www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zanimivo, 900.000 zaposlenih, 12 milijonov dni bolniške

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 03, 2019 11:59 am    Naslov sporočila:  Zanimivo, 900.000 zaposlenih, 12 milijonov dni bolniške Odgovori s citatom

Sem pravkar na enem od portalov naletel na prispevek, v letu 2018 je bilo 12.000.000 dni bolnišk.
Zaposlnih imamo pa nekaj manj kot 900.000. Se pravi v povprečju je vsak od nas na leto 13 dni na bolniški, 3/4 meseca...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.96
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 03, 2019 3:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, dajte za foro zase napisati koliko dni ste res bolani na leto (delovna odsotnost zaradi bolniške), da malo vidimo. Jaz zbolim samo 1x na leto za kakšno angino (pekoče grlo) in sem odsoten kak teden (5 delovnih dni) in to je to.
_________________
Moja mama je strela, moj fotr je grom. Če hočeš bit moja, prključ se na štrom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kose19
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2005 19:37
Prispevkov: 1228
Aktiv.: 5.53
Kraj: okolica Kobarida

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 03, 2019 3:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz enako. 2-5 delavnih dni.

Bi bilo pa zanimivo videti statistiko glede bolovanja, bolezen, nega, spremstvo itd., realno seveda in ne kako je zaposleni bolan, doma pa obrne polovico hiše.

_________________
- Absens, carens -
- Tisti, ki ga ni, bo prikrajšan -
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ecobra
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Jun 2014 14:16
Prispevkov: 310
Aktiv.: 2.61
Kraj: Radeče

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 03, 2019 7:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

10% zavarovancev porabi 90% denarja.
Zamislite si, da zboliš za neko obliko raka ali.... Koliko časa traja zdravljenje. Nekateri s tako boleznijo so lahko tudi po več let v bolniški. Poleg tega se nam delovna doba zvišuje in s tem tudi bolniški staleži.
Glejte širše, boste hitro ugotovili, da se kmalu znajdmo v taki statistiki.
Ni vse zlato kar se sveti in, ni vse kar smrdi po dreku slabo.
l.p.

_________________
Luna sije, pa ne greje.
Piška pije, pa ne šči...
Uzdaj se use i svoje kljuse.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kose19
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2005 19:37
Prispevkov: 1228
Aktiv.: 5.53
Kraj: okolica Kobarida

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 03, 2019 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poznam ljudi, ki so upravičeno na bolniški več kot leto. In kljub temu mora en od njih na delo z 8 urnim delavnikom.

Res me pa zanima kako se je spremenila statistika glede spremstva, ker starejšim, ki ne upajo več sami voziti ne pripada prevoz preko zavarovalnice. Do le tega so upravičeni samo nepokretni.

_________________
- Absens, carens -
- Tisti, ki ga ni, bo prikrajšan -
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 03, 2019 8:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

3 dni zaradi najavljenih pregledov podjetje izplačuje nagrado za manj kot 5 dni na leto 400€
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dipsi111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2003 21:17
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.57
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 03, 2019 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem naredil zaporednih 27 mesecev bolniške - onkološki bolnik ... verjemite, da je ta čas neaktivnosti hujši kot bolezen sama ... glava bi, a telo ne zmore ...

LP Boštjan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nevednez
Član
Član



Pridružen-a: Tor 25 Jan 2005 13:36
Prispevkov: 226
Aktiv.: 1.02
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2019 1:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saran je napisal/a:
No, dajte za foro zase napisati koliko dni ste res bolani na leto (delovna odsotnost zaradi bolniške), da malo vidimo. Jaz zbolim samo 1x na leto za kakšno angino (pekoče grlo) in sem odsoten kak teden (5 delovnih dni) in to je to.


v zadnjih 16,5 letih 14 dni bolniške, od tega 10dni zaradi poškodbe na delu pa 2x po 2dni zaradi bolezni (prehlad).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group