www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pravi PTC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Ampermen
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Mar 2011 23:39
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2018 12:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ponovno sem testiral z 10W. V boxu sem bas fizično odklopil in troblo pokril z krpo.
Na mešalki pa vhod dal na nekaj db, visoke in srednje tone pojačil in master volume dal na rumeno polje (do 6db) tik pred rdeče (clip). Ojačevalec pa ni prišel še na rdeče polje.

Žarnica je implulzno zelo močno bliskala in po 5 min. CW... pa je pregorela žarnica Surprised Potem sem ponovil postopek z 21W in žarnica je začela rumenkasto impulzno svetiti. Celo na momente malo bolj močno.

In kaj se je zgodilo? Dimček. Pa je spet šlo navitje... Sad Se pravi, da na mešalki ne sme priti na rumeno polje?! Bem sam sem zaj.... Preveč sem nabil...

Tok na žarnici je prišel do 0,9A, napetost pa nisem meril. Na odprtih sponkah pride do 53V. Ojačevalec se mi zdi, da je 8 ohmski. Basovc pa je 300 RMS.

Zdaj sem pa spet tam... Na srečo imam še 2 tuljavici v rezervi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2018 10:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ampermen je napisal/a:
... V boxu sem bas fizično odklopil ...

:bonk: Brick wall d'oh! :angr: .. glavno, da je 21W žarnica preživela ... ne bom več nič rekel Brick wall Neutral
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ampermen
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Mar 2011 23:39
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2018 1:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ma sem mo** Liar . Ja vsa moč je šla v troblo in žarnica je kar fanj svetila. To je bil umor tuljave. No zdaj vem, da žarnica ne sme svetiti.

Po mojem z izbiro PTC-ja nebi rešil zadeve. Ja Spajky imaš prav. Bom kar na 21W ostal.
Žarnico sem zacinil in jo namestil na konec bass reflexa tako, da je v vidnem delu in v kolikor bo malenkost zažarela je to to.

Če bom jaz imel ozvočenje pod kontrolo bom vedel, kje je meja, ma če kdo drugi pa bo spet jeb**.

Ok hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group