljam doma narejena iz trde plastike, vendar ni to to, saj sem že dva polomil, ko sem poskušal vrteti malo bolj zalita jedra tuljav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 35.03
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 09, 2018 8:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz uporabljam to.


Tuning_aid.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  83 KB
 Pogledana:  8 krat

Tuning_aid.jpg



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.01
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 09, 2018 8:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Išči tuning and trimming tools.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 35.03
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 09, 2018 8:48 am    Naslov sporočila:  Re: Orodja za uglaševanje trimerjev Odgovori s citatom

mitchW je napisal/a:
... sem že dva polomil, ko sem poskušal vrteti malo bolj zalita jedra tuljav.
Tudi tiste z moje povezave boš tako polomil.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.45
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 12, 2018 4:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala! To bo to. Sem že naročil. Sem sicer našel tudi nekaj drugih (eBay), vendar so bili iz ZDA za 10 dolarjev plus 20 dolarjev za poštnino.


Jap, vseeno raje vidim, da poči orodje, kot jedro tuljave Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.45
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2018 11:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem zadevo prejel. Nisem najbolj navdušen, saj gre za navadne izvijače, le material je keramika. Za uglaševanje trimerjev bo šlo, ampak za vrtenje jeder tuljav... se pa ne bi upal uporabiti. Na koncu namreč ni raven ampak pod kotom, kot konica izvijača. Oz. z drugimi besedami, ni oblike črke U ampak V. Po izkušnjah to pomeni počena jedra tuljav.

Tale komplet bi mi bolj ustrezal.

Kdo ve, če bi se ga dalo dobiti kje iz EU? Saj cena je ugodna, ampak kaj ko potem poštnina ne bi bila 20 EUR za cca. 50 gramski paket?!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.73
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2018 11:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, to boš pa že nekje dobil. Saj Velleman je ,mislim da, belgijska firma.

V SLO imajo precej od vellemana v IC elektroniki

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pinkobalinko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Feb 2017 0:07
Prispevkov: 95
Aktiv.: 1.10

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 02, 2018 9:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ivan2
Član
Član



Pridružen-a: Ned 06 Jan 2013 21:40
Prispevkov: 89
Aktiv.: 0.65
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 02, 2018 10:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Tale komplet bi mi bolj ustrezal.
To zadevo sem nabavil pred leti (če se ne motim pri Conradu). Moraš vedeti - plastika kot plastika. Če nisi zelo pazljiv katero konico za kaj uporabljaš, bo kmalu vse polomljeno.
Tudi sem se vprašal, zakaj so konice takšne kot so (po nekih čudnih standardih, ki enostavno niso ustrezali utorom na standardnih elementih, ki sem jih želel uglaševati). Na koncu sem si najbolj pomagal s pripomočki, ki sem si jih naredil sam... L.P. Ivan

_________________
Na koncu se vse uredi (če se ne, pomeni, da še ni konec).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.45
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2018 3:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala.

Pred leti mi je znanec (stari maček, ki je pred 30+ leti delal v RTV servisu) rekel, da jih je večino sam naredil iz medenine... Je pa res, da je bilo takrat to orodje dnevno v uporabi in plastični najverjetneje ne bi dolgo zdržali.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 38 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group