www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

AKUMULATORSKI PASTIR
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
katarina2006
Članica
Članica



Pridružen-a: Tor 31 Jul 2007 9:53
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.03
Kraj: Kamnik-bo ok?

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 02, 2007 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@bungeePoslala sem ti ZS in e-mail.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.66
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 03, 2007 11:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravičujem ... nisem opazil do danes, mail berem bol poredko tud z ZS-jem je tako. ....

Te pokličem popoldne. Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dejanjancar
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Feb 2006 20:18
Prispevkov: 78
Aktiv.: 0.35
Kraj: Tomačevica

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 06, 2007 11:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lep pozdrav
a ve kdo kaki so končni trafoti tega izdelovalca.
imam doma od njegov pastir in je skurjen končni trafo.
pastir je za omrežno napetost 220V.

lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 07, 2007 4:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ponavadi je to visokonapetosni transformator. Lahko pa uporabiš kar cin špulo od kakega avtomobila, seveda to ni dobro za živali. Probaj sam narediti trafo. Mogoče ti bo pomagal kaj tale post: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=4589
_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 09, 2007 5:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo enkrat sem razskopal trafo in si zapisal podatke:
Podatki za trafo: 63 ovojev, debelina žice 1,15mm (17AWG) in pa 700 ovojev, debelina žice 0,511mm (24AWG). Vsaka plast ovojev je med sabo izolirana.
Če pa ima kdo še shemo od tistega Pečovnika pa jo lahko prilepi sem, ker jo nisem nikakor uspel narisat (strela je naredila svoje).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dejanjancar
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Feb 2006 20:18
Prispevkov: 78
Aktiv.: 0.35
Kraj: Tomačevica

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 10, 2007 6:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

moj pastir ima dva izhoda iz trafota za manjšo in veliko moč.
a pol dam sam ovoje na pol al kako.
koliko moči ti da vn tako navit trafo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2016 4:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer je staro ampak, danes sem prejel transformatorja in zamenjal za tisto tuljavo. Gre pa se za podoben pastir objavljen s strani Katarine. Prvotno razmerje je 1:21 in 7J moči.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 04, 2018 11:26 am    Naslov sporočila:  Električni pastir Pečovnik Odgovori s citatom

V popravilo sem dobil ta električni pastir. Bil je že nekajkrat na popravilu dokler je še veljala garancija pri proizvajalcu. Očitno je res, da so določeni elementi "podhranjeni", saj je lastnik dobil vsakokrat priporočilo, da ne sme škatla biti na soncu ker se zaradi tega pregreje. Pastir je montiram v senci ves dan (v gozdu preprečuje srnam dostop na mali vrt) tako, da je ta trditev brezpredmetna.

Izrisal sem shemo po originalu. Zanima me, če kdo ve kakšen je tisti upor, ki je skurjen.



pastir_sike.png
 Opis:
Tako izgleda tiskanina. To je stanje kakršno je prišlo od proizvajalca.
 Velikost datoteke:  4.14 MB
 Pogledana:  94 krat

pastir_sike.png



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein


Nazadnje urejal/a Branez Tor Nov 06, 2018 11:26 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.53
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 04, 2018 7:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri Pečovnikovih, ki mu je ta podoben je tam 390KΩ 1W ali celo2W ne vem točno, je pa tam oni, ki si ga tu označil 31KΩ 18KΩ Very Happy .

Lp Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 04, 2018 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lepo narisano. Applause
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2018 8:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solomojster je napisal/a:
Lepo narisano. Applause
Kaj to pomaga, če pa manjka v shemi tisti upor (31KΩ ), ki ga Srečko omenja. Na tiskanini je, v shemi pa mi je "ušel". Smile Bom popravil in še vpisal napetosti na posameznih točkah.

Srečko, hvala ti!

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.05
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2018 9:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo vezje.

PS: Če že popravljaš načrt, pa še L in R1 zamenjaj med seboj, da bo ustrezalo tiskanini.

LP Bojan
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2018 1:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takole bo tole BraneZ, tako kot je napisal Srečko bo kar držalo.

Na vezju imaš PUT 2N6027 ali 2N6028, zraven njega je delilnik z upori, odcep je vezan na G, upora sta 390K vsaj 0,5W (vezan na +600VDC) in 18K (lahko tudi 22K, 27K, mogoče celo več) vezan na GND. Namesto 390K je bolje uporabiti 3x 130K v serijo, lahko tudi 2x 120K + 150K ker navadni upori in dobrih 600V ni ravno dobra kombinacija, preverjeno. Osebno se držim načela, da več kot 200V na uporu ne načrtujem, s tem odpade potreba po posebnih HV uporih. Na anodo PUT-a je vezanih 3x 10M upor v serijo in zraven kondenzator proti GND, večinoma 470n.

Tisti upor 4,7uF/275VAC je prevelik, dovolj je 1,2uF do 1,5uF. V originalu so večinoma 3x 1,8uF/250VDC, kar je itak preveč, čez glavo je eden, zadostuje za polnjenje 25uF ali 30uF kondenzatorja za shranjevanje energije. Zaradi narobe načrtovanega napajalnega dela dokaj pogosto crkujejo diode.

Tole Pečovnikovo sranje je sramota za stroko, njegovi primerki so najslabši in najbolj malomarno sestavljeni od vseh, ki sem jih kadarkoli videl. Za dodatek so taki primerki nevarni in povzročajo veliko motenj na IP televiziji prek parice.
Namesto VN transformatorja so vgrajeni odpadki...

Za uporabnike varni in kvalitetni pastirji s 5 letno garancijo se dobijo pri meni, zagotovoljen je tudi servis vseh vrst pastirjev in ne samo to, slabo narejene izboljšam in obnovim. VN transformatorje od leta 2015 naprej navijam sam, da lahko zagotovim najvišjo kvaliteto.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2018 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@BraneZ, s tvojo tiskanino in elementi se strinjam, z načrtom ne.
Ker slika ni ravno ostra in pravokotno na elemente in ker je preveč kolofonije se ne vidi točnih povezav zato ti bolj verjamem v točnost tiskanine kot potem načrta.

Del načrta okoli 2N6027 bi zgolj ugibal kot sem ugibal glede močnostnega upora. Predvideval sem, da so pritrdilne žičke pod uporom zapognjene.
Lahko pa ponoviš foto vajo in daš ostro sliko zgornje in spodnje strani.
Trenutno vidim elemente na tiskanini takole, druga slika pa je temu ustrezen načrt:



El_pastir_pcb1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  42.95 KB
 Pogledana:  24 krat

El_pastir_pcb1.jpg



nacrt_1.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  68.92 KB
 Pogledana:  24 krat

nacrt_1.JPG



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2018 7:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
solomojster je napisal/a:
Lepo narisano. Applause
Kaj to pomaga, če pa manjka v shemi tisti upor (31KΩ ), ki ga Srečko omenja. Na tiskanini je, v shemi pa mi je "ušel". Smile Bom popravil in še vpisal napetosti na posameznih točkah.

Srečko, hvala ti!

Med tem pastir že dela.

Dušan, tebi tudi hvala! Dobro si predvideval kako je vezan tisti velik upor. Bom se potrudil in poslikal kot je treba in "gorporinil" vse poslikano in porisano. Moram pa prvo vso tisto kolofonijo in še kaj počistiti.

Mogoče bo še kdo rabil, imam občutek, da je na pašnikih in še kje kar nekaj teh pastirjev.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group