www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

vprašanje-varilni aparat transformator

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
joe di maggio
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Avg 2007 1:03
Prispevkov: 160
Aktiv.: 0.79
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 14, 2018 6:22 pm    Naslov sporočila:  vprašanje-varilni aparat transformator Odgovori s citatom

vprašanje je mogoče malo čudno ampak vseeno
Previl sem transformator varilnega aparata co2 in sicer sekundarno navitje zadeva sedaj deluje ampak me zanima če bi bilo kaj narobe če bi nazaj povaril svoj trafo(tiste plehke okoli trafota) z tem istim varilcem oz.trafotom ali raje nesem drugam Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 15, 2018 7:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj bi pa hotel jedro povariti?
_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
joe di maggio
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Avg 2007 1:03
Prispevkov: 160
Aktiv.: 0.79
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 15, 2018 8:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ker je bilo tudi prej povarjeno in sem moral s fleksarico razrezat da sem dobil navitje ven in lepo navil , sem pa že zrihtal pri znancu sva povarila nazaj , deluje odlično prej je bilo aluminijasto navitje in se je skurilo zdaj sem dal pa baker
Surprised
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 17, 2018 9:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaz tega vsekakor ne bi naredil

Jedro je bilo povarjeno zaradi boljšega sklepnega faktorja jedra. Lamele so bile sveže
brez zaščitnih premazov verjetno so bile povarjene lasersko in v zaščitni atmosferi .

Lasersko zato ker variš pulzno zato da ne pregrevaš sklopa in ga segreješ zelo lokalno , variš pa v tem primeru z precej močnimi ampak zelo kratkimi impulzi.

trafo pločevina je tudi precej posebna - ne vem kako se vari ; samo je metalurško precej drugačna od normalne pločevine prav zaradi elektromagnetnih lastnosti

Velika verjetnost je da bi ti sklad lamel nabreknil če bi varil predolgo .

če bi varil samega sebe med delovanjem , bi se ti verjetno spremenil fluks in bi se zaradi pregrevanja zmanjšal in posledično moč na sekundarju.

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joe di maggio
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Avg 2007 1:03
Prispevkov: 160
Aktiv.: 0.79
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 17, 2018 10:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No ja, jaz se glih ne spoznam toliko na elektriko sem bolj avtomehaniške sorte Very Happy
Varil sem točkovno da se nebi preveč segrelo, varilo se je zelo lepo po moje je bil pleh navaden, ker je varilni aparat bolj nizkocenovnega razreda aluminijasto navitje sem zamenjal z bakrenim za cca. 20% tanjšo zico. zaenkrat deluje odlično na otip se sekundarno navitje pri največji moči delovanja zelo malo greje tako, da sem zadovoljen in če bo tako ostalo bo odlično . Cool
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group