www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Absolutni encoder (RE36SC)

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lokar2000
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 06 Feb 2019 18:24
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2019 1:06 pm    Naslov sporočila:  Absolutni encoder (RE36SC) Odgovori s citatom

Delam na projektu, kjer bi potreboval absolutni dajalnik pozicije. Encoder sem že kupil pri RLS-ju in priklopil priključke DATA+,DATA-,CLOCK+,CLOCK- na vhode osciloskopa vendar nisem nič opazil. RLS sem že poskusil kontaktirati vendar so mi poslali le dokumentacijo, ki se jo dobi na njihovi spletni strani. Za procesiranje podatkov, ki prihajajo iz encoderja bi uporabljal mikrokontroler Arduino.

Encoder tip: RE36SC - 0609B10F2A06
link do RLS spletne strani: https://www.rls.si/en/re36-rotary-magnetic-shaft-encoder

Zasledil sem, da potrebujem vmesnik med dajalnikom ter mikrokontrolerjem, vendar sem našel le vmesnik ttl-485. Ta vmesnik je eno-kanalen ampak jaz potrebujem dvo-kanalnega. Če ima kdo od vas kakšne izkušnje z absolutnimi encoderji ali ve kako bi to težavo rešil naj mi prosim pomaga.

Hvala že v naprej.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2019 1:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Clock je input v enkoder in data output iz enkoderja, torej, brez, da bi pripeljal v enkoder clock, ne boš iz enkoderja dobil nič.
Vhod in izhod sta RS422 kompatibilna, glede na to, da bi rad uporabi enkoder v povezavi z Arduinom, potem na Netu išči "Arduino RS422" primere.
Imaš tudi že narejene knjižnjice, obstajajo pa tudi vmesniki RS422->USB in RS422->TTL.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group