www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Težave z displeyem
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2019 9:00 am    Naslov sporočila:  Re: Težave z displeyem Odgovori s citatom

barosa je napisal/a:
Vem, da je najlažje zamenjati z rabljenem zaslonom vendar je tukaj potrebno še neko programiranje iz starega avtomobila in nato v novega katero bi znalo biti drago(astra H 2005).

Zgolj LCD-ja (brez vezja zadaj) ne bi bilo potrebno programirati...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
barosa
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Jul 2010 23:28
Prispevkov: 144
Aktiv.: 0.86
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2019 3:46 pm    Naslov sporočila:  Re: Težave z displeyem Odgovori s citatom

bostjang je napisal/a:
barosa je napisal/a:
Vem, da je najlažje zamenjati z rabljenem zaslonom vendar je tukaj potrebno še neko programiranje iz starega avtomobila in nato v novega katero bi znalo biti drago(astra H 2005).

Zgolj LCD-ja (brez vezja zadaj) ne bi bilo potrebno programirati...

Potem bom pa narocil drugo enoto ter zamenjal samo prikazovalnik. Upam da bo to to
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 07, 2019 8:14 am    Naslov sporočila:  Re: Težave z displeyem Odgovori s citatom

Razumel sem, da bi nabavil rabljen prikazovalnik (z odpada).

barosa je napisal/a:
Če zvijam glavno vezje se slika na zgornji polovici zaslona začne prikazovati. Nekdo mi je namignil, da se zna "odlotat" glavni čip na vezju in da zaradi tega potem heca zaslon. Žal pa jaz nimam orodja za spajkanje čipov na vezju.

Ni potrebno kakšno posebno orodje. Navaden spajkalnik (ne nujno majhna konica), tanka spajka in fluks. Slednji dela čudeže.
Pa še spoje na konektorjih za LCD pospajkaš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 07, 2019 12:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To kar je napisal Peter123 z lahkoto preveriš s kosom plastike (recimo s staro bančno kartico), pritisneš na flat kabel, ki je prilepljen na prikazovalnik in opazuješ kaj se na prikazovalniku dogaja.
Tako lahko izločiš eno možno napako, nato greš naprej proti kontrolerju, tj. očistiš in ponovno polotaš konektorje za flat kabel.
Ko je to narejeno, šele na koncu pride na vrsto kontroler.

Nasvet, da polotaš kontakte flat kabla, je popolnoma mimo.
Če so slučajno oksidirani se jih nežno očisti s ščetko iz steklenih vlaken, nato se jih s primernim sprejem, ki služi za zaščito kontaktov, zaščiti (recimo Vazelin sprej od Kontakt Chemie).

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
barosa
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Jul 2010 23:28
Prispevkov: 144
Aktiv.: 0.86
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 28, 2019 2:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

UPDATE: sem naročil drugo rabljeno enoto s katere sem poizkusil zamenjati samo prikazovalnik pa ni delovalo. Potem sem obstoječi prikazovalnik namestil na novo delujoče vezje pa tudi ni delalo. Tako da sem potem priklopil komplet novo enoto, katero mi je potem mojster sprogramiral notri da sedaj deluje.


Lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group