www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Protivirusna programska oprema 09/2018
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 5:59 pm    Naslov sporočila:  Protivirusna programska oprema 09/2018 Odgovori s citatom

Občasno se ta tema sicer pojavi na forumu, je pa že nekaj časa minilo od zadnje debate o tem. Antivirus, ki sem/ga preferiral v zadnjem času mi počasi stopa na živec. Z vsako posodobitvijo je večji balon, požrešnejši do resourceov in bolj nadležen s sporočili o tem, kako dobro zaščiten sem Confused .

Vprašanje je enostavno: kaj uporabljate/priporočate kot primerno rešitev na tem področju?

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 7:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko tudi poveš kateri trenutni antivirusni program se ti zdaj bohoti?

Drugače pa nič posebnega kar se tiče osebnih/domačih računalnikov (druga pesem je v firmi).
Na XP mašini antivirusni program Avira, na Win10 mašinah pa privzeti Windows Defender + ZKP. Brez slednjega ti še ne vem kako dober anti ohinsploh program ne pomaga.
Če dolvlečem .zip, .exe... ali podobne outlook priponke potem jih prej pošljem na stran Virustotal, kjer poslano datoteko pregleda kopica antivirusnih programov, da vsaj približno vem kaj sem dolpovlekel.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 8:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz uporabljam Pando free antivirus v kombinaciji z Argente utilities. Zaenkrat zadostuje. Panda se zbudi, ko v USB, dam ključek ali pa ima na sumu kakšno sumljivo kodo, drugače pa sem pozabil, da sploh je inštalirana. Je Argente utilities v tem primeru lahko malo bolj najedljiv vendar vsaj veš, da ti čisti register pa spayware.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 8:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na mojih čarunalnikih še vedno Sophos skrbi za te zadeve, razen na tistih dveh kjer imam Win10. Tam pa tako kot je napisal DušanK Win Defender + ZKP.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2018 7:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

že ene 6 let - ni pravi antivirus

https://www.malwarebytes.com/premium/

priporočam ( možnost nakupa več licenc pade cena na 13€ /leto)

( načeloma ni potreben , če pa iščeš kakšno reč pa raznih torrentih pa ja )

https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2455577,00.asp
https://blog.malwarebytes.com/malwarebytes-news/2017/10/when-an-outstanding-rating-from-cnet-isnt-enough/

https://www.antivirus-programme-test.de/?gclid=EAIaIQobChMIpKnOvrHL3QIVDY-aCh0zPgf_EAEYASAAEgIkHfD_BwE

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.27
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2018 7:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Avast
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
sebastiant
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Jul 2006 11:43
Prispevkov: 1814
Aktiv.: 8.42
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2018 9:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa Kaspersky ?
_________________
LP Sebastian
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2018 9:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
Lahko tudi poveš kateri trenutni antivirusni program se ti zdaj bohoti?

Bohotil se je Avast antivirus, ki pa je med tem že letel dol. Ja, vedno poskušam klikat z uporabo vsaj nekaj ZKP, čeprav sem v zadnjem letu (tako po spominu vsaj ene trikrat) na navidezno OK linkih naletel na presenečenje. M$ produktom ne glede na ocene in priporočila na tem področju nekako nisem naklonjen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2018 9:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že 10 let uporabljam licenčni nod32 in sem zadovoljen. Vsi "brezplačniki" so polni reklam in to potem tudi pije resource.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2018 9:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj koliko pa še je ''tradicionalnih virusov'' , koda je skrita v flash-u , javi , html-ju v stilu ugrabljanja brskalnika , zaklepa računalnika

Potrebuješ brskalnik s sandboxom in nekaj kar prečesuje naloženo kodo. V bistvu ne vem če sem kdaj našel kak virus ki bi se naložil iz pošte , ključka ali kot kakšna datoteka?

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2018 9:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brskalnik s sandboxom ti nič ne koristi pri prenosu exe datoteke, ki jo poženeš izven tega sandboxa. In ja, še obstajajo takšni virusi.
Pomembna je realtime zaščita, torej pregled datoteke takoj, ko se prenese na disk oz. še preden se požene. Kaj mi koristi AV program, ki ga poženem enkrat čez čas in najde en kup okuženih datotek
Tudi jaz uporabljam NOD.

Mimogrede: uporaben program je tudi Sandboxie.
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.27
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2018 11:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še vedno je pa najbolši antivirusni program enostavno zdrava kmečka pamet, da ne klikaš vse povprek pa odpiraš nepoznato vsebino itd.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2018 1:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Microsoft SE se kar obnese, čeprav občasno pobere kar nekaj resource-ov.

LP,
Mare

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2018 10:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zanimivo - če bi imel čas pa malo več znanja

https://www.youtube.com/channel/UCND1KVdVt8A580SjdaS4cZg

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2018 11:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na domačih mašinah z XP-ji nimam nič. (delavnica 3 kom) Prenosnik z W10 Windows Defender. Prednaložen je bil tudi Norton, ki pa je potem, ko je postal nadležen letel dol.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group