www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Induktivni senzorji z osi

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 7:17 am    Naslov sporočila:  Induktivni senzorji z osi Odgovori s citatom

Malo sem zaspal pri tisku . Zanima me kateri senzor je kvaliteten za kalibriranje Z osi ? Malo šarim po Marlinu .... Whistle
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.98
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 12:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naceloma vsak, je pa odvisno kaj hoces od natancnosti. Ce ze moras kalibrirati na tak nacin, bi jaz raje vzel kaksen laserski, da prekines snop.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 12:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tisti z manjšim premerom zaznavajo kovino na krajši razdalji, torej se njihovih od 0 do 100% zgodi na krajših razdalji in ponovljivost točke preklopa +-1% pri 40% v eno smer in +-1% pri 60% v drugo smer je pri krajši razdalji seveda manjše od +-1% od velike razdalje.

Tistih 40 in 60 je histereza, ki niti ni pomembna, temveč je pomembna ponovljivost, da je 60 res 60 +-1%, ne pa +-2% ali +-10% ...

Ne vem, kakšno zaporedje ima Marlin. Kadar sem jaz moral poravnati v izhodišču svoj izdelek, se je premični del najprej s polovično hitrostjo približal senzorju do točke zaznave, nato se je s četrtino hitrosti odpeljal stran, da ga ni več zaznavalo, nato pa po korakih do točke zaznavanja.

Krajša razdalja zaznavanja tudi pomeni, da moraš biti pazljiv pri vpetju, da se kaj ne polomi.

Sicer pa se mi pri 3d tiskalnikih zdi uporabneje imeti glavo (šobo) ozemljeno in mizo izolirano od gnd in priklopljeno na 5V preko pull-up upora, kot imajo to resni tiskalniki. Glava je pa položena v ležišče od zgoraj navzdol in jo dol tišči vzmet, ki omogoča dvig glave, če šoba trči ob mizo.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 5:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako pa prebijejo 3 mm stekla in zaznavajo grelno ploščo( redečo)? Če sploh ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 11:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom poskusil s temle. Ko pride..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group