www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nakup rabljenega računalnika.
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
zaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Apr 2015 14:23
Prispevkov: 89
Aktiv.: 0.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 30, 2019 5:42 pm    Naslov sporočila:  Nakup rabljenega računalnika. Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

kakšno je vaše mnenje o nakupu rabljenega računalnika. Namen imam kupiti računalnik iz poslovne serije - Hp Zbook. Cena novega je občutno previsoka za zgolj domačo "popoldansko rabo", vseeno pa bi rad imel zmogljiv prenosnik.

Cene rabljenih se gibljejo nekje med 600 - 800 €, specifikacije pa so glede na računalnike, katerih nova cena je v tem razponu občutno boljše.

Računalnik uporabljam za programiranje. Zaradi interesa v eksperimentiranju z mobilnimi aplikacijami bi bilo dobrodošlo, da ima računalnik 16 G rama. Dobro bi bilo, da ima računalnik SSD disk kapacitete višje od 256 G.

Hvala za vsako konstruktivno menenje.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 389
Aktiv.: 3.40

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 30, 2019 6:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz že nekaj časa delam z rabljenimi delovnimi postajami in zaenkrat nimam pripomb in problemov. Nalepka z licenco Windowsov je vedno zraven, kar mi je tudi všeč. Ni pa več garancij in podobnega. Če si sam svoj IT, potem gre. Večina večjih podjetij, ki pa ima zunanje IT službe, se tega pač ne poslužuje. Je pa razlika v ceni. Namesto 2 - 3000 € plačaš nekje 1000 €. Govorim za moj rang delovnih postaj.

Kupujem pa tukaj:
https://www.bbt.si/

https://www.esm-computer.de/

Z obemi zadovoljen. Ko se bliža nakup moraš redno spremljati. Zdaj so se počasi začeli pojavljati PC-ji z Windowsi 10, do pred kratkim so bile večinoma še sedmice.

Te sem pa opazil in bom v prihodnosti tudi spremljal
https://www.recositech.com/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brum
Član
Član



Pridružen-a: Čet 04 Nov 2010 16:33
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.50
Kraj: Kras

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 30, 2019 6:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kupil Z-book pri "bbt" pred 2 meseci - zaenkrat sem zelo zadovoljen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 31, 2019 10:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kupujem pri konkurenci od bbt. Je manjši in precej cenejši.
Nekaj let imam dve delovni postaji HP Z600.
Dva procesorja s štirimi jedri, 12G rama, grafika Quadro 2000. Nalepka Win.
Zelo zadovoljen. Za enega plus monitor HP 22 sem dal 420€.
Applause
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6539
Aktiv.: 29.49
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 31, 2019 2:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

stane je napisal/a:
Kupujem pri konkurenci od bbt. Je manjši in precej cenejši.

Daj napiši konkretno za koga gre. Z rabljenimi računalniki sicer tudi jaz nimam slabih izkušenj ... je pa res, da je bil bbt v preteklosti cenovno ugodnejši, kot je v zadnjem času.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.25
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 31, 2019 3:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem nazadnje kupil dve HP rabljeni delovni postaji na tej strani https://it-versand.com/
Imata 1 leto garancije ter nov SSD. Poštnina je bila nekje 20 €. Če si DDV zavezanec dobiš direktno brez DDV-ja. Postaji sta kot morata bit. Nimam pripomb.
Z laptopi pa nimam izkušnej.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 389
Aktiv.: 3.40

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 31, 2019 3:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
stane je napisal/a:
Kupujem pri konkurenci od bbt. Je manjši in precej cenejši.

Daj napiši konkretno za koga gre. Z rabljenimi računalniki sicer tudi jaz nimam slabih izkušenj ... je pa res, da je bil bbt v preteklosti cenovno ugodnejši, kot je v zadnjem času.

Tudi jaz bi imel tale info, prosim. Vedno prav pride.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 31, 2019 3:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rabljene delovne postaje:
NAM-TEK, Oto Brbre Namestnik s.p.

Oto Brbre: nič štiri nič devet 94 štiri 99
Je tudi nekaj garancije, se da zmenit vse.
Diske vgradi po želji.


Nazadnje urejal/a stane Pet Maj 31, 2019 3:51 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1362
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 31, 2019 3:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče ga še ni nihče omenil: https://www.itsco.de/
Nimam še izkušenj z njimi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sbx
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 05 Jun 2019 12:12
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2019 9:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

grega09 je napisal/a:

Z obemi zadovoljen. Ko se bliža nakup moraš redno spremljati. Zdaj so se počasi začeli pojavljati PC-ji z Windowsi 10, do pred kratkim so bile večinoma še sedmice.

Te sem pa opazil in bom v prihodnosti tudi spremljal
https://www.recositech.com/


Saj sedmico lahko sam pretvoriš v desetico. Ravno prejšnji teden sem eno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 389
Aktiv.: 3.40

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2019 10:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povej več. Me zanima. Cena? Legalno ali piratsko?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sbx
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 05 Jun 2019 12:12
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2019 10:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povsem legalno. Povlečeš dol iz uradne strani desetico in vpišeš kodo od sedmice.

Jaz sem to storil tako, da sem vpisal "Service code" od DELL-a v neko stran, da sem dobil Win10 .iso datoteko, sicer se pa da tudi drugače brezplačno dobiti Win10 .iso z Media Creation Tool https://www.microsoft.com/de-de/software-download/windows10 Potem sem vpisal kodo od Win7 in stvar še danes dela.

Saj to je MS javno oglaševal z novo ustvarjeno povezavo na namizju pred nekaj leti, zdaj je to samo neka "javna tajna".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Apr 2015 14:23
Prispevkov: 89
Aktiv.: 0.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2019 5:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da zaključim:

kupil sem HP Zbook z i7 procesorjem, 16 GB rama in 256 GB SSD-diskom. Pri podjetju sem dobil eno letno garancijo.

Trenutno sem z računalnikom zelo zadovoljen. Glede na stari računalnik je Visual Studio precej bolj poskočen Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 389
Aktiv.: 3.40

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2019 6:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sbx je napisal/a:
Povsem legalno. Povlečeš dol iz uradne strani desetico in vpišeš kodo od sedmice.

Jaz sem to storil tako, da sem vpisal "Service code" od DELL-a v neko stran, da sem dobil Win10 .iso datoteko, sicer se pa da tudi drugače brezplačno dobiti Win10 .iso z Media Creation Tool https://www.microsoft.com/de-de/software-download/windows10 Potem sem vpisal kodo od Win7 in stvar še danes dela.

Saj to je MS javno oglaševal z novo ustvarjeno povezavo na namizju pred nekaj leti, zdaj je to samo neka "javna tajna".

Zanimivo. Hvala za informacijo. Tistega reklamiranja nadgradnje se spomnim. Sem razmel, da je bil nek rok za free nadgradnjo. Jaz takrat nisem hotel, ker sem zaradi stabilnosti in programske opreme, ki jo uporabljam, raje ostal na sedmici (mi ni bilo žal, ko sem drugje videl težave). Konec leta bo pa konec s podporo sedmici in sem imel načrt menjati delovne postaje s tistimi, ki imajo nalepke za desetke. Vsaj tako sem nameraval, ker nisem vedel za to opcijo. Bom preizkusil in videl.
Še vedno imam pa raje clean inštalacijo, kot pa neko nadgradnjo kar eno preko drugega. Samo po problemih kliče...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1362
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2019 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@zaz
Bi prosil za prodajalca in ceno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 38 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group