www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Težave z motorjem Nice za drsna zunanja vrata
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
clownfish
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Avg 2005 13:05
Prispevkov: 764
Aktiv.: 3.44
Kraj: Povir / Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2018 11:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Bom jutri brikal varovalko - poročam.
Kristal ? Dvomim - ura očitno teče, ker javljanje napake (dva kratka utripa ter pavza 1S deluje)


Kolega je imel podobne težave. Do ohladitev so vrat normalno delovala sedaj ob ohladitvi pa se jim je malo strgalo.
Je vzel ven krmilno ploščico, zamenjal elektrolite in wolaa zadeva spet normalno deluje Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2018 12:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

clownfish je napisal/a:

Kolega je imel podobne težave. Do ohladitev so vrat normalno delovala sedaj ob ohladitvi pa se jim je malo strgalo.
Je vzel ven krmilno ploščico, zamenjal elektrolite in wolaa zadeva spet normalno deluje Smile


To bo naslednji korak... danes je bilo okrog ničle pa vrata delujejo normalno. Shocked so se očitno ustrašila, ker sem jih hotel danes resno vzeti v roke Mr. Green

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 29, 2018 9:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

eldi2011 je napisal/a:
Qartz ? Temu včasih toplota prija, da začne delat ampak ponavadi ne za dolgo....


Applause Zelo verjetno je res kriv kristal. Prebrikana varovalka ni pomagala. Danes zjutraj vrat ni šlo odpret.
Včeraj sem vstavil vezje brez ohišja, tako da sem ploščico lahko danes s plinskim spajkalnikom točkovno segreval. Ko sem segrel bližino mikrokontrolerja je zadeva začela delovati. V neposredni bližini je tudi kristal. Ko se je vezje ohladilo in spet ni delovalo sem najprej segrel kristal. Vezje je začelo delovati. Kristal sem zamenjal.
Vrata trenutno delujejo. Bom videl kaj bo jutri.

Ko je zadeva obstala, je po številu utripanj luči napaka "Bluebus system error" na bluebus-u visijo fotocelice. Če so vrata obstala v položaju zapiranja pa je bila javljena napaka "Intervention of a photocell".
Zelo verjetno je kristal začel "zahajati" s tem so začeli odstopati timingi bluebus -protokola.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 30, 2018 10:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sad Ni kriv kristal... zjutraj vrata spet niso delovala Evil or Very Mad ... sedaj grem v "akcijo" na hladno...
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2018 1:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadnič je prišlo nekaj vmes, tako da sem se zadeve lotil danes.
S segrevanjem; najprej celotne površine vezja, ko sem lociral mesto napake, pa sistematsko segrevanje posameznega elementa. Ko sem element našel sem segrevanje parkat ponovil, ko je zadeva nehala delovati. Prišel sem do operacijskega ojačevalca 358. Čip sem snel in zamenjal... ja verjetno ni bil kriv čip ampak to, da je bil slabo polotan. Kljub temu, da sem ga prejšno krat - ko sem imel v grobem že locirano mesto napake ponovno pospajkal. Cin sploh ni prišel pod pin. Vezje je namreč polakirano. Ker je bil slabo pospajkan je pod nožice očitno prišel lak.
Več povedo fotografije.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group